0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau septyniasdešimt ketvirta para.

2022 m. gegužės 8 d. 08.30 Šeštadienį mažiausiai 60 žmonių žuvo per Rusijos oro antskrydžio sukeltą sprogimą Bilohorivicų mokykloje, kūnai vis dar dar tebėra po griuvėsiais.

Apie tai pranešė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Gaidajus.

“Gaisras buvo gesinamas bent keturias valandas, vėliau buvo išvežtos nuolaužos ir, deja, rasti dviejų aukų kūnai. Iš po griuvėsių buvo evakuota apie 30 žmonių, iš kurių septyni buvo sužeisti. Iki dienos pabaigos žuvo visi 60 žmonių, įstrigę po pastatų griuvėsiais. Tai tikrasis “rusų pasaulio” žvėriškumo įrodymas. Ciniškai bombarduojant žudyti vaikus jiems norma. Rusams nerūpi, ką jie žudo. Jei jie negali nužudyti kareivio, jie nužudo nepavojingą vaiką”, – sakė V. Gaidajus. (censor.net)

***

Kyjivas šeštadienį pranešė, kad visi palabiausiai žeidžiami civiliai gyventojai jau evakuoti iš metalurgijos įmonės „Azovstal“ nuniokotame Mariupolio uostamiestyje, kur Ukrainos gynėjai tebesipriešina įsiveržusioms Rusijos pajėgoms.

„Prezidento įsakymas įvykdytas: iš „Azovstal“ evakuoti visi vaikai, moterys ir pagyvenę žmonės. Ši Mariupolio humanitarinės misijos dalis baigta“, – sakoma Ukrainos vicepremjerės Irynos Vereščuk pareiškime, paskelbtame socialiniuose tinkluose.

Plieno ir geležies gamykla „Azovstal“ yra paskutinis ukrainiečių pasipriešinimo bastionas nuniokotame uostamiestyje.

I. Vereščuk penktadienį pranešė, kad iš didžiulio metalurgijos kombinato buvo evakuota 50 žmonių. Rusijos gynybos duomenimis, tarp jų buvo 11 vaikų, išvestų koordinuojant veiksmus su Jungtinėmis Tautomis ir Raudonuoju Kryžiumi.

Penktadienį prasidėjus evakuacijai, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad svarstomos „diplomatinės galimybės“ išgelbėti ir ukrainiečių karius iš Mariupolio.

Visiška šio strategiškai svarbaus miesto kontrolė būtų didelis laimėjimas Maskvai, pradėjusiai karą vasario pabaigoje. Konfliktas pareikalavo jau tūkstančių gyvybių, o kai kurie Ukrainos miestai ir gyvenvietės virto griuvėsiais. (BNS)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis