0
Nuotr. asociatyvi

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau trisdešimt antra  para.

Kovo 27d. 07.00 val. Rusija iš okupuotų teritorijų jėga išveža Ukrainos piliečius, Taip teigia Ukrainos šaltiniai.  “Okupantų prievarta išvežtų ukrainiečių skaičius dabar gali siekti 40 tūkst.“ Apie tai pranešė vicepremjerė – laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų reintegracijos ministrė Iryna Vereshchuk.

„Okupantas ciniškai pagrobia tūkstančius žmonių iš karo zonų ar iš laikinai okupuotų teritorijų, išveža juos nežinoma kryptimi – beveik humanitariniais koridoriais, kuriuos pats kuria nesusitaręs su Ukraina“, – sakė ji. (censor.net)

***

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas paskelbė operatyvinę informaciją apie situaciją Kijeve. „Polisijos kryptimi priešas nevykdė aktyvių puolimo operacijų. Jis apšaudė gynybos pajėgų dalinius, gyvenamuosius rajonus priemiesčiuose ir pačiame Kijeve. Turimais duomenimis, pergrupuojami tam tikri Rytų karinės apygardos 35-osios visos karinės armijos daliniai, kurie patyrė nuostolius puolimo metu. Keli daliniai buvo nukreipti  į Černobylio sritį, o vėliau perkelti į Baltarusijos Respublikos teritoriją koviniams pajėgumams atkurti.

Gali būti, kad įgyvendinus šias priemones, persigrupavus ir sustiprinus okupacines pajėgas, okupantai atnaujins Kijevo blokavimo veiksmus iš pietvakarių pusės. (censor.net)

***

„Televizijos išjungimas, skrajutės su propaganda ar rublių dalijimas rusų okupantams mūsų žemėje nepadės. Taip savo vaizdo žinutėje teigė  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Okupantams niekas nepadės. Išjungiame mūsų televiziją ir įjungiame Maskvos televizijos laidų vedėjų kampaniją, lankstinukus su propaganda, rublių platinimą. Rubliai, kurie Rusijoje tuoj bus imami pagal svorį. <…>. Papirkinėjimas nepadės net vargšams, kurių okupantai ieško visose šiukšlių krūvose, norėdami pavaizduoti tariamai prorusišką valdžią“, – sakė prezidentas. Jis pabrėžė, kad rusų įsibrovėlių atžvilgiu bus tik vienas atsakymas – neapykanta ir panieka.” (unian.ua)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis