0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau penkiasdešimt pirma para.

2022 m. balandžio 15 d. 18:11 Antras pagal dydį Ukrainos miestas Charkovas (jam humanitarinę pagalbą siunčia Kaunas) ir regionas apšaudomi kasetinėmis bombomis.

17:26 Gynybos pajėgų vadas Serhijus Najevas sakė, kad situacija aplink Charkovą išlieka sudėtinga. Tuo pat metu vadas pažymėjo, kad Ukrainos kariai toliau stiprina gynybą ir vykdo iškeltas užduotis. (UNIAN.ua)

***

Rusijos pajėgos praeitą naktį smogė Ukrainos gynybos pramonės įmonei netoli Kyjivo, kurioje esą buvo pagamintos raketos, panaudotos nuskandinti rusų Juodosios jūros laivyno flagmanui, pranešė penktadienį įvykio vietoje apsilankęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Netoli Kyjivo tarptautinio Žulianų oro uosto esančios įmonės „Vizar“ vienas cechas ir administracinis pastatas buvo smarkiai apgadinti.

Rusija anksčiau pranešė smogusi šiai gamyklai. Smūgis įvyko kitą dieną po Ukrainos pranešime, kad ji sunaikino Juodojoje jūroje plaukiojusi Rusijos raketinį kreiserį „Moskva“. Maskva vėliau pripažino, kad laivas nuskendo.

Kaip nurodoma Ukrainos valstybinio ginkluotės gamybos susivienijimo „Ukroboronprom“ tinklalapyje, fabrike „Vizar“ Vyšnevėje buvo gaminamos raketos „Neptun“.

47 metų Andrijus Sizovas, netoliese esančių medžio dirbtuvių savininkas, pasakojo, kad ginkluotės fabrikui buvo smogta naktį.

„Apie 1 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku) mano sargas man paskambino, nes įvyko smūgis iš oro“, – vyras sakė AFP. „Buvo penki pataikymai. Mano darbuotojas buvo biure ir buvo parblokštas sprogimo bangos“, – pridūrė A. Sizovas.

Jis pridūrė manąs, kad Rusija tokiu būdu keršijo už „Moskva“ nuskandinimą.

Pietinės Odesos srities gubernatorius Maksymas Marčenka ketvirtadienį sakė, kad Ukrainos kariuomenė paleido į „Moskva“ dvi Ukrainoje sukurtas priešlaivines raketas „Neptun“.

„Moskva“ atliko vadovaujamą vaidmenį per jau septynias savaites besitęsiančio konflikto jūrines operacijas. Kreiserio, kurio ilgis – 186 metrai, nuskandinimo aplinkybės ir jo įgulos likimas tebėra neaiškūs.

Rusijos gynybos ministerija teigė, kad laivas buvo smarkiai apgadintas detonavus šaudmenims ir jį tempiant į uostą „prarado pusiausvyrą“.

Juodosios jūros laivynas dalyvavo blokuojant Ukrainos pietvakarinį Mariupolio uostamiestį. Rusija teigia dabar jau visiškai kontroliuojanti šio miesto uostą.

Rusijos pajėgos praeitą mėnesį pradėjo trauktis iš teritorijų aplink Ukrainos sostinę ir buvo perkeliamos ruošiantis suintensyvinti puolimą šalies rytuose. Tačiau Kyjivas išliko pažeidžiamas raketų smūgių.

„Raketų smūgių prieš taikinius Kyjive skaičius ir mastas didės, atsakant į bet kokias teroristines atakas ar diversijas, vykdomas Kyjivo nacionalistinio režimo Rusijos teritorijoje“ – perspėjo Gynybos ministerija.

„Per smūgį Žulianų mašinų gamybos įmonei „Vizar“ ilgo ir vidutinio nuotolio zenitinių raketų sistemų, taip pat priešlaivinių raketų gamybos ir remonto cechai buvo sunaikinti“, – teigė ministerija. (BNS)

***

18.09 pranešta, kad mariupolį irmą kartą atakavo Rusijois strateginiai bombonešiai TU-22M3.

Mariupolyje  vyksta aktyvūs mūšiai prie Illicho geležies ir plieno gamyklos Mariupolyje ir miesto uosto rajone. Kaip pranešė UNIAN korespondentas, apie tai informavo Gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianikas per brifingą.

Jis teigė, ka jūrų pėstininkų ir “Azovo” pulko sujungimas šiame strateginiame uostamiestyje buvo “puiki taktinė operacija”. (UNIAN.ua)

***

Aršūs mūšiai vyksta rytinėje Ukrainoje, kur Kremliaus pajėgos žūtbūt stengiasi perimti Luhansko ir Donecko sričių, kurias Maskva pripažino savarankiškomis respublikomis, pilną kontrolę.Po nesėkmių kitose Ukrainos teritorijose rusai sukoncentravo savo pastangas čia. Kartu metodiškai, oro atakomis griauna Ukrainą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis