0
Dalinkitės

Ukrainos kariai Charkivo srityje išvijo Rusijos okupantus iš daugiau nei 20 gyvenviečių. Apie tai socialiniame tinkle Facebook pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadass Valerijus Zalužnijus.

Iš viso Ukrainos kariai, kaip skelbiama, išlaisvino 24 gyvenvietes.Iš antro pagal dydį Ukrainos miesto apylinkių rusai pradėti varyti dar mėnesio pradžioje. Tame tarpe ir iš Kutuzovkos gyvenvietės.

„Apie 170 vietinių gyventojų jau daugiau nei du mėnesius gyveno vaikų darželio rūsyje. Tarp jų buvo 40 vaikų nuo 3 mėnesių iki 12 metų amžiaus”, – sakoma pranešime.

***

Rusijos Federacijos okupuotose Ukrainos teritorijose plinta partizaninė kova.

Melitopolio mieste, netoli miesto mėsos perdirbimo įmonės pirmadienį įvyko sprogimas, kuris apgadino geležinkelio bėgius. Anot Ukrainos šaltinių, tai partizaniniai veiksmai prieš okupantų infrastruktūrą.

Anksčiau Amerikos karo studijų institutas išskyrė Melitopolį kaip partizaninio judėjimo centrą. Pasak mero Ivano Fiodorovo, nuo okupacijos pradžios vietos patriotai surengė daugiau kaip 20 sėkmingų pasipriešinimo okupantams operacijų, sugadino svarbią dvigubos paskirties infrastruktūrą, suteikė Ukrainos žvalgybai vertingos karinės informacijos apie okupantų pajėgų dislokaciją ir likvidavo daugiau kaip šimtą okupantų.

Kremlius, savo ruožtu, pirmadienį apkaltino Ukrainos „nacionalistus“ surengus „teroro ataką“ prieš vieną Maskvos statytinį, paskirtą į aukšto rango postą Rusijos okupuotoje Ukrainos pietinėje dalyje.

Andrejus Ševčikas buvo paskirtas Zaporižios srityje esančio Enerhodaro meru, kai Rusijos pajėgos perėmė kontrolę šiame mieste, kuriame veikia didžiausia Europoje atominė elektrinė.

Sekmadienį A. Ševčikas ir du jo apsaugininkai buvo sužeisti per sprogimą, kai jie įžengė į vieną pastatą.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams Maskvoje sakė, kad Ukrainoje „tokius metodus naudoja nacionalistiniai elementai“.

„Žinoma, tai verčia mūsų kariuomenę būti budrią, imtis prevencinių priemonių, kad tokių teroro atakų nebeįvyktų“, – pažymėjo jis.

Vietos policijos pareigūnas Aleksejus Selivanovas Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad A. Ševčikas „patyrė nudegimų ir sužalojimų, bet jo ir jo asmens sargybinių gyvybei pavojaus nėra“.

A. Selivanovas sakė, kad į promaskvietiško pareigūno gyvybę buvo pasikėsinta detonavus sprogstamąjį įtaisą, paslėptą elektros skydinėje. Pasak jo, sprogimo galia prilygo 700 gramų trotilo.

Beveik 50 tūkst. gyventojų turintis Enerhodaras buvo pastatytas praeito amžiaus 8-ame dešimtmetyje prie Dniepro upės iškilusios atominės elektrinės darbuotojams apgyvendinti. Šešis blokus turinti Zaporižios elektrinė yra pavadinta pagal netoliese esantį srities administracinį centrą.

***

Rusai ruošiasi aneksuoti okupuotas teritorijas. „Šiandien bus paskelbtas įsakas, oficialiai patvirtinantis dviejų valiutų įvedimą Chersono srityje“, – vaizdo kreipimesi sakė Kremliaus statytinis  administracijos vadovas Volodymyras Saldo.

„Tai reiškia, kad visi prekiautojai turės teisę, o vėliau privalės, rašyti kainas dviem valiutomis – grivinomis ir Rusijos rubliais, – pridūrė jis. – Rusijos rublio kursas bus dvigubai didesnis už griviną – du Rusijos rubliai už vieną griviną.“

Jis pridūrė, kad per ateinančias dvi dienas Rusijos bankas atidarys savo padalinį Chersone ir siūlys paslaugas verslo įmonėms, galėsiančioms pateikti ukrainietiškus dokumentus.

Rusijos pareigūnai ir Maskvos paskirta valdžia sakė, kad Chersono sritis, tikriausiai bus prijungta prie Rusijos. Šis regionas pietuose ribojasi su Krymo pusiasaliu, 2014 metais aneksuotu Maskvos.

Virtinėje Ukrainos miestų, okupuotų Rusijos pajėgų nuo invazijos pradžios vasario 24 dieną – įskaitant Chersoną, Mariupolį ir Berdianską – Maskva paskyrė marionetines administracijas, kurioms pavesta grąžinti kasdienį gyvenimą į įprastas vėžes ir padėti pagrindus su Rusija susietai ateičiai.

Kyjivas ir Vakarų valstybės Rusijos invaziją į Ukrainą laiko neišprovokuota ir nepagrįsta, o bet kokius mėginimus kurti okupacinės valdžios struktūras – neteisėtais.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis