0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Okupantų pajėgos toliau labiausiai aktyvios Ukrainos rytuose, tačiau atnaujino ir antro pagal dydį šalies miesto Charkivo puolimą.

Okupantai bando atnaujinti Sloviansko puolimą. Apie tai savo “Facebook” puslapyje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) generalinis štabas.

“Sloviansko kryptimi okupantai palaiko sistemingą ugnį, kad sudarytų sąlygas atnaujinti puolimą prieš Slovjansko miestą. Vykdomi puolamieji veiksmai. Jie šaudė iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių netoli Naujųjų Dmitrovkų, Osinovkos, Kurulkos, Ivanovkos ir Adamovkos”, – pridūrė UGP.

Charkivo kryptimi priešas vykdo oro žvalgybą, kad nustatytų Ukrainos karių dislokacijos vietas. Agresoriai intensyviai apšaudė Ukrainos pozicijas netoli Charkivo, Senojo Saltovo, Rubižnės ir Čepilio. Be to, priešas iš statinių ir raketų artilerijos apšaudė civilinę infrastruktūrą Ukrainkos, Petrovkos, Ševelevkos, Bazaleivkos ir Prudyankos gyvenviečių teritorijose.

Donecko kryptimi Rusija ir toliau telkia pagrindines pastangas Severodonecko ir Bachmuto kryptimis, kad pasiektų Luhansko srities administracines ribas. Čia rusai puola jau kelias savaites.

“Priešas bando visiškai kontroliuoti Severodonecko miestą, blokuoja gynybos pajėgų dalinius Borovsko ir Voronovo gyvenviečių rajonuose, kovos tęsiasi”, – sakoma pranešime.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos kariams pavyko iš pietų pasistūmėti link Lysičansko. Kyla grėsmė, kad kitą savaitę gali būti įvykdytas išpuolis Lysičansko apylinkėse.

***

Per Rusijos apšaudymą Ukrainos rytinėje Charkivo srityje antradienį žuvo 15 žmonių, įskaitant aštuonerių metų vaiką, pranešė regiono karinės administracijos vadovas Olehas Synjehubovas.

Ukrainos šiaurės rytuose esantis Charkivas yra su Rusija besiribojantis regionas, į kurį jau pradėjo grįžti gyventojai, pasitraukę karo pradžioje, kai Rusijos pajėgos jį intensyviai bombardavo.

„Penkiolika žmonių žuvo ir 16 buvo sužeisti. Tokie siaubingi Rusijos dieninio apšaudymo Charkivo srityje padariniai“, – savo „Telegram“ kanale pranešė O. Synjehubovas.

Jis nurodė, kad žmonės žuvo ir buvo sužeisti per keturis atskirus incidentus.

Rusijos pajėgoms apšaudžius Čuhujivo miestą, esantį už 30 km į pietryčius nuo Charkivo, žuvo šeši žmonės ir dar keturi buvo sužeisti, sakė O. Synjehubovas.

Dar penki žmonės žuvo ir 11 buvo sužeisti Charkivo mieste, o jo priemiestyje per rusų pajėgų ataką žuvo aštuonerių metų vaikas ir buvo sužeista jo motina.

Trys žmonės žuvo Zoločivo miestelyje, esančiame už 40 km į šiaurę nuo Charkivo.

„Tai terorizmas. Tai nusikaltimai žmoniškumui, už kuriuos turi būti baudžiama!“ – sakė O. Synjehubovas.

Invazijos pradžioje Maskvos pajėgos smarkiai apšaudė antrą pagal dydį šalies miestą Charkivą, esantis vos už 50 km nuo Rusijos sienos. Po smarkių mūšių, per kuriuos miestui buvo padaryta didžiulė žala, Ukrainos pajėgos išlaikė Charkivo kontrolę.

Kai Rusijos pajėgos buvo išstumtos iš Kyjivo prieigų ir Ukrainos šiaurės rytų, Maskva sutelkė pastangas į puolimą rytiniame Donbaso regione.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis