0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau šešiasdešimt ketvirta para.

2022m. Balandžio 28d. 08.20 Ukrainos pietuose esančiame Chersono mieste vėlai trečiadienį netoli televizijos bokšto nugriaudėjo virtinė sprogimų, bent laikinai nutraukusių rusiškų kanalų transliavimą, pranešė ukrainiečių ir rusų naujienų organizacijos.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad į miestą buvo paleista raketų iš šiaurės vakarų, iš Ukrainos pajėgų pusės. Chersoną Rusijos pajėgos okupuoja nuo karo pradžios.

Interneto portalas „Ukrajinska pravda“ pranešė, kad smūgiai sukėlė gaisrą ir nutraukė Rusijos televizijų transliaciją.

„RIA Novosti“ pranešime sakoma, kad transliacija vėliau buvo atnaujinta. Agentūra nurodė, kad rusų televizijos iš Chersono buvo pradėtos transliuoti praėjusią savaitę.

Rusija stengiasi stiprinti savo kontrolę mieste, bet gyventojai ir toliau išeina į gatves protestuoti prieš okupaciją. (BNS)

***

Rusija toliau striprina puolimą visuose frontuose, skelbia Ukrainos Generalinis šatabas.

“Priešas didina puolimo operacijos tempą. Praktiškai visuose frontuose rusų okupantai intensyvina karinį spaudimą. Didžiausias aktyvumas juntamas Slobožansko ir Donecko rajonuose”, – rašoma pareiškime.

Priešas nevykdė aktyvių puolamųjų veiksmų Voluinės ir Policijos srityse.

Slobožanskio sektoriuje Rusijos grupuotė toliau apšaudo Charkovo miestą artilerijos ugnimi. Pagrindinės užpuolikų pajėgos sutelktos Iziumo apylinkėse. Priešo pajėgos bando pulti Suligivkos-Nova Dmitriivkos ir Andrijevkos-Velykos Komishuvaha ruožuose.

Priešas tęsia aktyvias operacijas Donecko sektoriuje. Rusai pakeitė savo taktines pozicijas, kad sumažintų gynybos pajėgų karių koncentraciją, ir bando rengti Limano gyvenvietės puolimą. Ruošiamasi forsuoti Siversko Donecko upę.

Agresorius puola Orichovės gyvenvietę prie Sevierodonecko linijos. Avdijivkos ruože okupantai siekia užimti Marinską ir Očeretnę.

Tavrijsko sektoriuje okupantai “ir toliau naudoja Melitopolio aerodromą atakos lėktuvams Su-25, atakos sraigtasparniams Ka-52 ir Mi-8, tai pat transportinei abiacijai”.

“Priešas įsitvirtino Tavriyske gyvenvietės rajone ir bando pulti mūsų karių pozicijas prie Oleksandrivkos ir Naujosios Zorijos gyvenviečių. Generalinis štabas pranešė, kad kariuomenė stiprina reaktyvinės ir šaulių ginkluotės artilerijos dalinius prie Stanislavo ir Molodetske gyvenviečių,” – rašo portalas Censor.net

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas trečiadienį pareiškė, kad Kijevo laukia „nepaprastai sunkios savaitės“, ir perspėjo dėl smarkaus „naikinimo“ per Rusijos puolimą šalies rytuose.

„Laukia nepaprastai sunkios savaitės“, – sakoma O. Reznikovo pareiškime socialiniame tinkle „Facebook“.

„Rusija jau sutelkė pajėgas plataus masto puolimui Rytų Ukrainoje“, – pridūrė jis, sakydamas, kad Maskva „stengsis sukelti kuo daugiau skausmo“, ir perspėjo dėl „naikinimo ir skaudžių aukų“.

„Ateinančiomis dienomis mums prireiks visos mūsų tvirtybės ir nepaprastos vienybės“, – ukrainiečiams sakė O. Reznikovas.

Jis pridūrė, kad artėjantys įvykiai „nulems mūsų valstybės ateitį“.

Rusija tęsia invaziją į Ukrainą ir, karui tęsiantis jau trečią mėnesį, sutelkė dėmesį į šalies rytus ir pietus.

Kyjivas pripažino, kad Rusijos pajėgos pasiekė laimėjimų rytuose, užėmė keletą kaimų Donbaso regione. (BNS)

***

ungtinės Tautos paskelbė, kad jų humanitarinis biuras mobilizuoja patyrusią komandą iš viso pasaulio sudėtingai civilių evakuacijai iš Mariupolio metalurgijos gamyklos koordinuoti.

Evakuacija iš apsiaustos gamyklos „Azovstal“ nuniokotame Mariupolio uostamiestyje Ukrainos pietryčiuose būtų vykdoma su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus Komitetu (TRKK).

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį per beveik dvi valandas trukusį susitikimą akis į akį iš principo sutarė dėl JT ir TRKK dalyvavimo evakuojant žmones iš „Azovstal“.

Didžiulis gamyklos kompleksas, kuris yra beveik visiškai sugriautas per rusų atakas, yra paskutinis organizuoto ukrainiečių pasipriešinimo židinys Mariupolyje. Pranešama, kad bunkeriuose po sugriauta gamykla yra maždaug 2 tūkst. karių ir 1 tūkst. civilių.

JT atstovas Farhanas Haqas (Farhanas Hakas) trečiadienį žurnalistams sakė, kad organizacija bando A. Guterreso ir V. Putino susitarimą paversti detaliu, tikrovėje veikiančiu susitarimu.

„Galiausiai norime užtikrinti, kad būtų gerbiamas ugnies nutraukimas, kad galėtume saugiai perkelti žmones“, – sakė jis.

F.Haqo teigimu, JT pareigūnai trečiadienį toliau diskutavo su pareigūnais Maskvoje ir Kyjive dėl „veikiančios struktūros savalaikei civilių evakuacijai sukūrimo“.

Pasak jo, tikslus grafikas priklausys nuo to, kaip baigsis diskusijos tarp JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) ir Rusijos Gynybos ministerijos, taip pat tarp JT krizių koordinatoriaus Ukrainoje Amino Awado (Amino Avado) ir pareigūnų Kyjive, kur A. Guterresas ketvirtadienį susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.(BNS)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis