0
Dalinkitės

Rusija vykdo  agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau keturiasdešimt vieną parą.

Balandžio 5d. 08.20 Rusijos okupantai pergrupuoja karius ir sutelkia pastangas ruošdamiesi puolamajai operacijai Ukrainos rytuose.Tai teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo “Facebook” puslapyje paskelbtame pranešime.

“Tikslas – visiškai perimti Donecko ir Luhansko sričių teritorijos kontrolę”, – rašoma pažymoje.

Pažymima, kad tęsiamas iš Polesės ir Siverščinos išvestų dalinių perkėlimas į naujus operatyvinės paskirties rajonus. Baigtas Centrinės karinės apygardos karių perdislokavimas iš Ukrainos teritorijos.

“Minėti padaliniai bus perkelti į Valuikių gyvenvietės rajoną. Juos numaoma įtraukti į puolamąsias kariuomenės grupuotes po to, kai bus baigtas kovinės parengties atkūrimas”, – pažymėjo Generalinis štabas.

Be to, per Baltarusijos teritoriją į Gomelio, Jelsko ir Mozyriaus geležinkelio stotis gabenamos ginklų ir karinės įrangos kolonos, kurios kraunamos į traukinių sąstatus.

“Didelė dalis Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų lėktuvų ir sraigtasparnių buvo perkelta iš Baltarusijos Respublikos aerodromų į Rusijos teritoriją”, – rašoma pranešime.

Generalinis štabas taip pat pažymėjo, kad atskiri 6-osios ir 20-osios šarvuotosios armijos, 1-osios tankų armijos, Baltijos ir Šiaurės laivyno pajėgos telkiamos ruošiantis atnaujintį puolamąsias operacijas bei mėginant apsupti Ukrainos Jungtines pajėgas. Priešas atnaujina maisto, degalų ir šaudmenų atsargas.

“Rusijos okupantai ir toliau blokuoja Charkovą, nuolat apšaudo jį artilerijos ugnimi ir toliau naikina miesto gyvenamuosius rajonus bei infrastruktūrą. Slovjansko kryptimi priešas bando atnaujinti puolamuosius veiksmus. Barvenkovo kryptimi priešui pavyko pasistūmėti 7 km ir užimti Bražkovkos kaimą. Be to, 1-ojo tankų pulko bataliono taktinės grupės pajėgos judėjo Suligovkos gyvenvietės kryptimi, tačiau nesėkmingai”, – sakė Generalinis štabas.

Siekdami pagerinti kariuomenės judėjimą šia kryptimi ir užtikrinti persikėlimą per Šiaurės Donecko upę, okupantai mėgina atstatyti tiltą Izumo mieste .

“Donecko ir Luhansko kryptimis okupantai daugiausia pastangų skiria Popasnos ir Rubižnės vietovių kontrolei perimti, visiškai kontroliuoti Mariupolį, taip pat ruošiasi puolamiesiems veiksmams prie Zolotaja Niva kaimo”, – pranešė Generalinis štabas.

unian.ua

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis