0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau dvidešimt penkta  para.

Kovo 20d. 06.50 JAV oficialiai patvirtino, kad Rusija prieš Ukrainą tikrai panaudojo hipergarsines raketas “Kinžal”. Tai pirmas patvirtintas tokio ginklo panaudojimas kovos veiksmuose. Šios raketos pajėgios išvystyti 6 000 km/h (Rusijos teigimu – 10 000 km/h) greitį ir skrenda žemai, dėl ko jas daug sunkiau aptikti palydovams ir kitoms oro gynybos sistemoms. (CNN)

***

Rusijos kariuomenė šetadienį nepaliaujamai  artilerija apšaudė Černigovą. Kliuvo ir miesto ligoninei, dėl ko operuoti pacientai turėjo būti suguldyti koridoriuose 10 laipsnių temperatūroje.

Apie tai Ukrainos televizijos laidoje “Telemarafon”  pranešė miesto meras Vladislavas Atrošenko. Mieste, pasak jo, absoliuti humanitarinė katastrofa. Sutrikdytas šilumos, elektros tiekimas. (censor.net)

***

Rusija šeštadienį intensyviai vykdė antskryžius Ukrainos mieste Mykolajive, pranešė vietos pareigūnas, praėjus parai po smūgio į ukrainiečių kareivinę šiame mieste.

Regioninės administracijos vadovas Vitalijus Kimas sako net neturėjęs pakankamai laiko paleisti pavojaus sirenų, nes „tuo metu, kai tik paskelbiame apie šį tornadą, jis jau čia“.

„Pranešimas apie pavojų ir bombardavimas vyktų tuo pačiu metu“, – socialiniame tinkle rašė V. Kimas.

Jis nepateikė informacijos apie žalos mastą ar galimas aukas. Vėliau pranešta iš griūvėsių ištraukti bent 50 karių kūnai.

Rusijos kariams anksti penktadienį smogus į kareivines Mykolajive, ​​žuvo dešimtys karių, šeštadienį naujienų agentūrai AFP sakė liudininkai, vykstant gelbėjimo operacijai.

Pareigūnai kol kas nepaskelbė oficialaus žuvusiųjų skaičiaus.

Ukrainos valdžia teigia, kad Mykolajivas, kurį ji apibūdina kaip „skydą“ strateginiam kariniam Odesos uostui, esančiam už maždaug 130 kilometrų (85 mylių) toliau į vakarus, priešinasi Rusijos atakoms ir stabdo įsibrovėlių puolimus. (BNS, Unian.ua).

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis