0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 m. vasario 24 d. Didžiausi mūšiai vyksta šalies rytuose ir pietuose. Būtent pietuose ukrainiečiai mėgina atsiimti okupuotas teritorijas, nes Rusijos federacija siekia akirsti šalį nuo jūros. Savo ruožtu, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas drįso pareikšti, kad jo šalis į Ukrainą išvis neįsiveržė.

***

Gali būti, kad rusai, persirengę svetima uniforma, rengia netikras atakas netoli Chersono, kad gyventojai nepalaikytų ukrainiečių kontrpuolimo. Apie tai rašo JAV karo tyrimų institutas (ISW).

Pasak ISW pranešimo, Rusija dar labiau sustiprino rezervines pozicijas Chersono ir Nikolajevo regionuose, tikriausiai atsakydami į ukrainiečių kontratakas. Ypač jie pagerino gynybines pozicijas prie Bezvodny ir Iščenko, į pietryčius nuo Davydovo Brodo.

Rusijos pajėgos taip pat ardo betoninius drėkinimo statinius Chersono regione, kad paslėptų sunkiąją artileriją nuo Ukrainos smūgių.
Pranešama, kad Rusijos pajėgos apšaudė Ukrainos pozicijas prie Chersono-Nikolajevo ir Chersono-Dnepropetrovsko sričių sienų, tikriausiai bandydamos sutrukdyti ukrainiečių puolimą.

***

Rusijos okupantai laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose įrengė mažiausiai 20 filtravimo stovyklų ir kalėjimų. Apie tai Vienoje pareiškė Ukrainos nuolatinis atstovas ESBO Eugenijus Cimbaliukas tai pareiškė ESBO, – praneša “Ukrinform”.

Ukrainos misijos prie ESBO vadovas taip pat kalbėjo apie kankinimų, smurto dėl lyties, grobimo atvejus, kurie tapo “Rusijos politikos, nukreiptos prieš okupuotų Ukrainos teritorijų gyventojus, dalimi”.

“Žmogaus teisių gynėjų teigimu, Chersono ir Zaporožės sritys kol kas pirmauja pagal Rusijos kariškių Ukrainoje įvykdytų pagrobimų skaičių”, – sakė ambasadorius ir pateikė keletą pavyzdžių.

Anksčiau buvo pranešta, kad rusai per savaitę Enerhodare pagrobė 20 žmonių, pusė jų – Zaporožės atominės elektrinės darbuotojai.

***

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusija nėra įsiveržusi į Ukrainą. “Žinote, mes neįsiveržėme į Ukrainą. Specialią karinę operaciją pradėjome, kai nebeturėjome galimybės paaiškinti Vakarams, kad jie užsiima kenkėjiška veikla, įtraukdami Ukrainą į NATO”, – sakė S. Lavrovas televizijos kanalui BBC.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis