0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau penkiasdešimt šešta para.

2022m. balandžio 20d. 08.50 Rusijos pajėgos bando tęsti puolimą Ukrainos rytuose, siekdamas visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sričių teritoriją. Priešas taip pat tęsia raketų ir bombų atakas prieš karinę ir civilinę infrastruktūrą visoje šalyje, – praneša šalies ukrainiečių Generalinis Štabas.

Iziumo kryptimi priešas bandė pulti link Sulihivkos, Dubravnojės. Rusai bando vykdyti puolimo zonų žvalgybą iš oro, naudodamas dronus “Orlan-10”.

Rusijos okupantai toliau apšaudo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų priešakines pozicijas Donecko ir Tavrijos kryptimis ir ieško silpnų vietų gynyboje palei visą kontakto liniją. Kovos tęsiasi Kremenos, Torskojės ir Zelenos Dolinos rajonuose. RF pajėgoss persigrupuoja tolesniam puolimui Limano kryptimi. Be to, priešas bando pradėti puolimą, kad prasiveržtų gilyn į Popasnę. Apie 130 sužeistų rusų kariškių buvo nugabenti į Novoaidaro ligoninę po to, kai rusų okupantai bandė pulti Rubižnę ir Severodonecką. Tikslus skaičius dar tikslinamas.

Donecko kryptimi rusai puikė  netoli Marinkos gyvenvietės. Be to, priešas sutelkia pagrindines pastangas užimti Mariupolį ir toliau šturmuoja “Azovstal” gamyklos teritoriją.

Tuo pat metu RF pajėgis kovoja prie Velykos Novoselkos, Ravnopolio ir Storoževoje. Toliau teikia logistinę paramą kariams.

Južnobugsko kryptimi rusai sutelkia pagrindines pastangas, kad išlaikytų užimtas linijas, ir apšaudo Ukrainos karių pozicijas.

Ukrainos Generalinis štabas prognozuoja, kad ateityje Rusijos okupantai ir toliau apšaudys ukrainiečių karių pozicijas ir mėgins psiekti Chersono srities administracines ribas.

Generalinio štabo duomenimis, priešas nevykdė aktyvių operacijų Voluinės ir Polesės kryptimis. Išlieka grėsmė, kad Rusijos aviacija, naudodamasi Baltarusijos Respublikos teritorija, aerodromų tinklu ir oro erdve, gali surengti raketų ir bombų atakas prieš objektus Ukrainoje. Kai kurie Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų daliniai toliau vykdo Ukrainos ir Baltarusijos sienos apsaugos užduotis Bresto ir Gomelio srityse. Jie atlieka pozicijų stebėjimo, postų inžinerinės įrangos darbus.

“Priešo smogiamųjų pajėgų formavimo požymių, kad jis atnaujintų puolamąsias operacijas Seversko kryptimi, neaptikta. Čia priešas sustiprintai saugo Ukrainos ir Rusijos sienos. Toliau vykdomos su Ukraina besiribojančiose teritorijose esančių tvirtovių inžinerinio aprūpinimo priemonės”, – rašoma pranešime.

Slobožanskio kryptimi Rusijos pajėgos persigrupuoja ir papildo atsargas. Taip pat tęsia dalinę Charkovo blokadą ir miesto apšaudymą.

Okupantai, siekdami atkurti kovinę parengtį, per didelius nuostolius iš Charkovo srities į nuolatinės dislokacijos vietą (Soloti kaimą Belgorodo srityje) išvedė Vakarų karinės apygardos 20-osios visureigių armijos 3-iosios motorizuotosios šaulių divizijos 237-ojo tankų pulko bataliono taktinę grupę. (UNIAN.ua)

***

Ukrainos jūrų pėstininkų, kovojančių paskutiniame bastione Mariupolyje, vienas iš vadų anksti trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad jo pajėgos laikosi „galbūt paskutines dienas, jei ne valandas“, ir paprašė juos evakuoti.

„Priešų dešimteriopai kartų daugiau nei mūsų“, – sakė 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados vadas Serhijus Volyna iš, esantis apsiaustoje didžiulėje Mariupolio gamykloje „Azovstal“. Į šią įmonę, kurioje yra požeminių tunelių, miesto gynėjus privertė atsitraukti Rusijos pajėgos, vis labiau veržiančios apsiausties žiedą.

„Kreipiamės į visus pasaulio lyderius su prašymu padėti mums, – vaizdo įraše sako S. Volyna. – Prašome jų panaudoti eksfiltracijos procedūrą ir išgabenti mus į kokios nors trečiosios šalies teritoriją.“

Dėl kovų masto ir nepakankamos komunikacijos Mariupolyje neįmanoma patikrinti abiejų kariaujančių šalių pateikiamos informacijos.

Manoma, kad Rusijos pajėgos palaipsniui veržiasi į miestą, stumdamos ukrainiečių pajėgas į didžiules gamyklas netoli uosto. Kai kurie ukrainiečių pareigūnai antradienį sakė, kad buvo smogta netoli „Azovstal“ esančiai ligoninei.

  1. Volyna sakė, kad rusai turi „pranašumą ore, savo artilerija, pajėgomis sausumoje, įranga, tankais“.

„Mes giname tik vieną objektą – gamyklą „Azovstal“, kur be kariškių yra ir šio karo aukomis tapusių civilių“, – pridūrė jis.

Rusija antradienį paskelbė naują ultimatumą ir pareikalavo, kad Ukrainos pietryčiuose esantį Mariupolį tebeginančios pajėgos „nedelsdamos sudėtų ginklus“.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad ukrainiečių kovotojai, besipriešinantys rusų pajėgoms pagrindinėje Mariupolio metalurgijos gamykloje „Azovstal“, yra atsidūrę „katastrofiškoje padėtyje“. (BNS)

***

Ukrainoje veikiančios Rusijos pajėgos turi iki 20 tūkst. samdinių, įskaitant kontroversiškos privačios karinės bendrovės „Wagner Group“ kovotojus ir atvykėlius iš Sirijos ar Libijos, antradienį sakė vienas Europos pareigūnas.

„Kalbant apie jų pajėgumus – jie yra pėstininkai. Jie neturi jokios sunkiosios technikos ir ginklų. Tiesiog daugiau pėstininkų“, – su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas sakė žurnalistams Vašingtone.

„Šie vyrukai daugiausiai naudojami kaip masė prieš Ukrainos pasipriešinimą“, – aiškino pareigūnas.

Jis pridūrė, kad Rusijos invazijoje dalyvauja 10–20 tūkst. samdinių, bet sunku pasakyti, kokią jų dalį sudaro „Wagner“ kovotojai, taip pat kovotojai iš Sirijos arba Libijos.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artima laikoma „Wagner“ ir jos samdiniai įtariami pažeidimais Malyje, Libijoje ir Sirijoje.

Minėtas pareigūnas sakė, kad kovotojai iš Libijos ir Sirijos buvo „perkeliami“ į Ukrainos rytinį Donbaso regioną.

Kovo pabaigoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pranešė, kad kautynėse Ukrainoje tikriausiai dalyvauja daugiau kaip 1 000 „Wagner“ samdinių, įskaitant kai kuriuos šios organizacijos aukšto rango vadus.

Europos pareigūnas sakė, kad po 4–6 mėnesius truksiančių kautynių šis karas tikriausiai pateks į aklavietę: Rusijos pajėgos veikiausiai kontroliuos visą Luhansko sritį ir mažą dalį Zaporižios provincijos pietryčių Ukrainoje.

Jis taip pat prognozavo, kad Rusijos ir Ukrainos derybos gali pasibaigti iki šių metų rudens, ir tokiu atveju karas tikriausiai baigtųsi iki žiemos pradžios. (BNS)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis