0

Rusija pradėjo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau septyniolikta para. Planuotas žaibo karas Rusijos pajėgoms nepavyko.

Kovo 12d. 08.30 Septynioliktąją Rusijos agresijos prieš Ukrainą dieną mūšiai tęsiasi, tačiau okupacinės pajėgos dabar mėgina įsitvirtinti jau užgrobtose teritorijose, vengdamos aktyvių frontalinių puolimų,

Ukrainos generalinis štabas aiškina tai dideliais priešininko nuostoliais ir bandymais susitvarkyti logistiką. Anot ukrainiečių skelbiamos ataskaitos, bent 31 taktinė bataliono dydžio rusų grupuotė buvo neutralizuota nuo konflikto pradžios.

Tai teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo rytinėje ataskaitoje, kurią skelbia agentūra Unian.ua

08.25 Ukrainos pareigūnai penktadienį apkaltino Rusijos pajėgas apgadinus onkologinių ligų ligoninę ir kelis gyvenamuosius pastatus pietiniame Mykolajivo mieste, bombarduodamos jį sunkiąja artilerija.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas Maksymas Beznosenka sakė, kad atakos metu gydymo įstaigoje buvo keli šimtai pacientų, bet niekas nežuvo. Per bombardavimą buvo apgadintas ligoninės pastatas ir išdaužyti langai.

Rusijos pajėgos suintensyvino atakas prieš Mykolajivą, esantį už 470 km į pietus nuo Kyjivo, stengdamosi apsupti miestą.

Ukrainos ir Vakarų šalių pareigūnai anksčiau apkaltino Rusiją trečiadienį numetus didelę aviacijos bambą ant gimdymo namų pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje. Per tą antskrydį žuvo trys žmonės.

Kovo 12 d. 07. 42 Ukarainos kariškiai, kaip praneša agentūra Unian.ua, toliau naikina okupacines Rusijos pajėgas Kijevo prieigose. Anot pranešimo, drono pagalba sunaikintas Radioelektronnės kovos kompleksas.

Kovo 11d. 23.50 Ukraina penktadienį informavo Tarptautinę atominės energijos agentūrą (TATENA), kad technikų brigados pradėjo remontuoti pažeistas elektros linijas, kuriomis energija tiekiamą nebeveikiančiai Černobylio atominei elektrinei, pranešė Jungtinių Tautų agentūra.

Trečiadienį Ukrainos valdžia paskelbė, kad Černobylio elektrinė, kur 1986 metais įvyko didžiausia pasaulyje branduolinė katastrofa, liko be išorinio energijos tiekimo ir kad jos sistemoms elektrą tiekia tik komplekse esantys atsarginiai dyzeliniai generatoriai.

Ukrainos branduolinės energetikos priežiūros agentūra penktadienį sakė, kad darbininkai suremontavo vieną elektros linijų ruožą, bet atrodo, kad ji yra pažeista ir kitose vietose, nurodė TATENA. Mėginimai suremontuoti linijas bus tęsiami, nepaisant „sudėtingos padėties“ aplink jėgainę, kurią Rusijos pajėgos užėmė pačioje invazijos į Ukrainą pradžioje.

Ukrainiečių agentūra pridūrė, kad buvo nugabenta papildomai degalų generatoriams, bet būtinybė kiek įmanoma sutaisyti išorines energijos tiekimo linijas išlieka. TATENA pakartojo, kad komplekso izoliacija nuo elektros tinklų „nepadarys kritiškai svarbaus poveikio komplekso būtiniausioms saugos funkcijoms“.

Vienoje įsikūrusi JT branduolinių programų priežiūros agentūra pripažino iki šiol negaunanti Černobylio elektrinės branduolinių medžiagų ir veiklos stebėsenos sistemų duomenų, bet tokie duomenys dabar jau vėl gaunami iš Zaporižios atominės elektrinės. Šią jėgainę, kuri yra didžiausia Europoje, Rusijos pajėgos užėmė praeitą savaitę. (BNS)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis