0

Maskvos teismas skyrė JAV technologijų milžinei „Google“ 21 mlrd. rublių (360 mln. JAV dolerių) baudą už tai, kad ji nepašalino turinio apie Rusijos karinę intervenciją Ukrainoje, pirmadienį pranešė Rusijos ryšių ir žiniasklaidos priežiūros agentūros „Roskomnadzor“.

Pasak agentūros, „Google“ priklausanti vaizdo įrašų platforma „YouTube“ neužblokavo „klaidingos informacijos“ apie Rusijos veiksmus Ukrainoje, taip pat „ekstremistinės ir teroristinės propagandos“ bei turinio, „kviečiančio nepilnamečius dalyvauti neteisėtose demonstracijose“.

Reguliuotojos teigimu, kadangi yra ne pirmoji „Google“ skirta bauda, jos dydis paskaičiuotas remiantis metinėmis bendrovės pajamomis Rusijoje.

Rusijos valdžia pastaraisiais metais didino spaudimą Vakarų socialinės žiniasklaidos įmonėms, skirdama daug baudų ir grasinimų ir siekdama pašalinti kritiką iš interneto – vieno paskutinių žodžio laisvės bastionų Rusijoje.

Kaip ir dauguma kitų varžovių iš Vakarų, „Google“ neseniai pasitraukė iš Rusijos rinkos, pasmerkdama Rusijos karinę intervenciją į Ukrainą.

Pasak eksperto Vladimiro Zykovo, kurį cituoja Rusijos naujienų agentūra „Ria-Novosti“, bauda yra didžiausia kada nors Vakarų technologijų įmonei Rusijos teismo skirta bauda.

Rusijos institucijos gali skirti „Google“ „kiek tik nori baudų – pinigų jie negaus“, nes įmonė pasitraukė iš šalies, pridūrė jis.

„Google“ neskubėjo pateikti savo komentarų.

„Roskomnadzor“ kovo mėnesį „Google“ ir „YouTube“ veiklą pavadino „teroristine“ veikla, atverdama duris galimybei, kad bendrovė sulauks tokio likimo kaip ir „Twitter“, „Instagram“ bei daugelis kitų nepriklausomų žiniasklaidos priemonių, kurių platformos po Ukrainos užpuolimo buvo užblokuotos Rusijoje.

Rusijos institucijos sugriežtino bausmes už karą smerkiančius pasisakymus. Asmenims, pripažintiems kaltais dėl „melagingos informacijos“ apie Rusijos kariuomenę platinimo, gresia iki 15 metų laisvės atėmimo.

Keli asmenys jau buvo įkalinti dėl tokių kaltinimų.

BNS, Užsienio verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis