0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau dvidešimt aštunta  para.

Kovo 23 d. 13.39 Kijevo srities Fastivo rajone rusų okupantai raketų sistemomis GRAD apšaudė kaimą  Yasnogorodka.

Tai savo telegramoje paskelbė Kijevo regioninės karinės administracijos vadovas Aleksandras Pavliukas. “Fastiv rajonas. Įsibrovėliai apšaudė Yasnogorodkos kaimą “Grads”, rašė Pavliukas. Pasak jo, Buchano rajone – Makarivskoje, Buchanskoje, Irpine, Dmytrivskos savivaldybėse- tęsiasi apšaudymas.

“Ypač nukentėjo Makarivas, Kopylivas, Severynivka, Kolonshchyna, Motyžinas, Yasnogorodka, Berezivka, Babintsi, Zdvizhivka”, – sakė S. Pavliukas. (censor.net)

10.20 Ukrainos lyderiai apkaltino Rusiją pagrobus 15 pagalbos darbuotojų ir vairuotojų iš humanitarinės vilkstinės, bandžiusios nuvežti labai reikalingo maisto ir kitokios pagalbos į rusų pajėgų apgultą ir negailestingai bombarduojamą Mariupolio uostamiestį.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Mariupolyje, kuris ištisas savaites buvo apšaudomas iš sausumos ir oro, o pastaruoju metu atakuojamas ir iš karo laivų, dar yra 100 tūkst. civilių.

Mariupolis yra tarp labiausiai per mėnesį trunkantį Rusijos puolimą nukentėjusių Ukrainos miestų.

Vėlai antradienį paskelbtame vaizdo kreipimesi į šalies gyventojus V. Zelenskis apkaltino Rusijos pajėgas blokuojant pagalbos vilkstinę, nors dėl jos maršruto buvo sutarta iš anksto.

„Bandome organizuoti stabilius humanitarinius koridorius Mariupolio gyventojams, bet kone visus mūsų bandymus, deja, sužlugdo rusų okupantai, apšaudymu ar tyčiniu teroru“, – sakė V. Zelenskis.

Raudonasis Kryžius patvirtino, kad humanitarinės pagalbos vilkstinei, bandžiusiai pasiekti miestą, nepavyko į jį patekti.

Pagalbą bandyta nuvežti Rusijos karinio jūrų laivyno laivams prisidėjus prie savaites trunkančio Mariupolio apšaudymo ir bombardavimo, sakė JAV pareigūnai.

Vienas amerikiečių gynybos aukšto rango pareigūnas, nesutikęs skelbti savo pavardės, sakė, kad Mariupolis dabar apšaudomas ir iš Rusijos laivų Azovo jūroje. Pasak pareigūno, tame rajone yra maždaug septyni rusų laivai, įskaitant minų tralerį ir porą desantinių laivų.

Kyjivą taip pat drebino sprogimai, šūviai ir intensyvi artilerijos ugnis iš šiaurės vakarų, rusams bandant apsupti ir užimti kelis sostinės priemiesčius.

Ukrainiečių pajėgos šią savaitę atkovojo šalia Kyjivo esantį Makarivo miestą, bet iš dalies parardo tris kitus miestus į šiaurės vakarus nuo sostinės, pranešė Ukrainos gynybos ministerija.

JAV apskaičiavo, kad Rusija neteko kiek daugiau nei 10 proc. savo kovinių pajėgumų, turėtų karo pradžioje, įskaitant karius ir tankus.

Vakarų pareigūnai sako, kad Rusijos pajėgoms trūksta maisto, degalų ir šiltų drabužių, kad kai kurie rusų kariai patyrė nušalimų.

Dėl Rusijos invazijos savo namus turėjo palikti per 10 mln. žmonių – beveik ketvirtadalis Ukrainos gyventojų, nurodo Jungtinės Tautos. (BNS)

04.00 Rusija pralaimėjo mūšį dėl Charkovo. Apie tai skelbia Charkovo (antras pagal dydį šalies miestas,  – red. past.) apskrities karinės administracijos vadovas Olegas Synegubovas savo Telegrama kanale.

„Šiandien rusai nusprendė patikrinti mūsų karius koviniais sraigtasparniais K-52, Ukrainos ginkluotosios pajėgos sėkmingai atrėmė šią ataką.

Ukrainos kariuomenė kontroliuoja priešo karių judėjimą Izyumo kryptimi. Supratę, kad pralaimėjo mūšį dėl Charkovo, įsibrovėliai bando sutelkti karius netoli Izyumo,“ – Šią popietę rašistai apšaudė Lozovos miestą. Gynybos štabo duomenimis, taip pat buvo užfiksuoti raketų smūgiai. <…> sužeisti 8 civiliai, mažiausiai 20 apgadintų namų! Rusai apšaudė į katilines, civilinę infrastruktūrą, įskaitant mokyklą ir vaikų darželį. Esu dėkingas Lozovos vietos valdžiai ir komunalinėms įmonėms už pastangas ir greitą Rusijos invazijos padarinių likvidavimą. (censor.net)

***

Ukrainos prezidentas Voldodimyras Zelenskis kreipėsi į Rusijos pilotus, kurie „negalvoja, kokius įsakymus vykdo”.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos šiandien buvo patenkintos. Vėl Chornobayivka – vėl įsibrovėlių pralaimėjimas. Rusijos lėktuvai vėl buvo numušti. Ypač svarbus yra bombonešis virš Mariupolio. Ir taip bus visiems, kurie žudo mūsų žmones. Taikius žmones mūsų taikioje žemėje”, – sakė prezidentė.

Valstybės vadovas taip pat kreipėsi į Rusijos pilotus, kurie „negalvoja kokius įsakymus vykdo”. „Civilių žudymas yra nusikaltimas. Taškas. Ir jūs atsakysite – bet kuriuo atveju.  Šiandien ar rytoj yra mažiau svarbu. Svarbiausia, kad tai neišvengiama”, – pridūrė V. Zelenskis. (censor.net)

Rusija, kaip teigia Pentagonas, nesusitvarko su tiekimais fronte. „Jie (okupantai, – UNIAN.) Problemų su degalais ir maistu. Jie taip pat turi problemų su atsargomis ir tiksliai valdomais ginklais. Ši didžiulio masto operacija, kokių jie niekada anksčiau nebuvo vykdę, vyksta jau mėnesį, ir jie dar neišsprendė išteklių papildymo problemos”, – sakė vienas aukšto rango Pentagono pareigūnas. (Unian.ua)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis