0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 m. vasario 24 d.. Pranešama apie bestęsiančius mūšius Severodonecke, Černigovo srities apšaudymus, naujus okupantų nuostolius.

***

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos kariuomenė ir žvalgybos tarnyba mūšiuose Donbase taktiškai pranoksta Rusijos kariuomenę. Tai jis pasakė savo vakaro kreipimęsi.

Prezidentas pabrėžė, kad 110-ąją gynybos dieną Ukraina nuėjo ilgą kelią. Visų pirma jos pajėgos išstūmė priešą iš Žytomyro, Kijevo, Černigovo ir Sumų sričių, išlaisvino didelę Charkovo srities dalį.

“Apskritai išlaisvinta daugiau kaip tūkstantis gyvenviečių, sustabdytas užpuolikų puolimas Ukrainos pietuose. Taip, jie vis dar nori sunaikinti Nikolajevą, Zaporožę ir Dniepropetrovsko srities miestus. Jie vis dar turi pakankamai jėgų, kad artilerija smogtų Zelenodolskui ir Guliaipoliui”, – sakė jis.

V. Zelenskis pridūrė, kad Odesa tebėra Rusijos laivyno taikinys, tačiau dešimtys Rusijos kariuomenės puolimo bandymų pietuose jau buvo sužlugdyti, o kontratakų dėka buvo išlaisvinta dalis Chersono srities bendruomenių.

“Mūšiuose Donbase, kurie neabejotinai įeis į karinę istoriją kaip vieni aršiausių mūšių Europoje ir dėl Europos, Ukrainos kariuomenė ir mūsų žvalgybos tarnyba taktiškai vis dar pranoksta Rusijos kariuomenę. Ir tai nepaisant didelio rusų pranašumo įrangos, ypač artilerijos sistemų, skaičiumi”, – pabrėžė valstybės vadovas.

Tačiau jis pažymėjo, kad šios kovos kaina Ukrainai yra labai didelė ir bauginanti. “Ir mes kasdien atkreipiame savo partnerių dėmesį į tai, kad tik pakankamai moderni artilerija Ukrainai užtikrins mūsų pranašumą ir pagaliau nutrauks Rusijos patyčias iš Ukrainos Donbaso”, – sakė V. Zelenskis.

Jis priminė, kad šiandien paaiškėjo, jog Luhansko srityje per Rusijos apšaudymą žuvo dar vienas vaikas. “Berniukas gimė 2016 m. Jis gyveno Lysičanske, paprastame name Moskovskaja gatvėje. Štai ir viskas: šešiametis berniukas iš Moskovskajos gatvės taip pat yra pavojingas Rusijos Federacijos priešas…”, – pridūrė prezidentas.

***

Rusijos pajėgos pirmadienį raketomis smogė vienam miestui Ukrainos šiauriniame Černihivo regione, pranešė vietos pareigūnai ir nurodė, kad po atakos dėl gaisrų pavojaus buvo evakuotos kelios aplinkinės gyvenvietės.

„Priešas raketomis smogė Prylukams“, – platformoje „Telegram“ pranešė Černihivo srities gubernatorius Viačeslavas Čausas.

„Informacija apie padarytą žalą tikslinama“, – pridūrė jis.

Už maždaug 150 km į rytus nuo Kyjivo esančiuose Prylukuose yra karinis aerodromas. Po atakos dėl gaisrų pavojaus buvo evakuotos keturios aplinkinės gyvenvietės. Vėliau buvo patikslinta, kad objekte, į kurį pataikyta, detonavo sandėliuota amunicija. Aukų tarp civilių gyventojų nėra.

Rusijos kariuomenė pasitraukė iš šiaurinio Černihivo regiono balandžio mėnesį, praėjus dviem mėnesiams po įsiveržimo į Ukrainą.

Nuo to laiko regione būta tik pavienių smūgių, Rusijai sutelkus karines pastangas į rytinį Donbaso regioną. Tačiau gegužės 17 dieną per rusų pajėgų smūgį vienam Černihivo srities kaimui, kur įsikūrusi ukrainiečių karinė bazė, žuvo 87 žmonės.

***

Ukraina pirmadienį pranešė, kad jos pajėgos buvo nustumtos nuo rytinio Severodonecko miesto centro, kur jau kelias savaites vyksta kovos su Rusija.

„Priešas, remiamas artilerijos, vykdė šturmo operacijas Severodonecko mieste, pasiekė dalinę sėkmę, nustūmė mūsų dalinius nuo miesto centro“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos kariuomenė.

Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus sakė, kad „rusai naktį patyrė dalinę sėkmę“ Severodonecke.

Jie „nustūmė mūsų karius iš centro ir toliau naikina mūsų miestą“, – sakė jis feisbuke. Anot S. Haidajaus, Maskvos pajėgos „renka vis daugiau įrangos“, kad „apsuptų“ Severodonecką ir netoliese esantį Lysyčanską. Pranešama, kad visi tiltai link miesto sugriauti, bet pats jis nėra blokuotas.

Jis pridūrė, kad per pastarąją parą per apšaudymą Lysyčanske, esančiame kitapus upės nuo Severodonecko, žuvo trys civiliai gyventojai, įskaitant šešerių metų berniuką.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis vėlai sekmadienį pareiškė, kad Ukrainos ir Rusijos pajėgos Sjevjerodonecke kovoja „tiesiogine prasme dėl kiekvieno metro“.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis