0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau dvidešimt aštunta  para.

Kovo 23 d. 04.00 Rusija pralaimėjo mūšį dėl Charkovo. Apie tai skelbia Charkovo (antras pagal dydį šalies miestas,  – red. past.) apskrities karinės administracijos vadovas Olegas Synegubovas savo Telegrama kanale.

„Šiandien rusai nusprendė patikrinti mūsų karius koviniais sraigtasparniais K-52, Ukrainos ginkluotosios pajėgos sėkmingai atrėmė šią ataką.

Ukrainos kariuomenė kontroliuoja priešo karių judėjimą Izyumo kryptimi. Supratę, kad pralaimėjo mūšį dėl Charkovo, įsibrovėliai bando sutelkti karius netoli Izyumo,“ – Šią popietę rašistai apšaudė Lozovos miestą. Gynybos štabo duomenimis, taip pat buvo užfiksuoti raketų smūgiai. <…> sužeisti 8 civiliai, mažiausiai 20 apgadintų namų! Rusai apšaudė į katilines, civilinę infrastruktūrą, įskaitant mokyklą ir vaikų darželį. Esu dėkingas Lozovos vietos valdžiai ir komunalinėms įmonėms už pastangas ir greitą Rusijos invazijos padarinių likvidavimą. (censor.net)

***

Ukrainos prezidentas Voldodimyras Zelenskis kreipėsi į Rusijos pilotus, kurie „negalvoja, kokius įsakymus vykdo”.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos šiandien buvo patenkintos. Vėl Chornobayivka – vėl įsibrovėlių pralaimėjimas. Rusijos lėktuvai vėl buvo numušti. Ypač svarbus yra bombonešis virš Mariupolio. Ir taip bus visiems, kurie žudo mūsų žmones. Taikius žmones mūsų taikioje žemėje”, – sakė prezidentė.

Valstybės vadovas taip pat kreipėsi į Rusijos pilotus, kurie „negalvoja kokius įsakymus vykdo”. „Civilių žudymas yra nusikaltimas. Taškas. Ir jūs atsakysite – bet kuriuo atveju.  Šiandien ar rytoj yra mažiau svarbu. Svarbiausia, kad tai neišvengiama”, – pridūrė V. Zelenskis. (censor.net)

Rusija, kaip teigia Pentagonas, nesusitvarko su tiekimais fronte. „Jie (okupantai, – UNIAN.) Problemų su degalais ir maistu. Jie taip pat turi problemų su atsargomis ir tiksliai valdomais ginklais. Ši didžiulio masto operacija, kokių jie niekada anksčiau nebuvo vykdę, vyksta jau mėnesį, ir jie dar neišsprendė išteklių papildymo problemos”, – sakė vienas aukšto rango Pentagono pareigūnas. (Unian.ua)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis