0

Dalinkitės

Rusija tęsia karą prieš Ukrainą, kurį pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 m. vasario 24 d. Pagrindiniai mūšiai toliau vyksta Rusijos užpultos šalies rytuose. Okupantams pavyko užgrobti Lisičiansko miestą. Be to rusai ir toliau terorizuoja Ukrainą raketomis bei artilerija. Smūgiai suduoti Slavianskui ir Kramatorskui. Savo ruožtu Rusija kaltina Ukrainą atsakant atakomis prieš jos teritorijoje esančius objektus. Tuo ėmė skųstis ir Baltarusija.

***

Ukrainos generalinis štabas pripažino, kad rusai užgrobė Lisičiansko miestą. Štabas pabrėžė, kad sėkmei pasiekti nepakanka tvirtos valios ir patriotizmo, reikia materialinių ir techninių išteklių. Po įtemptų kovų dėl Lisičansko Ukrainos gynybos pajėgos UGP buvo priverstos pasitraukti iš savo pozicijų ir linijų.

Apie tai pranešė UGP generalinis štabas. “Po įtemptų kovų dėl Lisičansko Ukrainos gynybos pajėgos buvo priverstos pasitraukti iš savo pozicijų ir linijų. Atsižvelgiant į daugkartinę Rusijos okupacinių pajėgų artilerijos, aviacijos, daugkartinių raketų paleidimo įrenginių, amunicijos ir personalo persvarą, tolesnė miesto gynyba būtų turėjusi lemtingų pasekmių”, – teigiama ataskaitoje.

Pažymima, kad siekiant išsaugoti ukrainiečių gynėjų gyvybes, buvo priimtas sprendimas pasitraukti.

“Mes ir toliau kovojame. Deja, vien tvirtos valios ir patriotizmo sėkmei nepakanka – reikalingi ir logistiniai ištekliai. Luhansko srities ir kitų mūsų šalies regionų gynėjai didvyriškai atlieka savo civilines ir karines pareigas”, – teigė Generalinis štabas.
Taip pat skaitykite:

Kaip pranešė UNIAN, Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Jurijus Sakas šią popietę pareiškė, kad Lysičansko miestas nėra “visiškai kontroliuojamas” Rusijos kariuomenės, nors Maskva teigia, kad miestą užėmė okupantai.

Anksčiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pranešė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui apie tariamą visos Luhansko srities okupaciją. S. Šoigu pranešė Putinui apie tariamą “visišką rusų kontrolę” Lysičanske ir Bilohivkos, Novodružesko, Maloriazancevės ir Bila Horos miestų užgrobimą.

***

Ukrainos rytiniame Slovjansko mieste, kurį puola Rusijos pajėgos, sekmadienį per apšaudymą iš raketų žuvo „daug“ žmonių, pranešė meras Vadymas Liachas.

Įvyko „Slovjansko apšaudymas iš salvinės raketų ugnies sistemų, intensyviausias per ilgą laiką. Kilo 15 gaisrų. Daug žuvusiųjų ir sužeistųjų“, „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše sakė V. Liachas.

Donecko srities, kuriai priklauso Slovjanskas, administracijos atstovė spaudai Tetiana Ihnatčenko sakė Ukrainos žiniasklaidai, kad per smūgius žuvo „šeši žmonės ir 15 buvo sužeisti“.

Ji taip pat pakartojo raginimą gyventojams palikti regioną, nes fronto linija yra vos už kelių kilometrų.

Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad po smūgių užsidegė viena iš miesto turgaviečių.

Toliau į pietus esantis Kramatorskas, kuris yra Ukrainos Donbaso administracinis centras, antrą dieną iš eilės buvo apšaudytas „Smerč“ raketomis, sakė miesto mero Oleksandras Hončarenka.

Pasak jo, per smūgius vienam gyvenamajam rajonui ir negyvenamam viešbučiui žmonės nenukentėjo.4

***

Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.

„Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė tris raketas „Točka-U“, kurias Ukrainos nacionalistai paleido į Belgorodą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ir pridūrė, kad „sunaikinus ukrainiečių raketas, vienos iš jų nuolaužos nukrito ant namo“.

Ukrainos Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas savo ruožtu platformoje „Telegram“ parašė, kad apšaudytuose Belgorodo pastatuose įstrigo rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Pancir S1“ raketų fragmentai.

Pasak jo, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tokių sistemų nėra.

Trys žmonės žuvo per kelis „stiprius sprogimus“ Belgorodo mieste, anksčiau sekmadienį pranešė su Ukraina besiribojančio Rusijos regiono gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

Dar keturi žmonės buvo sužeisti.

Pasak V. Gladkovo, per paryčiais įvykusius sprogimus buvo apgadinta kelios dešimtys namų.

Jis sakė, kad du iš sužeistųjų – vyras ir vaikas – buvo paguldyti į ligoninę, o kitiems dviem buvo suteikta pagalba įvykio vietoje.

Nuo vasario 24 dienos, kai Maskva užpuolė Ukrainą, Rusija ne kartą kaltino Kyjivą vykdant smūgius Rusijos teritorijoje, ypač Belgorodo regione.

V. Gladkovas apkaltino Ukrainą balandžio 1-ąją dviem sraigtasparniais atakavus Belgorodo mieste esančią naftos bazę.

Balandžio 25-ąją didelis gaisras įsiplieskė naftos bazėje vakariniame Briansko mieste, priklausančioje bendrovės „Transneft-Družba“, kontroliuojamos valstybinės naftos milžinės „Transneft“. Pastaroji valdo su Europa jungiantį eksporto naftotiekį „Družba“ („Draugystė“), bet dėl gaisro Brianske naftos tiekimas nebuvo sutrikdytas.

Tą pačią dieną Brianske užsiliepsnojo dar viena degalų saugykla.

Be to, balandžio gale keli sprogimai supurtė didelį šaudmenų sandėlį Belgorodo srityje ir sukėlė didžiulį gaisrą.

Ukraina atsakomybės dėl šių incidentų oficialiai neprisiėmė. Rusijos pareigūnai taip pat jų nevadino Ukrainos atakų padariniais, išskyrus balandžio 1-osios incidentą.

Kiek anksčiau Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka kaltino Ukrainą raketomis apšaudant jo šalies teritoriją. Manoma, kad tai jis ieško dingsties įsivelti į karą su Ukraina.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis