0

Dalinkitės

Rusija tęsia agresiją prieš  Ukrainą,  kurią pradėjo 2014 m., o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Pavojingiausios Ukrainai kryptys ir tioliau lieka rytinė bei pietinė.

Kovos tęsiasi. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) štabas perspėjo, kur priešas bando prasiveržti. Slaviansko kryptimi priešas artilerijos ugnimi apšaudė kelias gyvenvietes, pažymėjo štabas.

Rusijos okupantai bando žengti į priekį Grigorovkos rajone, kovos tęsiasi. Apie tai savo “Facebook” puslapyje pranešė UGP taip pat pranešė generalinis štabas.

“Kramatorsko kryptimi priešas apšaudė civilinę infrastruktūrą Grigorovkos, Verchnekamensko ir Kramatorsko vietovėse. Prie Hryhorivkos kaimo bandoma prasiveržti šturmo veiksmais, kovos tęsiasi”, – rašoma pareiškime.

Voluinės, Polesės ir Seversko kryptimis priešo dalinių aktyvumas smarkiai nepasikeitė. Pastaruoju metu priešas apšaudė mūsų karių pozicijas netoli Senkivkos ir Nikolajevkos Černigovo srityje bei Esmano ir Aleksejevkos gyvenvietes Sumų srityje.

Charkovo kryptimi okupantai gina anksčiau užimtas linijas. Priešas iš tankų, minosvaidžių ir raketinės artilerijos apšaudė Javorskojės, Staraja Hnilica, Ukrainkos, Nikolskės, Bazalejevkos, Rusų Tiškių, Čerkasų Tiškių, Piatigorskojės, Prudjankos, Černoglazovkos, Kutuzovkos, Senojo Saltovo, Šestakojės ir Rubižnės kaimų vietoves.

Slaviansko kryptimi priešas artilerijos ugnimi apšaudė Dubravnės, Bogorodičnės, Adamovkos, Karnauhovkos ir Suligovkos apylinkes.

Anksčiau UGP Generalinis štabas pranešė, kad Donecko srityje priešas bandė užvaldyti Hohlohirsko šiluminės elektrinės teritoriją ir pagerinti taktinę padėtį prie Dolomitnės, tačiau Ukrainos kariai sužlugdė jo planus.

***

UGP taip pat praneša apie galimus Rusijos raketinių atakų objektus. “Priešas toliau sistemingai apšaudo civilinę ir karinę infrastruktūrą iš statinių ir raketinės artilerijos palei kontakto liniją Južno-Bugsko kryptimi. Išlieka tolesnė raketų smūgių grėsmė svarbiausiai regiono infrastruktūrai”, – teigiama ataskaitoje.

Anksčiau Pietų operatyvinė vadovybė pranešė, kad Rusijos Federacija Juodojoje jūroje labai sumažino savo laivų grupavimą, o Ukrainai dabar gresia perpus mažiau sparnuotųjų raketų “Kalibr” – 20 vietoj 40.

***

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė išsiųsiančios Ukrainai daugiau salvinės raketų ugnies sistemų HIMARS ir naujų, taikliau šaudyti leidžiančių artilerijos sviedinių, sustiprinsiančių Kyjivo kariuomenės pajėgumus smogti įsiveržusių Rusijos pajėgų ginklų sandėliams ir tiekimo grandinėms.

Į naują 400 mln. dolerių (393 mln. eurų) vertės ginkluotės paketą įtrauktos keturios HIMARS mašinos ir iš jų leidžiamos raketos. Šis sistema atvėrė galimybė Ukrainos pajėgoms valdomomis raketomis smogti tokiems taikiniams kaip šaudmenų sandėliai didesniu atstumu, kur jų nepasiekia Rusijos pajėgų priešbaterinė ugnis, sakė vienas aukšto rango gynybos pareigūnas.

Turėdama HIMARS sistemų „Ukraina dabar sėkmingai smogdavo Rusijos pozicijoms Ukrainoje, toliau už fronto linijų, trikdydama Rusijos galimybes vykdyti artilerijos operacijas“, nurodė pareigūnas.

Be to, į naują paketą įtraukta 1 000 naujos modifikacijos 155 mm kalibro artilerijos sviedinių haubicoms, kurių Ukrainai yra perdavusios sąjungininkės Vakaruose.

Aukšto rango gynybos pareigūnas sakė, kad nauji sviediniai gali toliau nuskrieti ir tiksliau smogti negu anksčiau Pentagono tiekti šaudmenys.

„Tai suteikia Ukrainai galimybę tiksliai smogti konkretiems taikiniams. Tokiu būdu bus sutaupoma šaudmenų, jie bus veiksmingesni“, – pažymėjo pareigūnas.

Šaltinis nesutiko atsakyti, ar naujieji šaudmenys yra valdomi sviediniai „Excalibur“, galintys nuskrieti daugiau kaip 40 km ir tiksliai smogti taikiniui.

Kanada jau pasiuntė keletą šių brangių Jungtinėse Valstijose gaminamų sviedinių Ukrainai, bet Pentagonas neatskleidė, ar pats jų perdavė.

Kai Ukraina praeitą mėnesį gavo pirmąsias HIMARS sistemas, analitikai mano, kad Kyjivo pajėgos nuo to laiko sėkmingai sunaikino keliolika Rusijos šaudmenų sandėlių toli už fronto linijos.

„Rusija daro labai lėtą, ribotą, sunkiai iškovojamą ir itin brangiai kainuojančią pažangą tam tikrose pasirinktose teritorijose Donbase. Jos smarkiai atsilieka nuo savo tvarkaraščių“, – sakė pareigūnas, turėdamas galvoje Ukrainos rytinį regioną, kurį Maskva siekia visą užimti.

Naudodamos HIMARS Ukrainos pajėgos per praeitą savaitę sugebėjo „reikšmingai sutrikdyti rusų gebėjimą stumtis į priekį“, pridūrė pareigūnas.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis