0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, užgrobdama dalį rytinių šios šalies teritorijų, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Kovo 9 d. Rusijos Federacija surengė didžiulę raketų ataką prieš Ukrainą,siekdama vidinių propagandinių tikslų, Kremliui trokštant palinksminti rusus.

Kaip pažymi JAV įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW )analitikai, nors kovo 9 d. vykdytas masinis Ukrainos apšaudymas buvo didžiausia Rusijos 2023 m. oro ataka, realios naudos mūšio su Kijevu lauke jis nedavė.

ISW pažymi, kad Rusijos informacinėje erdvėje Rusijos gynybos ministerija savo apšaudymą Ukrainoje aiškina kaip „atsaką į teroristinius išpuolius”, tikriausiai turėdama omenyje tariamą kovo 2 d. „įsiveržimą” į Briansko sritį. Taip greičiausiai buvo siekiama nuraminti Rusijos prokarinius ir ultranacionalistinius sluoksnius, kurie reikalavo V. Putino keršto.

Anksčiau agresyvūs Rusijos tinklaraštininkai ir propagandistai taip pat kritikavo V. Putiną už „klaidas” organizuojant raketų išpuolius, niršdami, kad Ukraina „vis dar nesušalo”.

„Putinas tikriausiai bandė kompensuoti šiuos naratyvus dar viena raketine ataka, panašia į tą, kurią Rusija įvykdė 2022 m. rudenį, panaudodamas pažangias raketas, idant garantuotai padarytų žalos Ukrainai.  Vis dėlto Rusijos tinklaraštininkai šiandieninius smūgius palaikė ne per daugiausiai, pažymėdami, kad Kremliui reikia iš esmės keisti savo taikinių nustatymo metodą, atsižvelgiant į tai, kad Ukraina prisitaikė prie nusistovėjusio atakų prieš jos energetikos infrastruktūrą modelio”, – rašė ISW ekspertai.

Ukrainos generalinio štabo duomenimis, kovo 9 d. Rusijos gynybos ministerija į Ukrainos teritoriją smogė 84 įvairaus tipo raketomis: 28 sparnuotosiomis raketomis X-101/X-555 ir 20 sparnuotųjų raketų „Kalibr”, 6 priešlaivinėmis raketomis X-22, 6 viršgarsinėmis raketomis X-47 „Kinzhal”, 2 viršgarsinėmis raketomis 31P, 6 valdomomis raketomis X-59 ir mažiausiai 13 raketų iš kompleksų S-300.

Rusija taip pat tradiciškai prieš Ukrainą naudojo Irane pagamintus bepiločius orlaivius kamikadzes, kurių paleido bent aštuonis, kad atitrauktų oro gynybos pajėgų dėmesį. Ukrainiečiams pavyko numušti tik 34 raketas ir keturis „Shahhead” dronus.

Tuo pat metu oro pajėgos pažymi, kad Rusija taiko gudrią taktiką, nes nepajėgia  numušti tokių raketų, kaip „Kinzhal) ir S-300.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis