0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, atplėšdama dalį rytinių šalies teritorijų, o atnaujino 2022 metų vasario 24 d. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kovo 18 d., du Rusijos bepiločiai lėktuvai pataikė į svarbų infrastruktūros objektą Novomoskovske, kuris “smarkiai apgadintas”.

Dėl dronų smūgių įmonėje kilo gaisras, be to, visiškai sunaikinti keturi netoliese esantys kotedžai, o šeši apgadinti, “Telegram” pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Sergejus Lysakas.

“Šią naktį Rusijos kariuomenė atakavo Dniepropetrovsko sritį bepiločiais lėktuvais, tikriausiai “Shahed”. Tris iš jų numušė kariškiai iš Vostoko oro pajėgų vadavietės. Dar du pataikė į ypatingos svarbos infrastruktūros objektą Novomoskovske… Dėl dronų smūgio objekte kilo gaisras. Gelbėtojai vis dar malšina ugnį…”, – pranešė jis.

***

Žiniasklaida ir socialiniai tinklai praneša apie sprogimus Rusijos aneksuotame Kryme. Kovo 18 d., šeštadienio rytą, okupuotame Sevostopolyje reguliariais intervalais pasigirdo keli sprogimai. Apie tai informuoja Telegram platformoje informuoja kanalas “Emergency Sevastopol”, remdamasis liudininkų žodžiais.

Aneksuoto pusiasalio gyventojai taip pat praneša apie šaudymą Inkermano mieste. Pasirodė ir vadinamojo Sevostopolio “gubernatoriaus” Michailo Razvozžajevo komentaras: “Viename iš poligonų vyksta mokomasis šaudymas, įskaitant granatsvaidžius. Mieste viskas ramu”.

2014 m. kovo 16 d. Kryme įvyko vadinamasis “referendumas” dėl pusiasalio statuso. Po jo surengimo ir “lygiųjų” rezultatų Rusija neteisėtai aneksavo Krymą.

Po Ukrainos pareigūnų pareiškimų, kad Krymas bus deokupuotas, tikriausiai 2023 m., rusai ruošiasi gynybiniams veiksmams pusiasalio teritorijoje.

Pasak į atsargą išėjusio JAV generolo Beno Hodžeso (Ben Hodges), Ukrainos kariuomenė yra pajėgi išlaisvinti pusiasalį iki 2023 m. vasaros pabaigos.

***

Rusija į Juodąją jūrą vėl išleido laivus nešančius apie 20 “Kalibr” raketų ir gali jas panaudoti. Apie tai pranešama Ukrainos informaciniame teletilte.

Anot pateikiamos informacijos, raketų atakų tikimybę rodo puolimas dronais “Shahed”, kuriuos rusai naudoja ukrainiečių priešlėktuvinės gynybos sistemoms aptikti.

***

Ukrainos kariuomenės generalinis štabas savo “Facebook” puslapyje pranešė, kad Rusijos inžinierinės pajėgos toliau tvarko pasienio teritoriją Briansko ir Kursko srityse.

“Voluinės, Polesės, Seversko ir Slobožansko kryptimis operatyvinė situacija yra be didesnių pokyčių. Rusijos Federacija ir toliau laiko pajėgas Baltarusijos teritorijoje, tačiau be akivaizdaus puolamųjų grupių formavimo. Tuo pat metu priešas ir toliau inžineriškai tvarko vietovę Briansko ir Kursko sričių pasienio rajonuose. Per pastarąją parą priešas iš minosvaidžių ir artilerijos pabūklų apšaudė 14 apgyvendintų vietovių”, – sakoma pranešime.

Tuo tarpu Kupiano ir Limano kryptimis okupantai praėjusią parą nesėkmingai bandė pralaužti Ukrainos karių gynybą. Rusai apšaudė 13 gyvenviečių teritorijas palei sąlyčio liniją.

***

Hagoje įsikūrusio Tarptautinio baudžiamojo teismo sprendimas išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį yra “labai tvirta pozicija”, – pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas.

Pasak JAV vadovo, arešto orderis yra išduotas pagrįstai, rašo “The New York Times”. J. Bidenas pabrėžė, kad Rusijos vadovas “akivaizdžiai įvykdė karo nusikaltimus”.

***

Toliau tęsiasi mūšiai dėl Bachmuto, Donecko srityje. Rusijos užpuolikai pasitelkia visus į manomus visus savo pajėgumus miesto gynybą bando palaužti daugiau nei pusę metų. Dabar puolama keliomis kryptimis.

Apie tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sausumos pajėgų vadas generolas pulkininkas Oleksandras Syrskis, rašoma Censor.NET portali, remiantis kariniu žiniasklaidos centru “Telegram”.

Įnirtingiausi mūšiai tęsiasi Kreminnos, Torskės, Bilohorivkos ir Spirnės rajonuose.

“Tačiau Bachmutas išlieka kovinių veiksmų epicentru. Kovos dėl miesto tęsiasi. Priešas sutelkė visas pajėgas ir bando keliomis kryptimis pralaužti gynybą bei visiškai apsupti miestą”, – pažymėjo A. Syrskis.

unian.ua, censor.net, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis