0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau keturiasdešimt šešta para.

Balandžio 10d. 09.20 Ukraina šeštadienio vakare pranešė, kad po apsikeitimo belaisviais su Rusija namo grįžta 12 Ukrainos karių ir 14 civilių.

„Prezidento [Volodymyro] Zelenskio įsakymu šiandien įvyko trečiasis apsikeitimas belaisviais. Namo grįžta 12 mūsų karių, tarp kurių yra viena moteris“, – platformoje „Telegram“ parašė vicepremjerė Iryna Vereščuk.

Į Ukrainą taip pat grįžta keturiolika civilių, tarp kurių yra devynios moterys, pridūrė ji.

Kiek rusų buvo iškeisti į šiuos ukrainiečius, vicepremjerė nenurodė.

Rusijos žmogaus teisių ombudsmenė Tatjana Moskalkova savo ruožtu pranešė, kad šeštadienį namo grįžo 14 rusų jūreivių.

„Koordinuotų Rusijos karinio personalo veiksmų dėka buvo paleisti 14 jūreivių iš civilinio laivo „Azov Concord“ ir jie yra evakuojami į saugią vietą“, – nurodė ji.

T. Moskalkova tvirtino, kad nuo karo pradžios vasario 24 dieną Ukraina „laikė šio laivo įgulą Mariupolio uoste, kuriame buvo užminuotas išplaukimas į jūrą“.

Mariupolis – svarbus Azovo jūros uostas – nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtos invazijos į Ukrainą nukentėjo kone labiausiai.

Kyjivas ir Maskva kariais ir civiliais apsikeitė jau trečią kartą nuo konflikto pradžios. (BNS)

***

Praradusi viltį greitai užgrobti Kijevą ir okupuoti visą šalį Rusijos Federacija koncentruoja puolimus kitomis kryptimis.

Pirmasis Rusijos puolimo Donbase etapas jau prasidėjo, laukiama sustiprintos jo fazės. Tai interviu žiniasklaidai sakė prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius.  Pasak jo,  Rusijos Federacija bandys pulti vienu metu ir iš šiaurės, ir iš pietų.

“Dabar visi laukia antrojo ešelono. Antrasis ešelonas – tai 10 BTG (batalionų-taktinių grupių – UNIAN), atvykusių iš Tolimųjų Rytų, 5-osios armijos, ir tie, kas buvo atitraukti nuo Kijevo, Černigovo ir Sumų”, – sakė jis. (UNIAN.ua)

***

Dviejuose Rytų Ukrainos miestuose per Rusijos artilerijos apšaudymą šeštadienį žuvo penki civiliai, o dar penki buvo sužeisti, pranešė Donecko srities administracijos vadovas.

„Per Rusijos artilerijos apšaudymą Donecko srityje šiandien žuvo penki žmonės“, – parašė Pavlo Kyrylenka platformoje „Telegram“.

Keturi iš jų žuvo Vuhledaro mieste, o dar vienas – Novomichailovskos mieste, pridūrė pareigūnas.

Srities valdžia yra paraginusi gyventojus evakuotis iš regiono, kuriame, kaip baiminamasi, Rusijos pajėgos netrukus pradės puolimą ir kuriame verda vis nuožmesnės kovos.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „sunaikinusios keturis priešo bankus, aštuonis šarvuočius ir septynias transporto priemones“, taip pat „vieną lėktuvą, vieną sraigtasparnį“ ir ne vieną droną.

Tuo tarpu Charkivo srityje „dėl [Rusijos artilerijos] apšaudymo Slatynės gyvenvietėje žuvo mažiausiai du žmonės, o dar vienas buvo sužeistas“, feisbuke parašė kaimyninės Derhačių savivaldybės meras Viačeslavas Zadorenka. (BNS)

kaunieciams.lt, BNS, UNIAN.ua

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis