0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Ukrainos nuolatinis atstovas Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO)  Serhijus Kyslyčia pareiškė, kad Rusija purvinai meluoja po to, kai Rusijos ambasadorius Vasilijus Nebenzi apkaltino pačią Ukrainą kenkimu Kachovkos hidroelektrinės užtvankai.

Ukrainos delegacijos pareiškimo, padaryto per neeilinį JT Saugumo Tarybos posėdį, tekstą diplomatas paskelbė savo “Facebook” puslapyje. Jame teigiama, kad Rusijos Federacijos veiksmai sukėlė didžiausią žmogaus sukeltą katastrofą Europoje pastaraisiais dešimtmečiais.

“Tai teroro aktas prieš Ukrainos ypatingos svarbos infrastruktūrą, kuriuo siekiama sukelti kuo daugiau civilių aukų ir kuo daugiau destrukcijos. Pasitelkdami išdegintos žemės taktiką, o šiuo atveju – užtvindymo taktiką, Rusijos okupantai faktiškai pripažino, kad užgrobtos teritorijos jiems nepriklauso ir jie nepajėgūs šių žemių išlaikyti”, – sakė A. Kislitsa.

Jis priminė, kad teroristinis išpuolis prieš Kachovkos hidroelektrinę anksčiau buvo aktyviai aptarinėjamas okupacinių pajėgų, propagandistų ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos lygmeniu, o tai rodo, kad jis buvo planuojamas iš anksto.

“Šiandieninis Rusijos pareiškimas buvo nuspėjamai melagingas. Stebėjome tą patį metodą – kaltinti auką dėl prieš ją įvykdytų nusikaltimų. Ir buvo menkai tikėtina, kad šalis, kuri desperatiškai neigia savo karo nusikaltimus Mariupolyje, Bučoje, Išumoje, Zaporožės AE, prisiims atsakomybę už  sukeltą humanitarinę katastrofą”, – pridūrė jis.

A. Kyslyčia pažymėjo, kad Rusijos Federacija jau daugiau kaip metus kontroliuoja užtvanką ir visą Kachovsko HES, todėl jos neįmanoma susprogdinti iš išorės apšaudant. “Ją užminavo Rusijos okupantai. Ir jie ją susprogdino”, – sakė jis.

“Iškalbingas yra faktas, kad likus savaitei iki Kachovskos HES sprogimo, gegužės 30 d., Rusijos vyriausybė paskelbė nutarusi, kad nereikia tirti pavojingų pramonės objektų ir hidrotechnikos statinių avarijų, įvykusių dėl “karinių veiksmų,” – sakė diplomatas.

A. Kyslyčia pabrėžė, kad hidroelektrinės pakenkimas buvo Kremliaus atsakas į šalių raginimus surengti taikos derybas su Rusija. “Rusija savo veiksmais tik patvirtino, kad ji visiškai nesuinteresuota nei deeskalacija, nei taika. Ją reikia sustabdyti ir nuginkluoti, o ne nuraminti”, – pabrėžė jis.

Maskva, savo ruožtu,  kaip įprasta, viską neigi. Kremlius antradienį paragino tarptautinę bendruomenę pasmerkti Ukrainos valdžios institucijas už, jos teigimu, nusikalstamus veiksmus, dėl kurių neva ir buvo sugadinta strategiškai svarbi užtvanka Ukrainos pietuose.

Ukrainos pareigūnai antradienį sakė, kad iš rajonų, kurie buvo užlieti rusams susprogdinus Kachovkos užtvanką, evakuojama 17.000 žmonių. Dar 25.000 žmonių, anot pranešimų, turėtų būti evakuoti Rusijos okupuotoje teritorijoje kitame Dnipro upės krante.

Ukrainos kariškiai matė, kaip vandens srovė nuplovė ir rusų okupantus kairiajame Dnipro upės krante, pranešė CNN.

Komentare televizijos kanalui Ukraino ginkluotųjų pajėgų karininkas, kapitonas Andrijus Pidlisnyj sakė, kad užtvanka sugriuvo ankstyvą antradienio rytą, “niekas iš Rusijos pusės negalėjo išvykti”, visos okupantų pozicijos buvo apsemtos.

Kariškis mano, kad Rusija užtvanką sugriovė sąmoningai – siekdama užkirsti kelią Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimui pietuose.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis