0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau dvidešimt penkta  para.

Kovo 20d. 19.40 Lakoniškas Ukrainos kario pasakojimas tiesiai iš Nikolajevo apie pastarųjų  dviejų parų mūšius. „Rašistus mūsiškiai nuvijo nuo miesto prieigų. Priešas paliko daug savo įrangos laukuose ir keliuose aplink Nikolajevą. Mūsiškiai visai tai dabar surinkinėja veža į šarvuočių-tankų gamyklą. Ten trofėjai bus suremontuoti ir toliau vaikinai jų pagalba muš rašistus. Priešas apšaudo miestą sparnuotosiomis raketomis. Atskriejo raketa „Kalibr“. Pataikė į štabą, Žuvo du žmonės. Ačiū Dievui, manęs neužmušė.“ Kaunieciams.lt

***

Kyjive prie daugiabučio sprogus sviediniui buvo sužeisti penki žmonės, sekmadienį pranešė meras, Rusijos pajėgoms mėginant apsiausti Ukrainos sostinę.

Dešimties aukštų pastatas šiaurės vakariniame Sviatošyno rajone buvo smarkiai apgadintas. Išdužo visi pastato langai , liko apdegimo pėdsakų, pranešė įvykio vietoje buvę naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Ugniagesiai gelbėtojai į greitosios pagalbos automobilį nuvedė vyresnio amžiaus moterį ir orientaciją praradusį vyrą sužalotu veidu.

Nuolaužomis nusėtame kieme, kuriame įrengta ir žaidimų aikštelė, liko stovėti du apdegę automobiliai.

Kyjivo meras Vitalijus Kličko socialiniame tinkle „Telegram“ teigė, kad „per priešo antskrydžius“ buvo sužeisti penki žmonės, iš kurių du buvo nuvežti į ligoninę.

„Pasisekė“, kad nebuvo daugiau aukų, naujienų agentūrai AFP pasakė Valstybinės pagalbos tarnybos atstovė Sviatlana Vodolaga ir pridūrė, kad kvartale buvo išgelbėti šeši žmonės.

Apgadintas ir netoliese esantis darželis, kuris, laimei, tuo metu buvo tuščias.

Apšaudymo ir raketų sprogimai buvo girdimi toli nuo įvykio vietos, kuri yra vos keli kilometrai nuo priemiestinio miesto Irpino.

„Mano sesuo buvo balkone, kai tai atsitiko, ji vos nežuvo,“ – papasakojo kvartalo gyventoja, 30 metų Anna, paprašiusi ją pristatyti tik vardu.

„Prašau, NATO, uždarykite dangų. Nekenčiu Putino,“, – pridūrė ji, turėdama omenyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Kijeve per praėjusią savaitę buvo surengta daugybė pavienių smūgių, nutaikytų į daugiabučius, per kuriuos iš viso žuvo mažiausiai septyni žmonės, o vienas pastatas užsidegė. (BNS)

Iš savo namų Ukrainoje dėl Rusijos pradėto „pražūtingo“ karo jau pabėgo 10 mln. žmonių, sekmadienį pareiškė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) vadovas.

„Karas Ukrainoje yra toks pražūtingas, kad iš savo namų jau pabėgo 10 mln. žmonių, įskaitant pabėgėlius, kurie yra šalies viduje, ir tuos, kurie išvyko į užsienį“, – tviteryje parašė Filippo Grandi (Filipas Grandis).(BNS)

***

Portalas censor.net skelbia artimo mūšio vaizdus Mariupolyje.

***

Rusija sekmadienį paskelbė Ukrainoje vėl panaudojusi savo naujausias hipergarsines raketas.

Paleidus šių raketų, pasak Maskvos, buvo sunaikinta degalų bazė pietinėje Ukrainos dalyje.

Rusijos gynybos ministerija taip pat nurodė, kad, jos pajėgoms iš jūros raketomis smogus mokymo centrui Ovručo mieste šiaurinėje Ukrainos dalyje, žuvo daugiau kaip 100 Ukrainos specialiųjų pajėgų narių ir „užsienio samdinių“.

„Aviacinių raketų sistema „Kinžal“ hipergarsinėmis aerobalistinėmis raketomis sunaikino didelę Ukrainos ginkluotųjų pajėgų degalų ir tepalų bazę netoli Kostiantynivkos gyvenvietės Mykolajivo regione“, – paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Pasak ministerijos, ši bazė buvo pagrindinis degalų tiekimo Ukrainos šarvuočiams šaltinis šalies pietuose.

Hipergarsinės raketos buvo paleistos iš oro erdvės virš Rusijos kontroliuojamo Krymo, nurodė ministerija ir pridūrė, kad į bazės saugyklas taip pat buvo paleista sparnuotųjų raketų „Kalibr“ iš Kaspijos jūros.

Šeštadienį Rusija paskelbė panaudojusi hipergarsines raketas „Kinžal“, kad sunaikintų požeminį sandėlį su raketomis ir aviacijos amunicija vakarinėje Ukrainos dalyje netoli sienos su NATO nare Rumunija.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos naujienų agentūrai AFP šeštadienį patvirtino, kad į sandėlį buvo taikytasi, tačiau nurodė „neturinčios informacijos apie raketos tipą“. (BNS)

***

Apgultyje esančio Ukrainos Mariupolio uostamiesčio administracija pranešė, kad Rusijos pajėgos subombardavo meno mokyklos pastatą, kuriame slėpėsi apie 400 žmonių.

Administracija sekmadienį paskelbė, kad mokyklos pastatas buvo sugriautas ir po griuvėsiais gali būti žmonių. Apie žuvusiuosius ar sužeistuosius kol kas nepranešama.

Rusijos pajėgos trečiadienį Mariupolyje taip pat subombardavo dramos teatro pastatą, kuriame nuo jų smūgių slėpėsi daug civilių. Miesto administracija sakė, kad buvo išgelbėta 130 žmonių, tačiau kur kas daugiau žmonių gali būti likę po griuvėsiais.

Rusijos pajėgos yra apgulusios Mariupolį, strateginį uostą prie Azovo jūros, atkirtusios jį nuo energijos, maisto ir vandens tiekimo ir nuolat jį bombarduojančios.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis anksti sekmadienį pareiškė, kad Mariupolio apgultis pateks į istoriją dėl, anot jo, karo nusikaltimų, kuriuos vykdė Rusijos pajėgos. (BNS)

***

JAV oficialiai patvirtino, kad Rusija prieš Ukrainą tikrai panaudojo hipergarsines raketas “Kinžal”. Tai pirmas patvirtintas tokio ginklo panaudojimas kovos veiksmuose. Šios raketos pajėgios išvystyti 6 000 km/h (Rusijos teigimu – 10 000 km/h) greitį ir skrenda žemai, dėl ko jas daug sunkiau aptikti palydovams ir kitoms oro gynybos sistemoms. (CNN)

***

Rusijos kariuomenė šetadienį nepaliaujamai  artilerija apšaudė Černigovą. Kliuvo ir miesto ligoninei, dėl ko operuoti pacientai turėjo būti suguldyti koridoriuose 10 laipsnių temperatūroje.

Apie tai Ukrainos televizijos laidoje “Telemarafon”  pranešė miesto meras Vladislavas Atrošenko. Mieste, pasak jo, absoliuti humanitarinė katastrofa. Sutrikdytas šilumos, elektros tiekimas. (censor.net)

***

Rusija šeštadienį intensyviai vykdė antskryžius Ukrainos mieste Mykolajive, pranešė vietos pareigūnas, praėjus parai po smūgio į ukrainiečių kareivinę šiame mieste.

Regioninės administracijos vadovas Vitalijus Kimas sako net neturėjęs pakankamai laiko paleisti pavojaus sirenų, nes „tuo metu, kai tik paskelbiame apie šį tornadą, jis jau čia“. (Rusija vėliau patvirtino ir čia vėlk panaudojusi gipergarsines raketas).

„Pranešimas apie pavojų ir bombardavimas vyktų tuo pačiu metu“, – socialiniame tinkle rašė V. Kimas.

Jis nepateikė informacijos apie žalos mastą ar galimas aukas. Vėliau pranešta iš griūvėsių ištraukti bent 50 karių kūnai.

Rusijos kariams anksti penktadienį smogus į kareivines Mykolajive, ​​žuvo dešimtys karių, šeštadienį naujienų agentūrai AFP sakė liudininkai, vykstant gelbėjimo operacijai.

Pareigūnai kol kas nepaskelbė oficialaus žuvusiųjų skaičiaus.

Ukrainos valdžia teigia, kad Mykolajivas, kurį ji apibūdina kaip „skydą“ strateginiam kariniam Odesos uostui, esančiam už maždaug 130 kilometrų (85 mylių) toliau į vakarus, priešinasi Rusijos atakoms ir stabdo įsibrovėlių puolimus. (BNS, Unian.ua).

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis