0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, pradėtą dar 2014 m. ir atnaujintą 2022 m. vasario 24 d. Didžiausias pastangas Rusijos Federacija šiuo metu sukoncentravo Donbase, kur mėgina kaktomuša pralaužti ukrainiečių gynybą ir užimti Severodenocko miestą. Ten jau kelinta diena vyko gatvės mūšiai. Dalį užimtos teritorijos rusams teko palikti dėl ukrainiečių kontrpuolimo.  Pranešama, kad uokupantai sudavė oro smūgius sostinei Kijivui ir Charkovo sričiai.

***

Valdžios institucijos atnaujina okupuotų ir karo zonose esančių bendruomenių sąrašą (žemėlapis).  Remiantis šiuo sąrašu, šalies viduje perkeltiems asmenims bus mokamos išmokos.

Laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministerija savo įsakymu patvirtino atnaujintą sąrašą, pagal kurį bus mokamos išmokos šalies viduje perkeltiems asmenims.

Apie tai buvo pranešta šeštadienį, birželio 4 d., Reintegracijos ministerijos portalas. “Primename, kad šis sąrašas nėra pastovus dokumentas – jis nuolat atnaujinamas. Nuo 2022 05 30 į atnaujintą teritorinių bendruomenių, esančių karinės (kovinės) veiklos teritorijose arba laikinai okupuotose, atribotose (blokuotose) teritorijose, sąrašą įtraukta: viena bendruomenė Nikolajevo srityje ir 5 – Sumų srityje”, – sakoma pranešime.

Ministerija taip pat paskelbė atitinkamą dokumentą su šiuo sąrašu. Iš viso į jį buvo įtrauktos 8 sritys. Tai Dniepropetrovsko (7 bendruomenės), Donecko (66 bendruomenės), Zaporožės (64 bendruomenės), Luhansko (37 bendruomenės), Nikolajevo (23 bendruomenės), Charkovo (51 bendruomenė), Chersono (49 bendruomenės) ir Sumų (13 bendruomenių) sričių teritorinės bendruomenės.

Visiems šalies viduje perkeltiems asmenims, persikėlusiems iš šių bendruomenių, valstybė skirs piniginę paramą.

“Kaip jau pranešėme, minėtas sąrašas sudarytas Gynybos ministerijos sutikimu, remiantis atitinkamų regioninių ir Kijevo miesto karinių administracijų pasiūlymais. Teritorijoms apibrėžti taikomi trys pagrindiniai kriterijai. Tai laikinai okupuotos teritorijos, apsuptos (blokuotos) teritorijos ir teritorijos, kuriose vyksta aktyvūs karo veiksmai. Jei esate registruotas kurioje nors iš šių sričių, bet jūsų bendruomenės sąraše nėra, patariame kreiptis į karinę administraciją (asmeniškai arba karštąja telefono linija) ir patikslinti informaciją”, – sakė ministerija.

Naujausius duomenis apie teritorijų būklę taip pat galima gauti naudojantis skaitmeniniu žemėlapiu.

Kaip pranešė UNIAN, pasak Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio, nuo vasario 24 d. Rusija okupavo 3620 gyvenviečių: daugelis jų nebetinka civilizuotam gyvenimui.

***

Kyjive ankstų sekmadienio rytą driokstelėjo keli sprogimai, pranešė Ukrainos sostinės meras Vitalijus Klyčko. „Keli sprogimai miesto Darnicio ir Dniepro rajonuose. Tarnybos gesina kilusius gaisrus“, – parašė jis platformoje „Telegram“ netrukus po to, kai Kyjive ir keliuose kituose miestuose ėmė kaukti oro pavojaus sirenos.

„Žuvusiųjų per raketų smūgius infrastruktūrai šiuo metu nėra. Vienas sužeistasis buvo nuvežtas į ligoninę. Tarnybos vis dar dirba smūgių vietose,“ – sakoma pranešime. Pranešama, kad okupantai smogė geležinkelių infrastruktūrai.

***

Charkovo srities Izumo mieste buvo sunaikinta beveik visa Rusijos Federacijos 35-oji jungtinė kariuomenė, nes vadai buvo nekompetentingi.

Vadai neatsižvelgė į kovinius iššūkius, sunkioji artilerija nebuvo laiku suremontuota, o daliniai nebuvo aprūpinti reikiama įranga, pranešė Amerikos karo tyrimų institutas (ISW), remdamasis Rusijos mikrotinklaraščio duomenimis.

Pranešama, kad Rusijos pajėgoms taip pat trūko veiksmingo ryšio su valdymo centrais, o dėl šifruotų telefonų trūkumo okupantai pasikliovė pasiuntiniais.

UNIAN.ua, BNS, censor.net

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis