0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią, užgrobdama dalį rytinių šalies teritorijų, pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Nuožmiausi mūšiai toliau vyksta aplink Bachmuto miestą. Rusija dar antradienį ėmė tvirtinti, kad neva užėmė Soledarą ir kad Bachmutui gresia “neišvengiama apsuptis”. Tačiau iš tikrųjų, kaip teigia Ukrainos ir nepriklausomi šaltiniai, tai nėra tiesa.

***

Karo studijų institutas (ISW) patikslino padėtį ir nurodė, kad “net jei raišistai nufilmavo vaizdo įrašą Soledaro centre, tai nereiškia, kad jie perėmė miesto kontrolę. Be to, net jei okupantams ir būtų pavykę užimti miestą, jie vis tiek nebūtų galėję apsupti Bachmuto.” (unian.ua)

“ISW tik sausio 10 d. stebėjo vizualų “Wagner” grupės pajėgų buvimo Soledaro centre patvirtinimą. Tačiau realų kelių kvartalų Soledare valdymą užgožia dinamiškas kovų mieste pobūdis, o Rusijos pajėgoms jau kelis mėnesius iš esmės sunkiai sekasi pasiekti reikšmingų taktinių laimėjimų Soledaro rajone. Net ir priimant pačius optimistiškiausius Rusijos teiginius, Soledaro užėmimas nereiškė, kad Bachmutas bus nedelsiant apsuptas”, – sakė analitikai.
Ekspertai teigė, kad sausio 10 d. “Wagner” grupuotės pajėgos tęsė puolimą Soledare. Jie taip pat citavo Ukrainos Rytų grupės atstovą Serhijų Čerevatijų. Šis sakė, kad nuo sausio 10 d. “Vagnerio” grupuotė sutelkė labiausiai kovai pasirengusias pajėgas Soledare.

“Wagner Group” tikriausiai tikisi, kad, remdamasi neseniai pasiektais nedideliais taktiniais laimėjimais, išplėtos savo sėkmę į šį regioną dislokuos daugiau elitinių pajėgų. Sausio 9 d. paskelbtoje geolokacinėje medžiagoje matyti, kaip “Wagner Group” pajėgos kovoja Soledaro centre. Su “Wagner” susijusi “Telegram” grupė sausio 10 d. paskelbė papildomą filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotos “Wagner” grupės pajėgos prie miesto administracijos pastato Soledaro centre, ir teigė, kad PMC stengiasi sustiprinti pozicijas šiame rajone”, – sakė ekspertai ir pridūrė, kad oficialaus patvirtinimo apie tai, jog “Rašistai” užėmė Soledarą, nėra.

***

Jau kelis mėnesius Rusija perkelia naujas pajėgas Bachmuto kryptimi, kad užimtų Bachmuto miestą. Tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos (UGP) veiksmingai atremia rašiusiųjų puolimus į tvirtove virtusį miestą. Generolas leitenantas Ihoris Romanenko, buvęs UGP Generalinio štabo viršininko pavaduotojas, paaiškino, kodėl minėta gyvenvietė tokia svarbi okupantams.

Interviu “Obozrevatel” jis pabrėžė, kad Bachmutas yra labai svarbus kariniu požiūriu, nes ten yra svarbus kelių mazgas:

“Jei užimsime Bachmutą, tai suteiks galimybę vykti į Chasov Jarą, Slovianską ir Kramatorską.”

Tačiau yra ir kitų priežasčių, kodėl Rusija nori užimti Bachmutą ir Soledarą. Pasak analitikų, į Soledarą okupantus traukia druskos ir gipso telkiniai, o į Bachmutą – anglis.

“Jei išlaikysime Soledarą, priešas negalės įgyvendinti kito varianto – užimti tą patį Bachmutą jį apsupdamas”, – apibendrino A. Romanenko.

Primintina, kad dabar vyksta aršiausi mūšiai dėl Bachmuto ir Soledaro. Rusija ten perkėlė didžiules pajėgas, kad užimtų miestus. Tačiau UGP duoda rimtą atkirtį agresoriams. Teigiama, Bachmute grioviai ir miškų juostos nusėtos rusų okupantų lavonais.

Naktį prieš tai rusų okupantai teigė užėmę Soledarą. UGP šiuos pranešimus jau paneigė ir paragino laukti Generalinio štabo ataskaitos. Šiuo metu vyksta smarkios kovos dėl miesto.

***

Per parą Ukrainos kariai, kaip pranešama, smogė dešimtims teritorijų, kuriose buvo susitelkę okupantai, jų kontrolės punktams ir karių pozicijoms.

UGP generalinio štabo 6.00 val. pranešime nurodoma, kad gynybos pajėgų aviacija per šią parą sudavė 14 smūgių į priešo koncentracijos rajonus ir keturis smūgius į jo priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas. Be to, Ukrainos raketininkai ir artileristai smogė į 3 kontrolės punktus, 2 Rusijos raketinių pajėgų ir artilerijos pozicijas ir 8 okupantų karinės jėgos sutelkimo vietas.

“Pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas Charkovo srities Hryanikivkos gyvenvietės teritorijose”, – pranešė Generalinis štabas.

Ukrainoje veikiančio, gudų Konstantino Kalinausko pulko instruktorius Rimas Armaitis pasakoja savo Facebook paskyroje:

“Buvau prie Bachmuto, nuvežiau ką reikėjo, parvežiau ligotu gudus iš Konstantino Kalinausko pulko, praktiškai temperatūra +40°, kosėja be perstojo, choriškas bronchitas. Bazuojasi apleistų gamybinių pastatų rūsyje, drėgmė ir pelėsiai. Karius su +40° dar į užduotis siunčia. Sakau jus ką, bepročiai, o man atsako, kad daugiau nėra ką.

Kosėja visi, bet kai kurie dar pakenčiamai. Apkasuose šalta, 2-3 paras apkasuose ir į rūsį a‘lia poilsiui. Arba 2-3 parų reidai ir tas pats, peršąla, o rusių drėgmė ir pelėsiai komplikacijas tik gilina, rezultate chroniškas totalus bronchitas.

“Čmobikai” ir “wagnerovcai”, tiksliau rusai, spaudžia ir kala, gal ne taip smarkiai, kaip buvo Haliupolėj, bet kala žymiai taikliau. Kur buvau, tai per 5 min 2-3 atlėkimai kažkur šalia ir taip pastoviai. Bachmutas laikosi ant garbės žodžio. Strateginės aukštumos jau rusų rankose.

Ten “wagnerovcai” pagrinde ukrainiečius išstūminėja, ir kažkiek prisijungia DNR “čmobikai”. “Wagnerovcai” bent jau ten, kur mūsiškiai stovi po 2-3 kartus per parą į atakas eina, po 50-70 samdinių, ginkluoti pagrinde kulkosvaidžiais, o pridengia juos snaiperiai. Kai tik mūsiškai atidengia ugnį, tai iškart kalą snaiperiai. Visai laimė, kad jie neturi sunkios artilerijos ir tankų palaikymo.

Paklota jų ten tūkstančiais, kaip antro pasaulinio karo metais, bet jie nesibaigia, banga po bangos. Pats Bachmutas praktiškai tapo griuvėsiais, kaip kadaise Al-Bab… pravažinėjau, jau tamsu buvo, tai nesigavo nufotografuoti. Per 3 paras padariau su “dedomobiliu” virš 2200 km vienas. Vienžo, visas užsiknisęs grįžau. Ten nuvežiau sprogdiklius minosvaidžių minoms, sprogmenis, šovinius, atgal atvežiau ligotus gudus gydimui – rotacijai.

Atvežu amuniciją, išsikraunam, suskaičiuojame, atidaro dėžę kur sprogdikliai amerikietiškoms minosvaidžio 120 mm minoms, o jie man – nx šitą šūdą atvežei, kai iš jų 40% nesuveikia, nors supakuoti, ir dar tepale, bet 48 metų gamybos. Štai tokia ta „pagalba“… Kai mūsiškiai ten įsikūrė, atstumas buvo 15 km, dabar 5, išstūminėja rusnia juos. Nemažai turime kontūzytų ir rimtų 300-ųjų.

Vienžo… laukiu tų iš „NT service“ ir Blue/Yellow detektoriaus ir skenerio ir važiuosiu padėti vyrams, pamedžioti rusnios dronų. Sunku ten mūsiškiams dabar. O ir ukrainiečiai labai išsekinti toje fronto linijoje. Visiems ten dabar labai sunku, o dar žiema. Foto ne iš Bachmuto, bet dar ne publikuota”.

Rimas Armaitis
Asmeninio albumo nuotr.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis