0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau keturiasdešimt aštunta para.

Balandžio 12 d. 07.50 Rusija oro antskrydžiais ir raketomis atakuoja daugelį Ukrainos miestų. Ypač Kijevą, Charkovą ir Nikolajevą. Taip pat giriasi užgrobusi Mariupolį, kuriame, pasak nepatvirtintų pranešimų, panaudojo neaiškias toksiškas medžiagas.

***

Mariupolyje, anot Ukrainos šaltinių, rusai naikina karo nusikaltimų pėdsakus. Apie tai pranešė miesto meras Vadimas Bojčenka. Pasak jo, rusai šiuo metu renka Mariupolio gyventojų lavonus ir valo gatves nuo jų bei nuolaužų. Kūnai gabenami į specialias saugyklas.

“Jie turi du ciniškus planus, o sako, kad jau turi trečią. Pirmasis planas – palaidoti šiuos kūnus masinėse kapavietėse. Antrasis planas – jie atsivežė mobilų krematoriumą furgono pavidalu, jame yra vamzdis, į kurį jie planuoja sudėti ir sudeginti šiuos kūnus, idant paslėptų savo ciniškus nusikaltimus. Trečias planas – jie sako, kad Charcižske yra didelis krematoriumas, jie nori ten nuvežti ir sudeginti lavonus”, – sakė A. Bojčenka.

Pasak mero, kovo 21 d., kai mieste dirbo ukrainiečių komunalininkai, buvo palaidota apie 5 000 kūnų. Tuo pat metu po griuvėsiais ir gatvėse, kurias okupantai jau išvalė, buvo tūkstančiai žuvusių piliečių.

Dieną prieš tai prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad Mariupolyje žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, o rusai nori paversti jį “akivaizdžiai sugriautu miestu”. (UNIAN.ua)

***

Kijevo srityje santykinai ramu. Irpinėje trims dienoms nuo balandžio 12 d. 6.00 val. iki balandžio 15 d., penktadienio, 9.00 val. įvesta komendanto valanda. Miesto meras Oleksandras Markušynas sakė, kad į miestą komendanto valandos metu bus draudžiama įvažiuoti. Išimtys bus daromos tik teisėsaugos institucijoms, gelbėtojams, komunalinių paslaugų teikėjams ir savanoriams, įtrauktiems į iš anksto suderintą sąrašą.

***

Ukraina išleido pašto ženklą “Rusijos karo laivai, keliaukite į…!”.

***

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, kad Rusijos kariai tęsia dalinę Charkovo blokadą.

Nuotr. asociatyvi

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis