0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, pradėtą 2014 metais ir atnaujintą 2022 m. vasario 24 d.

Artimiausiu metu Rusijos pajėgos pulti dviem kryptimis vienu metu. Apie tai pranešė JAV karo tyrimų institutas (ISW). Gegužės pabaigoje Rusijos kariuomenei pavyko įžengti į Severodonecką. Rusijos okupantai tęs puolimą prieš Slovjanską ir Severską.

Analitikai mano, kad Kremlius bent jau pripažino, jog negali greitai pasiekti savo tikslų Ukrainoje, ir toliau koreguoja savo karinius tikslus, bandydamas pašalinti pradinius invazijos į Ukrainą trūkumus.

Ekspertai teigia, kad Rusijos kariai ir toliau tęs suasumos puolimus netoli Severodonecko, tačiau ukrainiečių gynėjai ir toliau kontroliuoja miesto pramoninį rajoną.

Gegužės pabaigoje Rusijos kariuomenei pavyko įžengti į Severodonecką. Nuo to laiko mieste vyksta įnirtingos gatvių kovos. Birželio 9 d. Ukrainos ginkluotosios pajėgos kontroliavo maždaug trečdalį Severodonecko.

Užpuolikai atnaujino pastangas nukirsti plentą T1303 Gorno-Lysičanskas ir nesėkmingai puolė gyvenvietes palei plentą T1302 Bachmutas-Lysičanskas.

Okupantai toliau šturmavo gyvenvietes į pietvakarius ir pietryčius nuo Išumo, bandydami atnaujinti puolimą prieš Slovianską.

Institutas taip pat daro išvadą, kad Ukrainos pajėgoms reikia nuolatinės Vakarų paramos, ypač artilerijos sistemų srityje, nes Rusijos pajėgų skaičius ir ištekliai didina spaudimą Ukrainos pajėgoms.

Analitikai pranešė, kad rusai toliau apšaudė Lysychanską, Ustynivką, Toškivką ir Zolotę, tikriausiai siekdami paremti savo operacijas Severodonecke ir apsunkinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų aprūpinimą.

“Kaip ir ankstesnių kovų Mariupolyje atveju, tikėtina, kad Severodonecko miesto teritorijų kontrolės pobūdis išlieka painus, nes su kovomis susijusi informacinė aplinka tampa vis labiau ribota”, – teigiama ataskaitoje.

Pagal UNIAN.ua., Censor.net

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis