0

Rusija pradėjo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau septyniolikta para. Planuotas žaibo karas Rusijos pajėgoms nepavyko.

Kovo 12d. 21.15 Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino pašalinimo nepakanka saugumui euroatlantinėje erdvėje atkūrimui, būtina “de-Putinizacija”. Taip, kaip pranešama, pareiškė Dmytro Kuleba.

Kovo 12d. 20.45 Ukrainos prezidentas Volodimyras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad į jo šalį įsiveržusios Rusijos pozicija per derybas, kuriomis siekiama užbaigti konfliktą, yra „fundamentaliai pasikeitusi“.

Spaudos konferencijoje Ukrainos lyderis sakė, kad dabartinis Maskvos tonas keičiasi, palyginus su ankstesnėmis derybomis. Jų metu Rusija „svaidėsi ultimatumais“. V. Zelenskis sakė „besidžiaugiąs signalais iš Rusijos“, kai šios prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė įžvelgiąs „kai kurių teigiamų poslinkių“ dialoge su Kijevu.

V. Putinas anksčiau užsiminė, kad derybos „dabar vyksta beveik kasdien“. (BNS)

Kovo 12d. 17.35 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pranešė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną gindami tėvynę žuvo 1 300 ukrainiečių karių.

„Mes netekome maždaug 1 300 karių, Rusija – daugiau kaip 12 tūkstančių. Nesidžiaugiu, kad jie prarado 12 tūkstančių“, – sakė prezidentas per spaudos konferenciją Kyjive.

V. Zelenskis pabrėžė, kad dauguma rusų karių, vykdami į Ukrainą, iš esmės nieko nežino, nes jiems pasakojama apie kažkokį „fašizmą“. (BNS, Unian.ua)

Kovo 12 d. 13.15 Rusijos pajėgos šeštadienį toliau lėtai veržėsi Kijevo link ir bombardavo civiles teritorijas kituose Ukrainos miestuose, didėjant nerimui dėl padėties blokuojamame pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, kur, anot pareigūnų, jau žuvo daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių.

Šeštadienį oro pavojaus sirenos gaudė virtinėje miestų, įskaitant sostinę Kyjivą, Odesą, Dniprą ir Charkivą, nurodė ukrainiečių žiniasklaida.

Kovo 12d. 12.52 Ukrainos pietiniame Mykolajivo (Nikolajevo) uostamiestyje naktį buvo apšaudomos ligoninės, tarp jų – onkologinių ligų centras ir akių klinika, šeštadienį pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Onkologinių ligų centre, kur pacientams anksčiau buvo atliekama chemoterapija, buvo išdaužti langai ir apgadintos durys.

„Jie šaudė į civilines zonas, neturėdami jokio karinio tikslo“, – pareiškė ligoninės vadovas Dmytro Lahočevas.

„Čia yra ligoninė, našlaičių namai ir oftalmologijos klinika“, – pridūrė jis.

Anot D. Lahočevo, bombardavimo metu gydymo centre nebuvo nei ligonių, nei medicinos specialistų, tačiau akių klinikoje buvo kažkiek pacientų.

„Visi mes naktį praleidome rūsyje; visi drebėjo. Pacientai buvo išsigandę“, – sakė klinikos vadovė Kazimira Rilkova.

Inhulsko mikrorajone nutrūko šilumos tiekimas, o daugelis gyventojų buvo priversti išvykti. (BNS). Portalas 2022 metų Kovo 12-ąją skelbė pokalbį su Ukrainos kariu iš Nikolajevo.

Kovo 12d. 08.30 Septynioliktąją Rusijos agresijos prieš Ukrainą dieną mūšiai tęsiasi, tačiau okupacinės pajėgos dabar mėgina įsitvirtinti jau užgrobtose teritorijose, vengdamos aktyvių frontalinių puolimų,

Ukrainos generalinis štabas aiškina tai dideliais priešininko nuostoliais ir bandymais susitvarkyti logistiką. Anot ukrainiečių skelbiamos ataskaitos, bent 31 taktinė bataliono dydžio rusų grupuotė buvo neutralizuota nuo konflikto pradžios.

Tai teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo rytinėje ataskaitoje, kurią skelbia agentūra Unian.ua

08.25 Ukrainos pareigūnai penktadienį apkaltino Rusijos pajėgas apgadinus onkologinių ligų ligoninę ir kelis gyvenamuosius pastatus pietiniame Mykolajivo mieste, bombarduodamos jį sunkiąja artilerija.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas Maksymas Beznosenka sakė, kad atakos metu gydymo įstaigoje buvo keli šimtai pacientų, bet niekas nežuvo. Per bombardavimą buvo apgadintas ligoninės pastatas ir išdaužyti langai.

Rusijos pajėgos suintensyvino atakas prieš Mykolajivą, esantį už 470 km į pietus nuo Kyjivo, stengdamosi apsupti miestą.

Ukrainos ir Vakarų šalių pareigūnai anksčiau apkaltino Rusiją trečiadienį numetus didelę aviacijos bambą ant gimdymo namų pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje. Per tą antskrydį žuvo trys žmonės.

Kovo 12 d. 07. 42 Ukarainos kariškiai, kaip praneša agentūra Unian.ua, toliau naikina okupacines Rusijos pajėgas Kijevo prieigose. Anot pranešimo, drono pagalba sunaikintas Radioelektronnės kovos kompleksas.

Kovo 11d. 23.50 Ukraina penktadienį informavo Tarptautinę atominės energijos agentūrą (TATENA), kad technikų brigados pradėjo remontuoti pažeistas elektros linijas, kuriomis energija tiekiamą nebeveikiančiai Černobylio atominei elektrinei, pranešė Jungtinių Tautų agentūra.

Trečiadienį Ukrainos valdžia paskelbė, kad Černobylio elektrinė, kur 1986 metais įvyko didžiausia pasaulyje branduolinė katastrofa, liko be išorinio energijos tiekimo ir kad jos sistemoms elektrą tiekia tik komplekse esantys atsarginiai dyzeliniai generatoriai.

Ukrainos branduolinės energetikos priežiūros agentūra penktadienį sakė, kad darbininkai suremontavo vieną elektros linijų ruožą, bet atrodo, kad ji yra pažeista ir kitose vietose, nurodė TATENA. Mėginimai suremontuoti linijas bus tęsiami, nepaisant „sudėtingos padėties“ aplink jėgainę, kurią Rusijos pajėgos užėmė pačioje invazijos į Ukrainą pradžioje.

Ukrainiečių agentūra pridūrė, kad buvo nugabenta papildomai degalų generatoriams, bet būtinybė kiek įmanoma sutaisyti išorines energijos tiekimo linijas išlieka. TATENA pakartojo, kad komplekso izoliacija nuo elektros tinklų „nepadarys kritiškai svarbaus poveikio komplekso būtiniausioms saugos funkcijoms“.

Vienoje įsikūrusi JT branduolinių programų priežiūros agentūra pripažino iki šiol negaunanti Černobylio elektrinės branduolinių medžiagų ir veiklos stebėsenos sistemų duomenų, bet tokie duomenys dabar jau vėl gaunami iš Zaporižios atominės elektrinės. Šią jėgainę, kuri yra didžiausia Europoje, Rusijos pajėgos užėmė praeitą savaitę. (BNS)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis