0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, atplėšdama dalį šios šalies rytinių teritorijų ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Jokių reikšmingų laimėjimų okupantams pasiekti nėra pavykę, tačiau metodiškai naikinama Ukrainos infrastruktūra, terorizuojami taikūs gyventojai.  Tuo pačiu patys agresoriai patiria milžiniškų nuostolių. Bachmutas tapo jiems tikrais spąstais?

Mūšyje dėl Ukrainos Bachmuto (Donecko sritis) Rusijos Federacija gali prarasti nemažą dalį elitinių privačiai samdytos kariuomenės „Wagner” ir reguliariosios kariuomenės, tame tarpe  specialiai mobilizuotų naujokų, dalinių.

Mūšiai dėl šio miesto nerimsta Rusijos pajėgoms jį puolant jau maždaug pusmetį. Šiomis dienomis pasirodė ekspertų, pavyzdžiui JAV Karo tyrimų instituto (ISW) nuorodų į tai, kad ukrainiečiai pradeda planingą pajėgų atitraukimą iš tvirtove virtusio, seniai normaliam gyvenimui nebetinkamo miesto.

Visgi, Ukrainos valdžia nurodo, kad tokia, iš šalies net fanatiška atrodanti šio taško gynyba yra itin svarbi. Kiekvienos gyvenvietės užėmimą, kaip lemiamą pergalę linkusiai afišuoti Maskvai šio Ukrainos mastais tikrai nedidelio miesto užėmimas yra svarbus propagandiškai. Mat savo pajėgų išvijimą iš karo pradžioje okupuoto Chersono ir nubloškimą už Dniepro upės ji piešia esant tik „taktiniu atsitraukimu“.

Taigi, Maskva atakoms pajėgų negaili, ir, kaip nurodo įvairiausi šaltiniai, siunčia miesto puolimui bangą po bangos pėstininkų. Kiek jų tapo lavonais, tiksliai nežino nei vienas iš šaltinių.

Taigi, kaip puse lūpų nurodo paties Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio administracija, Bachmuto gynyba turi strateginę reikšmę, būtent todėl, kad politiniais motyvais organizuojamas žūtbūtinis puolimas sutraukia ir čia pat “utilizuoja” milžiniškas priešo pajėgas. T.y., veikia kaip savotiškas musgaudis ar pelėkautai parazitams.

Taip padėčiai klostytis padaryti padės nepalanki Rusijos kariuomenės padėtis prie miesto, kuri leidžia Ukrainos gynybos pajėgoms (UGP) sunaikinti nemažai okupanto gyvosios jėgos. Kaip žinoma, Rusijos Federacijos kariuomenė artimiausiu laiku negalės apsupti Bachmuto be didelių nuostolių iš savo pusės.

Ekspertų teigimu, pastaruoju metu paaštrėję karo veiksmai prie Bachmuto gali sunaikinti efektyviausius Rusijos kariuomenės dalinius, taip pat ir samdinius. Rusijos gynybos ministerijai bus sunku rasti pamainą pajėgoms, kurių Maskva neteks per susirėmimus su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis šiame fronto ruože.

Analitikai prognozuoja, kad, norėdama skelbti pergalę Bachmute, Rusijos karinė vadovybė turės mesti į kovą savo oro desanto pajėgas, idant šios paremtų samdytus smogikus, arba apskritai atsisakyti pastangų užimti miestą.

***

Pastarąją parą, kovo 6 d., Ukrainos kariai atrėmė daugiau kaip 140 rusų okupantų išpuolių. Apie tai pranešė UGP  generalinis štabas. Pagrindinės rusų pastangos sutelktos į puolamųjų veiksmų vykdymą Kupjansko, Limano, Bachmuto, Avdijivkos ir Šachtiorsko kryptimis.

Bachmuto kryptimi priešas, nepaisant didelių nuostolių, toliau šturmuoja  miestą ir jo apylinkes. „Per pastarąją parą priešas surengė 37 atakas vien prie Dubovo-Vasiljevkos kaimo”, – sakoma pranešime.

Okupantai taip pat puolė  Belogorovkos, Fedorovkos, Železnianskės, Jagodnojės ir Ivanovskojės gyvenviečių rajonuose, tačiau nesėkmingai. Artilerijos ir minosvaidžių apšaudymai buvo užfiksuoti Železnianske, Orechovo-Vasiljevkos, Dubovo-Vasiljevkos, Chasov Jaro, Bachmuto, Ivanovske, Stupočkų, Družbos, Torecko, Majorsko ir Niujorko gyvenviečių rajonuose.

Avdijivkos ir Šachtarsko kryptimis okupantai rengė puolimus link Donecko srities Novokalynovės, Krasnogorovkos, Kamjankos, Severnojės, Pervomajske, Nevelske ir Marinkos gyvenviečių.

Generalinis štabas pažymi, kad priešas ginasi nuo ukrainiečių išpuolių Zaporožės ir Chersono kryptimis. Rusai, kaip pranešama, vietomis bandė ukrainiečių gynybos atsparumą Černigovo ir Charkovo srityse.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis