0

Dalinkitės

Rusija tęsia karą Ukrainoje, kurį pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 m. vasario 24 d. Rusija atnaujino artilerijos ir raketų smūgius Ukrainos miestams. Kurį laiką, kaip teigia amerikiečių Karo tyrimų institutas (ISW), juos buvo pristabdę JAV Ukrainai suteiktų HIMARS raketų atakos prieš Rusijos amunicijos sandėlius.

US Army nuotr. asociatyvi

Visgi, šeštadienio naktį rusų okupantai smogė Mykolajivui. Apie tai pranešė meras Aleksandras Senkevičius.

03.05 val. Mykolajive ir regione buvo paskelbtas oro pavojus. “Mykolajive įvyko apie 10 galingų sprogimų. Preliminariai yra gaisras”, – rašė jis.

Senkevičius pabrėžė, kad oro antskrydis tęsiasi, ir paragino neignoruoti saugumo taisyklių. “Vėliau suteiksiu daugiau informacijos” – pridūrė merass.

Be kita ko smogta dviems pagrindiniams miesto universitetams. Vėliau paaiškėjo, kad dėl rusų raketų atakų žuvo žmonių. Liepos 16 d. rytą ligoninėse buvo 321 pilietis, sužeistas per okupantų išpuolius šioje Ukrainos srityje.

****

Europos Sąjunga (ES) tikisi, kad padedant JT pavyks greitai rasti sprendimą, kaip užtikrinti Ukrainos grūdų eksportą. Europos Ko0misijos  vyriausiasis įgaliotinis Josepas Borrellas tai pareiškė komentuodamas ES išorės veiksmų tarnybos interneto svetainėje.

“Kalbant aie tikrą ar tariamą mūsų sankcijų poveikį trečiosioms šalims, ypač Afrikos, kurios yra labai priklausomos nuo Rusijos ir Ukrainos grūdų ir trąšų, reikia pasakyti štai ką. Labai aišku, kam tenka atsakomybė už maisto krizę. Mūsų sankcijos nėra nukreiptos prieš Rusijos grūdų ar trąšų eksportą. Iki šiol Ukrainai eksportuoti grūdus trukdė Rusijos agresija ir Juodosios jūros blokada”, – sakė J. Borrellas.

Jis pabrėžė, kad JT Generalinio Sekretoriaus globojamos derybos leistų greitai išspręsti šį klausimą.

“Savo kolegoms iš Afrikos pranešiau, kad esame pasirengę padėti jiems įveikti visus sunkumus, su kuriais jie gali susidurti dėl mūsų sankcijų. Ir kartu paraginau juos neleisti, kad juos apgautų Rusijos valdžios institucijų melas bei dezinformacija šiuo klausimu”, – pridūrė J. Borrellas.

Kaip pranešė UNIAN, vakar JAV ir Saudo Arabija susitarė padėti Ukrainai eksportuoti grūdus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis