0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau trisdešimta  para.

Kovo 25d. 22.20 Rusijos raketos pataikė į oro pajėgų vadavietės teritoriją Vinycios mieste centrinėje Ukrainoje, penktadienį pranešė ukrainiečių pareigūnai, pridūrę, kad dar nežinoma, ar yra nukentėjusiųjų.

„Šiandien apie 16 val. 30 min. Rusijos okupantai sudavė raketinį smūgį Vinycios oro pajėgų vadavietės teritorijai“, – platformoje „Telegram“ pranešė Ukrainos karinės oro pajėgos.

Jos paskelbė centro griuvėsių nuotrauką ir nurodė, kad „iš viso „rašistai“ paleido šešias sparnuotąsias raketas. Dalį jų numušė oro gynyba. Likusi dalis pataikė į kelis pastatus, padarydami didelę žalą infrastruktūrai. Okupantų raketų smūgio pasekmės tikslinamos“. (BNS)

***

19.21 Irpene, Kijevo srityje, gruzinų (Sakartvelo) kovotojai savanoriai vykdo Rusijos įsibrovėlių valymą, tikrina gatves ir pastatus, ar nėra priešo. „Youtube“ pasirodė vaizdo įrašas apie Ukrainos „didvyrių miesto“ valymą. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad kovotojai yra įsibrovėlių sunaikintame Irpene, kuris tapo vienu iš kliūčių rusams pakeliui į Kijevą. (unian.ua)

***

Rusija penktadienį paskelbė sunaikinusi didžiausią išlikusią Ukrainos kariuomenės degalų bazę, smogusi jai iš laivų paleidžiamomis sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“.

„Kovo 24-osios vakarą tiksliai nutaikomomis jūrinio bazavimo sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“ buvo smogta degalų bazei Kalynivkos gyvenvietėje netoli Kyjivo“, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime.

Ministerija pridūrė, kad ši saugykla buvo didžiausia išlikusi Ukrainos kariuomenės degalų bazė, iš kurios buvo aprūpinamos pajėgos provakarietiškos šalies centrinėje dalyje.

Ukraina patvirtino informaciją apie patirtą smūgį ir sakė, kad jis įvyko apie 20 valandą, maždaug už 40 km į pietvakarius nuo Kyjivo esančioje gyvenvietėje.

Kyjivo greitosios pagalbos tarnybų teigimu, pavojaus, kad gaisras išplis už saugyklos ribų, nėra.

AFP reporteris matė virš degančios bazės kylančius ugnies kamuolius.

„Matėme sprogimą, jis buvo labai didelis“, – sakė saugyklos apsaugos darbuotojas šalia esančiame patikros poste, prašęs neskelbti jo pavardės.

„Laimei, žmonių aukų buvo išvengta“, – pridūrė jis. (BNS)

***

Rusijos pajėgoms penktadienį smogus medicinos įstaigai antrame didžiausiame Ukrainos mieste Charkive žuvo keturi civiliai gyventojai ir dar keletas buvo sužeista, pranešė ukrainiečių pareigūnai.

„Šį rytą bombarduojant civilinę infrastruktūrą keliais raketų paleidimo įrenginais buvo sužeisti keli civiliai, keturi iš jų žuvo“, – pranešė netoli Rusijos sienos esančio rytinio miesto policija.

Smūgiai pasiekė medicinos centrą miesto Osnoviansko rajone, nurodė pareigūnai. (BNS)

***

Rusijos kariškiai ketvirtadienio vakarą smogė vienam iš Ukrainos karinių dalinių Dniepro miesto pakraštyje. Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos Dniepropetrovsko srityje duomenimis, apie 22.38 val. buvo įvykdyti du raketų smūgiai. Dėl jų dalinio pastatai buvo gerokai apnaikinti. Informacija apie žuvusiuosius ir sužeistuosius tikslinama. (Unian.ua)

***

Rusijos pajėgos Mariupolyje užgrobė cerkvę, kurioje slėpėsi taikūs gyventojai ir įsirengė ten ugnies pozicijas. Apie tai ketvirtadienį (2022 03 24) pranešė „Azovo“ pulko vado pavaduotojas Kalina.

Kalina sakė: “Šlovė Šiandien visas pasaulis jau mėnesį stebi kruvinus Putino nusikaltimus Ukrainoje. Pasaulis stebi nusikaltimus žmoniškumui. Pasaulis stebi Mariupolio gynybą, kur kiekviena diena yra mirties diena, mirties diena. didvyriška mūsų kariškių kova su priešu. „Azovo“ kariai net per paskutines 2 dienas visiškai sunaikino 4 šarvuočius ir kitą techniką, pėstininkus, kai kuriuos paėmė į nelaisvę ir išgelbėjo jo sveikatą bei gyvybę. <…> Kreipiuosi į Vakarus, kurie savo pataikavimo agresoriui politika leido šias žudynes Ukrainoje. Tuo pat metu vienas labiausiai motyvuotų mūsų šalies dalinių – „Azovo“ pulkas – už Rusijos pinigus buvo apšauktas fašistais ir naciais. Todėl mums buvo uždrausta gauti ginklų ir mokytis pas NATO instruktorius, užblokuoti socialiniai tinklai ir pan. Nepaisant to, pasaulis dabar stebi Ukrainos didvyrio majoro Deniso Prokopenko vadovaujamą „Azovo“ kovą, o pulko kariai demonstruoja profesionalumo ir didvyriškumo stebuklus.

Tikrieji fašistai buvo ne Azovo pulko kovotojai, o Rusijos vadovybė ir Rusijos kariškiai, kurie turi įžūlumo karą Ukrainoje vadinti „ypatinga denacifikacijos operacija“. Tiesą pasakė Winstonas Churchillis: ateities fašistai vadins save antifašistais. Taip ir atsitiko. Chaotiškas ir destruktyvus Mariupolio apšaudymas iš žemės, oro ir jūros nesiliauja nė akimirkai. Rusijos kariuomenė pažeidžia visas karybos taisykles, kovodama pirmiausia su civiliais Ukrainos gyventojais, naikindama viską, kas įmanoma. <…>

Rusai naudoja sunkias bombas, kas sąlygoja neįtikėtinus sugriovimus. Žvalgyba vis dažniau praneša apie Rusijos cheminio ginklo panaudojimą, kaip tai padarė Sirijoje. Šie barbarai gaudo paprastus žmones ir per prievartą išveža į Rusiją, kur paima dokumentus ir siunčia dirbti į agresorės šalies šiaurinius ir rytinius regionus. Ar tai nepanaši į hitlerinės Vokietijos koncentracijos stovyklas ar stalininio režimo gulagus? Okupantai savo veiksmais krito taip žemai, kad užgrobė bažnyčią, kurioje slapstėsi vietiniai, ir iš ten kariauja. Ką aš galiu pasakyti. Tai bailūs keistuoliai, o ne antra armija pasaulyje. Mes ir toliau ginamės. Mariupolis yra Ukraina!!!“ (censor.net)

***

JAV skaičiavimais iki 60% tiksliai valdomų Rusijos raketų, kuriomis ji atakuoja Ukrainą, nepataiko į taikinius. Tai praneša „Reuters“, remdamasi JAV pareigūnais. Remdamiesi JAV žvalgybos duomenimis. Priklausomai nuo paleidžiamos raketos ti[o rodiklis neretai įvairuoja, tačiau dažnai gali  viršyti 50%.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis