0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią, užgrobdama dalį rytinių šalies teritorijų, pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Nuožmiausi mūšiai ir toliau vyksta aplink Bachmuto miestą, Rusija toliau kryptingai raketomis šaudo į civilinius taikinius visoje Ukrainoje. Ypačč aktyviai apšaudomos Chersono ir Zoporižės sritys, Be to, Maskva demonstratyviai ruošiasi gintis nuo neva jau gresiančio bombardavimo.

***

Didžiosios Britanijos karinė žvalgyba įvertino padėtį Rusijos kare prieš Ukrainą, kuriame vyksta įnirtingos kovos trijuose sektoriuose.

“Pastarosiomis dienomis intensyviausios kovos vyko trijuose sektoriuose. Šiaurės rytuose, netoli Kremenos, Ukraina tikriausiai padarė nedidelę pažangą ir sėkmingai ginasi nuo Rusijos kontratakų”, – socialiniame tinkle “Twitter” pranešė JK gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis.

Tuo tarpu Donecko srityje, Bachmuto sektoriuje, Rusijos kariuomenė ir “Vagnerio” grupės įgaliotosios pajėgos, kaip teigiama, persitvarkė Soledaro mieste.

Taip pat teigiama, kad Ukraina ir Rusija sutelkė dideles pajėgas pietuose, Zaporižės regione, apsikeitė artilerijos smūgiais ir ugnimi, tačiau vengia plataus masto puolimo.

“Apskritai konfliktas yra įšalęs. Tačiau yra reali tikimybė, kad prie Bachmuto gali būti vietinių Rusijos pajėgų puolimas”, – sakoma pranešime.

***

Karo tyrimų instituto (ISW) ekspertai mano, kad Kremliaus priešlėktuvinės gynybos sistemų dislokavimas Rusijos miestų gyvenamuosiuose rajonuose yra informacinio karo dalis.

Remiantis Vakarų analitikų pranešimu, Rusijos vadovybė deda daugiau pastangų, kad karas Ukrainoje būtų pačios Rusijos piliečiams pristatytas kaip neva tikra egzistencinė grėsmė. Taip Putinas sudaro sąlygas užsitęsti karui, žaidžia patriotiniais jausmais.

Pasak analitikų, Kremlius greičiausiai dislokavo oro gynybos sistemas Maskvoje, idant sukurtų kurstytojiškų vaizdų ir įtikintų, kad Rusijai iškilusi milžiniška grėsmė, o ji tik neva ginasi.

Labai mažai tikėtina, kad Kremlius tiki, jog Ukraina taikysis į pačią Maskvą (nors Riazanės aerodromą pasiekė jos dronai, o tai 180 km nuo sostinės). Kremlius tikriausiai suplanavo šį žaidimą propagandiniais sumetimais, kad taip parengtų Rusijos vidaus informacinę erdvę užsitęsusiam karui Ukrainoje. Tam, kad įtikintų eilinį rusą, jog tai Ukraina ir klastingi Vakarai puola jo tėvynę, o ne atvirkščiai.

Tikėtina, kad ši ekspozicija taip pat yra pradedamos informacinės operacijos, kuria siekiama karą Ukrainoje susieti su Rusijos mitais apie Didįjį Tėvynės karą ir kuri, absurdiškai vaizduodama Ukrainą kaip grėsmę Maskvai, gali sustiprinti Kremliaus pavaldinių paramą kariniams veiksmams bei tolesnei mobilizacijai”, – rašoma ISW ataskaitoje.

***

Ukrainos saugumo tarnyba vykdo kontržvalgybinę veiklą Kijyve – Desnianskio rajono teritorijoje, ypač Lesnyj gyvenamojo rajono teritorijoje ir gretimose teritorijose, – praneša UNIAN .ua.

Šiuo metu situacija Kijeye yra tokia – atitinkami veiksmai vykdomi bendradarbiaujant su Nacionaline policija, karine teisėsaugos tarnyba UGP ir Nacionaline gvardija, pranešė Ukrainos saugumo tarnybos (UST) spaudos centras.

“Tikslas – sustiprinti ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugą nuo diversijų ir padidinti piliečių saugumą Rusijos ginkluotos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje”, – sakoma pareiškime

Visų pirma saugumo priemonės taikomos atsižvelgiant į karo padėties teisinį režimą. Atsižvelgiant į tai, Desnianskyyo ajono gatvėse gali būti ribojamas pravažiavimas ir eismas, tikrinami piliečių dokumentai ir tikrinami automobiliai.

Be to, bus tikrinama teritorija ir bendrosios patalpos, siekiant nustatyti draudžiamus daiktus. “UST prašo piliečių supratingai priimti galimus nepatogumus ir tinkamai reaguoti į teisėtus teisėsaugos pareigūnų veiksmus ir reikalavimus, turėti su savimi asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, laikytis komendanto valandos režimo”, – pridūrė UST.

***

Pastarąją parą gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupacinių pajėgų išpuolius daugiau kaip 10 gyvenviečių.

UGP generalinio štabo rytinio pranešimo duomenimis, per dieną priešas sudavė septynis raketų smūgius (trys iš jų pataikė į Kramatorsko ir Huliaipolės miestus), 15 oro smūgių ir apšaudė 68 raketų paleidimo įrenginius (įskaitant Nikopolio civilinę infrastruktūrą).

“Per pastarąją parą gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų išpuolius Novoselovskojės, Ploščankos ir Červonopopovkos rajonuose Luhansko srityje ir Bilohovkos, Razdolovkos, Vasiukovkos, Krasnaja Horos, Jagodnės, Bachmuto, Predtechino, Vodyanės ir Marijinkos rajonuose Donecko srityje”, – sakoma pranešime.

***

Nuo šeštadienio, sausio 21 d., Ukrainoje ir toliau labai trūksta elektros energijos.

Visų pirma, elektros energijos suvartojimas išlieka vakarykščiame lygyje, “Facebook” tinkle pranešė NEC “Ukrenergo” spaudos tarnyba. “Vienas iš šiluminės elektrinės blokų buvo sustabdytas avariniam remontui, todėl sumažėjo bendra elektros energijos gamyba. Pajėgumų trūkumas išlieka didelis”, – teigiama pareiškime.

Ji taip pat nurodė, kad Rusijos raketų ir dronų atakos pakenkė elektrinėms (gamybos pajėgumams) ir aukštos įtampos tinklui, todėl išlieka deficitas.

***

Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistema nepajėgi perimti Rusijos raketų X-22, kurias Kremlius naudoja kruviniausiems teroristiniams išpuoliams, kaip tai nutiko sausio 14 d., kuomet agresoriaus kovinė galvutė tiesiogine prasme “sulankstė” daugiaaukštį gyvenamąjį namą Dniepro mieste.

Kaip interviu “Glavredy” pažymėjo politinis apžvalgininkas Aleksandras Kovalenko iš grupės “Informacinis pasipriešinimas”, problema slypi techniniuose Kh-22 raketų ypatumuose. Vienas iš jų – kovinių galvučių greitis, kuris prilygsta hipergarsinių ginklų galimybėms.

“Jo greitis siekia 4,5 Macho. Norėčiau priminti, kad 5 machų greitis yra hipergarsinių ginklų barjeras. Tai reiškia, kad pagal greitį jis beveik prilygsta tokiam ginklui”, – pažymi ekspertas.

Antrasis ypatumas – Kh-22 raketų skridimo aukštis. Mirtinas ginklas gali judėti nuo 12 iki 20 kilometrų aukštyje, todėl Ukrainos priešlėktuvinė gynyba negali “perimti” raketų danguje.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis