0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau septyniasdešimt antra para.

2022 m. gegužės 6 d. 08.30 Iš Mariupolio prieštaringi pranešimai. Rusijos kariuomenė, remiama aviacijos, atnaujino puolimo operacijas prie “Azovstal” gamyklos – teigia Ukrainos Generalinis štabas. Charkovo gyvenamuosius rajonus ir priemiesčius toliau apšaudo rusų artilerija.

Per pastarąją parą Rusijos kariuomenė atrėmė vienuolika rusų okupantų atakų Donbase, sunaikino aštuonis tankus, vienuolika prieštankinių ginklų ir penkias transporto priemones (Ukrainos duomenys).

Pažymima, kad Mariupolio mieste tęsiasi gynybos pajėgų dalinių blokada netoli “Azovstal”, o kai kuriose vietovėse, remiamas oro pajėgų, priešas atnaujino šturmo veiksmus, siekdamas perimti gamyklos teritorijos kontrolę.

Generalinis štabas pažymi, kad per pastarąją parą Donecko ir Luhansko srityse buvo atremta vienuolika priešo atakų, sunaikinti aštuoni tankai, vienuolika šarvuotų kovos mašinų ir penki priešo transporto priemonių vienetai.

Pentagonas: didžioji dalis Rusijos pajėgų nuo Mariupolio perdislokuota.

JAV gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad didžioji dalis Rusijos pajėgų, laikytų prie Ukrainos pietrytinio Mariupolio uostamiesčio, buvo perkeltos toliau į šiaurę, kur vyksta pagrindinės mūšio dėl Donbaso kautynės.

JAV Gynybos departamento atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis) nurodė, kad Mariupolyje paliktos tik maždaug dvi bataliono taktinės grupės, tai yra apie 2 000 karių.

Pareigūnas pažymėjo, kad Rusijos aviacija toliau bombarduoja Mariupolį, bet Maskvos pajėgos į naujas teritorijas veržiasi vangiai ir be didesnės pažangos, patirdamos įnirtingą Ukrainos kariuomenės pasipriešinimą vykstant pagrindinėms kautynėms rytiniame Donbaso regione.

Pentagono atstovas sakė, kad neįžvelgia jokių Rusijos pajėgų veiksmų pobūdžio pasikeitimų artėjant svarbia data laikomai gegužės 9-ajai.

Rusija gegužės 9-ąją mini Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare metines. Spėliota, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikriausiai norės pademonstruoti kokį nors svarbų laimėjimą Ukrainoje, sakydamas kalbą per tradicinį karinį paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis