0

Dalinkitės

Rusiją tęsia karą prieš Ukrainą, kurį pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 d. Naktį iš birželio 25 į 26 d. okupantai vėl apšaudė Charkovo gyvenamuosius rajonus (ypač Nemyšlianų ir Cholodnyckio rajonus) ir regioną. Ryte pranešta apie keturis sprogimus sostinėje Kijyve.

***

Pasak Charkivo karinės administracijos  pirmininko Oleho Sinehubovo, priešas apšaudė tik civilinę infrastruktūrą.

“Dar vienas teroro aktas prieš civilius gyventojus. Dėl apšaudymo sudegė daugiaaukščių butų balkonai, automobiliai, garažai”, – sakė jis.

Šeštadienį apie 23 val. Rusijos raketa pataikė į dviejų aukštų namą Charkivo Cholodnogorsko rajone, o du Charkovo gyventojai paguldyti į gydymo įstaigas.

Po 00.00 val. okupantai apšaudė medicinos įstaigą Charkivo Nemyšlianskio rajone. Buvo apgadintas stogas, techninis aukštas, 7-ojo aukšto operacinė ir 6-ojo aukšto rentgeno kabineto lubos. Nukentėjusiųjų nebuvo.

Šioje teritorijoje taip pat vyko streikai. Buvo nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų.

“Regione okupantai apšaudė Charkivo, Išumo, Bogoduchovo ir Čugujevo rajonus. Buvo apgadinti namai, sudegė ūkiniai pastatai, garažai ir automobiliai. Iš viso per dieną dėl Rusijos agresijos regione buvo sužeisti ir į gydymo įstaigas paguldyti 7 žmonės: 3 – Charkive, 4 – Iziumo rajone. Bogoduchovo rajone, deja, žuvo 79 metų moteris”, – sakė S. Sniegubovas.

Karinės administracijos vadovo teigimu, Iziumo kryptis išlieka karščiausia regione.

“Priešas bando išlaikyti anksčiau užimtas pozicijas. Mūsų ginkluotosios pajėgos kasdien naikina okupantų personalą ir įrangą. Kariai yra motyvuoti ir pasirengę toliau ginti Charkivo srities gyventojus nuo rusų okupantų! Mes tikime ginkluotosiomis pajėgomis ir savo pergale!” – pažymėjo jis.

Kaip rašė UNIAN, birželio 25 d. naktį Rusijos Federacija pirmą kartą panaudojo tolimojo nuotolio bombonešius Tu-22M3, kurie iš Baltarusijos teritorijos smogė Ukrainai. Iš viso priešas paleido daugiau kaip penkiasdešimt įvairių tipų raketų: oro, jūrų ir antžeminių.

Birželio 26 d. rytą priešas apšaudė sostinę. Sostinės Ševčenkos rajone nuo priešo apšaudymo nukentėjo žmonės. Pasak Kijevo mero Vitalijaus Kličko, du žmonės buvo paguldyti į ligoninę. Išgelbėtas vaikas, gelbėtojai ir medikai tęsia darbą.

***

Joninių savaitgalį patvirtinta, kad Rusijos okupantams, po daug savaičių trukusios apgulties bei gatvės mūšių pavyko visiškai perimti Severodonecko (Danbaso regionas) kontrolę.

***

Savo “Facebook” puslapyje pranešė  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas toliau skelbia Rusijos nuostolių statistiką.. Apskaičiuota, kad nuo 24.02 iki 26.06 iš viso patirta priešo kovinių nuostolių:

Likviduota:

Gyvoji jėga – apie 34850 (+150 per parą),
Tankai – 1532 (+21) vienetai,
Šarvuotosios kovos mašinos-3659 (+14) vienetų
Artilerijos sistemos – 764 (+0) vienetai
Keli raketų paleidimo įrenginiai-243 (+2) vienetai
Oro gynybos pajėgos-99 (+0) vienetų
Orlaiviai -217 (+0) vienetų
Sraigtasparniai-184 (+0) vienetų
Bepiločiai orlaiviai – 630 (+4) operatyvinio-taktinio lygio,
sparnuotosios raketos – 139 (+2)
Laivai / paleidžia 14 (+0) vnt,
transporto priemonių ir autocisternų – 2 564 (+4) vnt,
Specialioji įranga-60 (+0).

Didžiausius nuostolius rusai, anot Ukrainos šaltinių, patyrė Bachmuto ir Kurachovo kryptimis. Duomenys atnaujinami.

UNIAN.ua, censor.net

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis