0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau dvidešimt ketvirta  para.

Kovo 19 d. 05.00 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažymi, kad Rusijos okupantai sąmoningai blokuoja humanitarinių prekių tiekimą Ukrainos miestams. Taip teigiama jo vaizdo pranešime, kuri skelbiamas prezidento “Telegram” kanale.

Kartu jis pažymėjo, kad humanitarinių koridorių veikimo metu buvo išgelbėta daugiau nei 180 000 Ukrainos piliečių.

„Okupantai ir toliau blokuoja humanitarinių prekių tiekimą daugeliu krypčių į aplinkinius miestus. Tai visiškai sąmoninga taktika. Jie turi aiškų nurodymą padaryti absoliučiai viską, kad humanitarinė katastrofa Ukrainos miestuose virstų argumentu, kuris priverstų ukrainiečius bendradarbiauti su okupantais”, – sakė V. Zelenskis. (Unian.ua)

***

Viename iš Mykolaivo kontrolės postų Nacionalinė gvardija sulaikė du žmones, kurie padėjo žymes prie karinių įtvirtinimų, miesto infrastruktūros objektų ir juos nufotografavo.

Apie tai pranešė Ukrainos nacionalinės gvardijos Informacijos ir komunikacijos departamentas.

Atitinkamos nuotraukos buvo rastos jų mobiliuosiuose telefonuose. Siekiant išsiaiškinti visas aplinkybes, sulaikytieji buvo perduoti SBU (Ukrainos saugumo tarnyba) pareigūnams. (Unian.ua)

***

Ukrainos karinių pajėgų generalinis štabas savo Facebook paskyroje skelbia apie aštrėjančias kovas Donbase.

Pažymima: “Slobozhanskio kryptimi priešo veiksmų pobūdis reikšmingai nesikeičia. Bandymai blokuoti Sumy ir Charkovo miestus tęsiasi, kaip ir mėginimai atnaujinti puolimą Pokrovsko kryptimi. Įsibrovėliai sustiprino savo grupuotę, įvesdami iš Rusijos Federacijos teritorijos du taktinius vienetus, priklausančius 6-ajai jaungtinei armijai ir Vakarų karinės apygardos 1-ajai tankų armijai.

Luhansko kryptimi įsibrovėliai mėgina perimti Rubižnės ir Popasnos gyvenviečių kontrolę, taip pat blokuoti Severodonetską.

Rubizhne rajone priešas įsitvirtino vakariniame ir šiaurės vakarų miesto pakraštyje, nesėkmingai bandydamas patekti į pietinę miesto dalį. Vyklsta mūšiai dėl Popasno miesto. (censor.net)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis