0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau penkiasdešimt ketvirta para.

2022m. balandžio 18d. 11.05 Penkios „galingos“ Rusijos raketos pirmadienį smogė Lvivui, pranešė šio Vakarų Ukrainoje esančio miesto pareigūnai.

„Penki tiksliniai raketų smūgiai į Lvivą. Atsakingos tarnybos jau išvyko į įvykio vietą. Aiškinamės išsamesnę informaciją“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Lvivo meras Andrijus Sadovas.

Lvivo regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis pranešė, kad yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

„Šiuo metu galime patvirtinti, kad šeši žmonės žuvo ir aštuoni buvo sužeisti. Tarp nukentėjusiųjų yra vaikas“, – feisbuke sakė jis.

Miestui iki šiol pavyko išvengti įnirtingų kautynių nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį.

Vienas Lvivo gyventojas naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad virš daugiabučių danguje matė tirštus pilkų dūmų debesis.

Lvivas atakuotas Rusijos pajėgoms pastarosiomis dienomis intensyvinant smūgius labiau į rytus esančiai sostinei Kyjivui, kur buvo raketomis apšaudytos kelios karinės gamyklos.

„Penki galingi raketų smūgiai vienu metu į Europos senojo miesto Lvivo civilinę infrastruktūrą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

„Rusai ir toliau barbariškai atakuoja Ukrainos miestus iš oro, ciniškai visam pasauliui deklaruodami savo „teisę“ žudyti ukrainiečius“, – pridūrė jis.

Ukrainos geležinkelių bendrovės vadovas Oleksandras Kamyšinas socialiniuose tinkluose teigė, kad buvo apgadinta infrastruktūra ir kad greičiausiai vėluos traukiniai, tačiau pabrėžė, kad nei keleiviai, nei darbuotojai nenukentėjo.

Jis taip pat pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip nuo nedidelio pastato, esančio šalia geležinkelio bėgių, kyla liepsnos ir rūksta dūmai.

Kovo pabaigoje Lvivas patyrė virtinę Rusijos smūgių, kurie buvo nukreipti į degalų sandėlį ir sužeidė penkis žmones. Kovo 18 dieną buvo bombarduota lėktuvų remonto gamykla netoli Lvivo oro uosto. Apie nukentėjusius žmones nepranešama.

Kovo 13 dieną Rusijos pajėgų sparnuotosioms raketoms pataikius į svarbią karinę bazę, esančią maždaug už 40 km į  šiaurės vakarus nuo Lvivo, žuvo mažiausiai 35 žmonės ir 134 buvo sužeisti.

Netoli Lenkijos sienos esantis Lvivas nuo karo pradžios priglaudė daugybę savo namus palikti turėjusių ukrainiečių, į jį iš Kyjivo persikėlė keletas Vakarų šalių ambasadų. (BNS)

***

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad pakvietė Prancūzijos lyderį Emmanuelį Macroną (Emaniuelį Makroną) į savo šalį, kad jis savo akimis išvystų įrodymus, jog Rusijos pajėgos vykdė genocidą.

„Kalbėjausi su juo vakar, – sakė V. Zelenskis CNN per interviu, kuris buvo įrašytas penktadienį, bet parodytas sekmadienį. – Tiesiog pasakiau jam, kad noriu, jog jis suprastų, kad tai ne karas, o ne kas kita kaip genocidas. Pakviečiau jį atvykti, kai turės galimybę. Jis atvyks ir pamatys, ir esu tikras, kad supras.“

Ukrainos lyderis sakė manantis, kad E. Macronas vengia vartoti sąvoką „genocidas“, kurią J. Bidenas yra pavartojęs kalbėdamas apie karą Ukrainoje, nes galvoja, kad tai pakenktų diplomatinio bendradarbiavimo su Rusija galimybėms.

Ukrainos prezidentas anksčiau sakė, kad E. Macrono atsisakymas vartoti šį terminą Kyjivui buvo „labai skausmingas“.

E. Macronas atsidūręs pačiame rinkimų kampanijos įkarštyje – kitą sekmadienį vyks antrasis rinkimų turas, kuriame jis varžysis su kraštutinių dešiniųjų politike Marine Le Pen (Marin Le Pen).

Ketvirtadienį Prancūzijos radijui „Radio Bleu“ jis sakė, kad Ukrainai nenaudinga „leistis į žodines eskalacijas, nepadarius visų išvadų“.

„Žodis genocidas turi reikšmę“ ir ji „turi būti apibrėžta teisiškai, o ne politikų“, sakė E. Macronas.

V. Zelenskis sakė taip pat manąs, kad kažkada į Ukrainą atvyks ir JAV vadovas Joe Bidenas (Džo Baidenas), nors Baltųjų rūmų pareigūnai tvirtina, kad tokių planų nėra.

Vis daugiau Europos vadovų, įskaitant Jungtinės Karalystės ministrą pirmininką Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną) atvyksta į Kyjivą išreikšti paramos.

Po to, kai B. Johnsonas apsilankė nuniokotame Ukrainos Bučos mieste, kur, pasak pareigūnų, daugybė civilių gyventojų buvo tiesiog sušaudyti gatvėse, jis sakė: „Bijau, kad pažiūrėjus į tai, kas vyksta Bučoje, mūsų matomi atskleidimai to, ką daro (Vladimiras) Putinas Ukrainoje, man mažai kuo skiriasi nuo genocido.“

Kalbėdamas apie galimą J. Bideno vizitą, V. Zelenskis pareiškė: „Manau, kad jis atvyks, bet tai, žinoma, jo sprendimas.“

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sekmadienį per CBS transliuotame interviu gyrė J. Bideno paramą jo šaliai ir sakė, kad JAV vadovo vizitas būtų „svarbi paramos žinutė“.

„Asmeninis dviejų prezidentų susitikimas taip pat galėtų atverti kelią naujiems… JAV ginklams į Ukrainą, taip pat diskusijoms dėl galimo politinio šio konflikto sureguliavimo“, – pridūrė jis.

JAV pareigūnai teigia, kad svarsto galimybę į Kyjivą nusiųsti pasiuntinį, tačiau kol kas atmetė galimybę, kad 79-erių prezidentas pats apsilankytų Ukrainoje. (BNS)

***

9 žuvę ir 25 sužeisti civiliai gyventojai Charkovo srityje – pranešė regioninė administracija apie padėtį pastarąją parą. Apšaudant gyvenamuosius rajonus, ypač centrinę miesto dalį, buvo sužeisti 24 žmonės ir 6 žuvo. Regione buvo apšaudyta Dergačiovo bendruomenė, 2 žmonės žuvo ir 1 buvo sužeistas. Taip pat nuo Rusijos kariškių apšaudymo žuvo 1 žmogus Zološevskajos bendruomenėje. (UNIAN.ua)

Rusijos okupantų nuostoliai 2022m, balandžio 18d. rytui, pagal UNIAN.ua.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis