0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24 d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau šešiasdešimt trečia para.

2022 m. balandžio 27 d. 08.00 Mariupolyje esančioje „Azovstal” gamykloje vis dar yra mažiausiai 2 000 civilių – moterų, vaikų ir pagyvenusių žmonių, daug jų sužeistaųjų. Žmonių būklė siaubinga, nėra vaistų, katastrofiškai trūksta vandens ir maisto, – „Telegram” platformoje pranešė Mariupolio miesto taryba. Anksčiau pranešta, kad Rusijos okupacinės pajėgos kelis kartus sužlugdė bandymus evakuoti civilius iš miesto.

Okupantai iš Belgorodo srities teritorijos į Iziumo miestą perkėlė dvi 76-osios oro desanto divizijos batalionų taktines grupes. Apie tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas socialiniame tinkle “Facebook” operatyvinėje informacijoje balandžio 27 d. 6.00 val.

Pranešime teigiama, kad 1-osios tankų armijos, Vakarų karinės apygardos 20-osios bendrosios armijos, Rytų karinės apygardos 35-osios bendrosios armijos ir 68-ojo armijos korpuso daliniai bei oro desantininkų pajėgos Iziumo srityje puolė Barvenkovo kryptimi.

Rusijos pajėgos užėmė Bolšaja Kamyševacha gyvenvietės šiaurės rytinį pakraštį, taip pat perėmė Zavody gyvenvietės kontrolę”, – rašoma pranešime.

Be to, Belgorodo srities teritorijose Rusija dislokavo du „Iskander-M” raketų divizionus.

***

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų  Generalinis štabas skelbi, kad Rusijos Federacijos pajėgos toliau tęsia puolamąsias operacijas rytų Ukrainoje, siekdamas visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sričių teritoriją bei išlaikyti sausumos koridorių su okupuotu Krymo pusiasaliu.

Aktyviausiai okupacinės pajėgos konsoliduojamos Slobožansko ir Donecko regionuose. Rusija imasi veiksmų, kad per kovas nuostolių patyrę daliniai būtų aprūpinti technika. Technika į Ukrainą dažnai gabenamos geležinkeliu.

Donecko srityje rusų daliniai aktyvūs palei visą kontakto liniją. Pagrindinės rusų  pajėgos sutelktos puolimui Šiaurės Donecko, Popasnos ir Kurachivo srityse, siekiant visiškai kontroliuoti Popasną, Rubižnę ir toliau vystyti puolimą.

Limano kryptimi kryptije Rusijos pajėgos kontroliavo Zaričnės gyvenvietę ir puolė Jampilio gyvenvietės link.

Rusai stengiasi pagerinti savo taktines pozicijas Mikolajevo, Krivorožkos ir Zaporožės srityse. Okupantai toliau raketomis ir oro antskrydžiais atakuoja gyvenamuosius rajonus visoje Ukrainos teritorijoje.

UNIAN.ua, Censor.net

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis