0

Dalinkitės

Rusijos pajėgos atnaujina puolimą Slaviansko kryptimi ir pergrupuoja karius Donecko srityje. Bachmuto kryptimi okupantai bando atkirsti Ukrainos dalinius nuo pagrindinių pajėgų. Pranešama, kad Rusijos okupantai atnaujino puolimą ir Slaviansko kryptimi. Taip teigiama naujoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo naujienų santraukoje.

“Slaviansko kryptimi Rusijos okupantai toliau apšaudo mūsų karių pozicijas, jie atnaujino puolimą. Donecko kryptimi okupantai vykdo aktyvius puolamuosius veiksmus. Jie toliau apšaudo mūsų dalinius, rengia raketų smūgius ir pergrupuoja savo pajėgas”, – rašoma pranešime.

Limano kryptimi priešas vykdo žvalgybą, remiamas artilerijos, bando įsitvirtinti Limano kaime.

***

Severodonecko miesto karinės ir civilinės administracijos vadovas Oleksandras Striukas papasakojo apie padėtį mieste. Pranešama, kad dėl miesto vyko mūšiai. Į viešbutį “Mir” įžengė rusų desanto žvalgų grupė, bet miestas laikosi.

“Apšaudomas Bachmuto-Lysičansko greitkelis, Ukrainios ginkluotosios pajėgos imasi visų būtinų priemonių, kad greitkelis būtų saugus, eismas greitkeliu dabar galimas, bet labai pavojingas”, – pranešė A. Striukas.

Šiandien iš Lysychansko evakuota tik 12 žmonių. Pasak VGA vadovo, dabar evakuacija regione vyksta mažomis grupėmis, “Sunaikinta 60 proc. Severodonecko gyvenamojo fondo, 85-90 proc. miesto pastatų yra apgadinti ir juos reikės iš esmės atstatyti”, – sakė A. Strukas.

Jo duomenimis, mieste tebėra apie 12-13 tūkst. žmonių. Šis strategiškai svarbus miestas kartais jau vadinamas “antruoju Mariupoliu” – uostamiesčiu, kurį, dėl atkaklaus ukrainiečių priešinimosi, rusai nušlavė nuo žemės paviršiaus.

***

JAV Karo tyrimų instituto teigimu, Rusijos pajėgos dabar kontroliuoja apie 93 proc. Luhansko administracinės srities teritorijos. Kartu pranešama, kad Ukrainos gynyba išlieka efektyvi. Rusijos pajėgoms nevyko mėginimas pasistumėti į pietryčius nuo Iziumo miesto.

***

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį apkaltino Rusiją vykdant „akivaizdžią genocido politiką“ jo šalies rytiniame Donbaso regione.

Maskvos pajėgų puolimas Donbase gali padaryti šį regioną „negyvenamą“, pabrėžė V. Zelenskis ir apkaltino Rusiją trokštant paversti Rytų Ukrainos miestus pelenais.

„Visa tai, įskaitant mūsų žmonių deportaciją ir civilių masinius žudymus akivaizdžiai yra genocidas, vykdomas Rusijos“, – kasdieniame kreipimesi per televiziją kalbėjo prezidentas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario pabaigoje pasiuntė kariuomenę į Ukrainą teigdamas, kad siekia sustabdyti rusakalbių gyventojų „genocidą“ provakarietiškoje šalyje.

Nuo 2014 metų prorusiškų separatistų grupės kontroliavo dalį rytinių Luhansko ir Donecko sričių, sudarančių Donbasą, bet Rusija dabar atrodo ketinanti užimti visą šį regioną.

Balandį Ukrainos parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria Rusijos kariuomenės veiksmai šalyje pripažįstami genocidu.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pavartojo tą patį terminą sakydamas, kad V. Putinas atrodo „nusiteikęs nušluoti netgi idėją galėti būti ukrainiečiu“.

Apie Rusijos vykdomą genocidą Ukrainoje kalbėjo ir Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo).

***

Rusijos teismas patvirtino sprendimą atleisti 115 Nacionalinės gvardijos (Rosgvardijos) narių, apskundusių jų pašalinimą iš tarnybos, kai šie gvardiečiai atsisakė dalyvauti Maskvos invazijoje į Ukrainą.

Ši byla atrodo esantis pirmasis oficialus patvirtinimas, kad kariai atsisako dalyvauti Rusijos karinėje kampanijoje Ukrainoje, pradėtoje vasario 24 dieną.

Karinis teismas Rusijos pietinėje Kabardos-Balkarijos respublikoje trečiadienį nurodė išnagrįnėjęs „reikiamus dokumentus“ ir apklausęs Nacionalinės gvardijos pareigūnus. Ši vidaus saugumo struktūra yra atskira nuo Rusijos kariuomenės.

Teismas padarė išvadą, kad ieškovai „nepagrįstai atsisakė vykdyti oficialią užduotį“ ir jų apeliaciją atmetė.

Posėdis vyko už uždarų durų, kad nebūtų paviešinta „karinių paslapčių“, pridūrė teismas.

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ ketvirtadienį citavo teismo spaudos tarnybos pranešimą, kad minimi Nacionalinės gvardijos kariai atsisakė vykdyti užduotį per kampaniją Ukrainoje, kurią Maskva oficialiai vadina ne karu, o „specialiąja karine operacija“.

***

Kremlius agresiją prieš Ukrainą pradėjo 2022m. vasario 24d. ir tęsia iki šiol, šį karą vadindamas “specialiąja operacija”.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis