0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią, užgrobdama dalį rytinių šalies teritorijų, pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Ukrainos generalinis štabas ketvirtadienį pranešė, kad okupantai ir toliau stengiasi pulti Bachmuto kryptimi.

***

Per parą Ukrainos kariuomenė atrėmė rusų okupantų atakas 16-oje Donbaso gyvenviečių. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) generalinis štabas nurodė, kad priešas bandė pulti dviem kryptimis, tačiau nesėkmingai.

“Priešas ir toliau telkia pajėgas puolimui Bachmuto kryptimi. Atakos Avdijivkos ir Kupjansko kryptimis nebuvo sėkmingos”, – rašoma pranešime.

Generalinis štabas pridūrė, kad priešo atakos buvo atremtos Luhansko srities Ploščankos ir Stelmachovkos rajonuose, o Donecko srityje – Bilochovkos, Vjumkos, Bachmuto, Soledaro, Krasnaja Horos, Podgorodnės, Severnojės, Pobedos, Kurdiumovkos, Majorsko, Vodyanės, Krasnogorovkos, Veselojės ir Marinkos rajonuose.

Verta paminėti, kad dėl Bachmuto jau kelis mėnesius vyksta įnirtingos kovos, o priešas patiria labai didelių nuostolių. Miestas tapo tikra tvirtove Ukrainos kariams.

***

Britų žvalgyba prognozuoja, kaip Rusijos lėktuvų perkėlimas iš Engelso oro bazės paveiks karą ir kokį tai turės  poveikį Rusijos gebėjimui smogti infrastruktūrai bei civiliniams taikiniams Ukrainoje.

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis “Twitter” tinkle, teigia, kad Rusija į Rusijos Tolimuosius Rytus perkėlė ilgojo nuotolio sunkiuosius bombonešius Tu-95MS ir vidutinio nuotolio bombonešius Tu-22M3.

Yra žinoma, kad gruodžio 5 ir 26 d. buvo smogta tolimojo nuotolio Engelso aviacijos bazei ir apgadinti keli orlaiviai.

“Labai tikėtina, kad Rusija į šiuos incidentus reagavo išsklaidydama orlaivius, ypač toliau nuo Ukrainos esančiuose aerodromuose”, – teigia žvalgybos agentūra.

Kartu pažymima, kad šie Rusijos orlaiviai ir toliau galės smogti Ukrainai sparnuotosiomis raketomis, nes šie ginklai gali pataikyti į objektus 5000 km atstumu.

“Tačiau valdymas iš skirtingų vietų sukels papildomą techninės priežiūros spaudimą ir dar labiau sumažins šių pasenusių orlaivių skrydžio valandų skaičių”, – prognozuoja JK gynybos ministerija.

***

Pastarąją parą Rusijos okupantai surengė tris raketinius ir 13 oro smūgių Ukrainai. UGP generalinio štabo naujoje ataskaitoje teigiama, kad dėl priešo smūgių buvo sužeisti, sunkiai sužeisti ir žuvo civiliai gyventojai.

“Per pastarąją parą Rusijos okupantai surengė 3 raketų smūgius, 13 oro smūgių ir 68 raketų atakas iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių, įskaitant Bachmuto, Konstantinovkos ir Kurachovo, Donecko srities, Nikopolio, Dniepropetrovsko srities ir Chersono civilinę infrastruktūrą”, – rašoma pranešime.

Taip pat teigiama, kad Ukrainos aviacija 20 kartų smogė Rusijos pajėgų susitelkimo vietoms ir 5 kartus atakavo priešo priešlėktuvinės gynybos kompleksus. Esama pranešimų ir seriją sprogimų rusų okupuotame Krymo pusiasalyje.

***

Kijevo gynybos pajėgų vadas generolas leitenantas Oleksandras Pavliukas pareiškė, kad jei okupantai vėl bandys pulti Kijevą iš Baltarusijos teritorijos, Ukrainos kariuomenė sustabdys priešą dar pasienyje.

Neseniai vykusiame televizijos maratone jis pažymėjo, kad šiandien visa siena su Baltarusija yra “ištisi griuvėsiai ir minų laukai”. Priešui prireiks pastangų, kad juos įveiktų.

Pasak sostinės gynybos vado, Ukraina nuolat stebi visus Rusijos dalinių judėjimus, naujus jų dislokacijos taškus ir šaudymo poligonus. Atsižvelgdama į tai, karinė ir politinė vadovybė turės laiko perspėti piliečius, jei Rusijos Federacija vėl bandytų pulti Kijevą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis