0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 m. vasario 24 d. Aršiausi mūšiai vyksta Ukrainos rytuose, tačiau aktyvėja veiksmai ir pietuose, kur Ukrainos pajėgos mėgina atkovoti okupuotas teritorijas.

***

Rusijos kariuomenė, kaip teigia JAV Karo tyrimų institutas (ISW), padarė nedidelę pažangą puolant Slaviansko miestą, tačiau prieš šturmuodama jį turės įveikti tam tikrus sunkumus. “Tikėtina, kad Rusijos bandymams žengti į Slavianską trukdys Šiaurės Donecko upė, kurią jiems reikia sėkmingai įveikti šiaurėje (ties Sviatogorsku-Tetjanivka) ir rytuose (ties Raigorodka) nuo Slaviansko”, – teigiama ISW kasdienėje ataskaitoje. Ankstesni Rusijos mėginimai forsuoti Šiaurės Donecą baigėsi nesėkmingai, tačiau dabar uė yra nusekusi.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Rusija toliau bando išstumti Ukrainos karius iš Severodonecko, naudodama stiprią artilerijos ugnį. Gyvenamuosius miesto rajonus kontroliuoja Rusija, tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos laikosi pramoninėje zonoje, nuolat apšaudomos artilerijos ir aviacijos.

Rusijos kariai taip pat žengia Bachmuto kryptimi ir iš dalies sėkmingai veržiasi prie Kamyševachos ir Rotos gyvenviečių. Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius teigė, kad rusai per savaitę gali apgulti Slavianską.

***

Ukrainos pajėgos veikia teisingai, tačiau gavus naujos vakarietiškos ginkluotės jos gali planuoti ir strateginius puolimus. Portalui”Obozrevatel”, tai pareiškė 2005-2010 m. Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas, armijos generolas Nikolajus Malomužas.

Pasak jo, jei Ukrainos kariuomenei pavyks prasiveržti koridoriumi į jūrą, bus sudarytos sąlygos apsupti Rusijos okupantus. Būtent tai, jo nuomone, leis atgauti Chersoną, Melitopolį ir kitas gyvenvietes iš okupantų net be puolimo.

“Naudodami naujausią įrangą, kuri šiomis dienomis ir savaitėmis atkeliauja į Ukrainą, mes galėsime ne tik įveikti gynybines priemones, pavyzdžiui, gynybos zonose – Zaporožėje, Chersone – bet ir tiesiog jas apeiti. Tada nereikės šturmuoti nei Chersono, nei Melitopolio, nei kitų miestų, nes apsuptamas priešas bandys bėgti”, – pažymėjo Malomužas.

Tuo tarpu prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius agentūrai UNIAN sakė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau yra Rusijos okupantų užgrobtame Chersone. Regioniniame centre girdimi mūšių garsais.

Ukrainos žvalgyba anksčiau pranešė, kad dėl sėkmingos Ukrainos gynėjų kontratakos Chersono kryptimi okupantai neteko dalies laikinai užimtų teritorijų ir patyrė žmonių bei technikos nuostolių. Siekdami sustabdyti Ukrainos karius, Rusijos okupantai skubiai stato papildomas gynybines linijas, kasinėja teritoriją ir kuria inžinerines kliūtis. Neseniai į okupuotą Chersono regioną atvyko Rusijos karinių sunkvežimių kolona, gabenanti šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pagamintas sovietines minas.

***

Ukrainos aviacija smogė Rusijos įtvirtinimams, pontoninei pekėlai ir sandėliams penkiose skirtingose Chersono srities gyvenvietėse. Apie tai pranešė operatyvinės grupuotės “Pivden” atstovas Vladislavas Nazarovas.

“Mūsų aviacija sudavė keletą smūgių penkiose skirtingose Chersono srities gyvenvietėse esančioms tvirtovėms, technikos ir personalo kaupimo vietoms, konfigūruotai pontoninei perėjai ir priešo lauko sandėliams”, – sakė jis.

Dėl oro smūgių ir raketų bei artilerijos padalinių ugnies užduočių vykdymo sunaikinti 33 okupantai, daugkartinis raketų paleidimo įrenginys “Grad”, keli šarvuočių vienetai, 3 šaudmenų sandėliai ir 2 degalų ir tepalų sandėliai.

“Kiti priešo nuostoliai tikslinami”, – pridūrė Nazarovas.

Kaip teigia agentūra UNIAN, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai Donbase per dieną atrėmė 7 Rusijos okupantų atakas, numušė 5 dronus ir sunaikino 10 tankų.

***

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo Rusijos vadovams, įskaitant prezidentą Vladimirą Putiną ir visus ministrus, įvedamos asmeninės sankcijos.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos patvirtintos sankcijos įvestos visiems Rusijos vyriausybės ir Saugumo tarybos nariams, taip pat Kremliaus atstovui spaudai Dmitrijui Peskovui. Jomis uždrausta atvykti į Ukrainą, panaikintos vizos ir leidimai bei įšaldomas finansinis turtas.

Dekretas įsigaliojo ketvirtadienį, nurodoma Ukrainos prezidentūros tinklalapyje. V. Zelenskis taip pat pasirašė direktyvą, pagal kurią sankcijos įvedamos 236 Rusijos universitetams ir jų vadovams.

Rusijos švietimo ministras pareiškė, kad tai Maskvos neatgrasys.

„Kyjivo režimo šios dienos sprendimas rodo jo neadekvatumą ir nesugebėjimą kontroliuoti situacijos. Tai desperacijos gestas, kuris negali užkirsti kelio Donbaso ir išlaisvintų teritorijų integracijai į bendrą su Rusija švietimo erdvę“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Sergejus Kravcovas.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis