0

Dalinkitės

Rusija tęsia agresiją prieš Ukriną, pradėtą 2022 m. vasario 24 d. Šeštadienį ryte Rusijos strateginės aviacijos lėktuvai sudavė raketinį smūgį vienam iš Odesos srities rajonų, – pranešė Odesos regiono karinė administracija.

Preliminariais duomenimis, priešas sparnuotąja raketa pataikė į žemės ūkio įmonę, du žmonės buvo sužeisti, sakė Odesos regioninės karinės administracijos pirmininkas Sergejus Bratčiukas.”…Rusijos strateginės aviacijos lėktuvai smogė sparnuotąja raketa į vieną iš Odesos srities rajonų…, X-59 tipo raketa pataikė į žemės ūkio įmonę ir atitinkamai į ten esantį sandėlį… preliminariais duomenimis, du žmonės buvo sužeisti… gaisras buvo likviduotas”, – teigė is.

Birželio 4 d. 5.17 val. Odesos regione buvo paskelbtas oro pavojus, kuris buvo atšauktas 5.53 val. Internete buvo pranešta, kad Odesoje įvyko sprogimas. Primintina, kad balandžio 23 d. priešas į Odesą paleido septynias raketas, iš kurių dvi buvo numuštos, tačiau per  ataką žuvo aštuoni žmonės, įskaitant trijų mėnesių kūdikį. Be to, buvo sužeista iki 20 žmonių.

***

Birželio 4d. apie 4 val. ryto Rusijos lėktuvas paleido šešias nevaldomas raketas į Ukrainos Sumų sritį, kurios sprogo pasienio kaimų pakraščiuose Sumų rajone”, – praneša Ukrainos pasienio tarnyba. Pasak ministerijos, per apšaudymą žmonių aukų ar žalos infrastruktūrai nebuvo.

***

    Karas Ukrainoje

Nuotraukos iš Nacionalinės dailės galerijos

***

Rusijos artilerija bombardavo teritorijas Ukrainos rytiniame Donbaso regione, tęsiantis įnirtingoms kautynėms dėl Sjevejerodonecko miesto, bet vietos administracijos vadovas tvirtino, kad ukrainiečiai kariai pasiekė tam tikrų laimėjimų, stengdamiesi atstumti įsiveržusias pajėgas.

Per daugiau kaip 100 dienų nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymo savo pajėgoms įsiveržti į Ukrainą žuvo tūkstančiai žmonių, milijonai buvo priversti palikti savo namus, o miestai virto griuvėsiais.

Rusijos puolimo tempas buvo sulėtintas atkaklaus ukrainiečių pasipriešinimo; Maskvos pajėgos buvo išstumtos iš Ukrainos šiaurės netoli sostinės Kyjivo ir šiaurės rytinių sričių. Dabar Rusija sutelkė pastangas užimti daugiau teritorijų rytų Ukrainoje, įskaitant Donbasą, ir išlaikyti užimtas šalies pietuose.

Vieni nuožmiausių mūšių vyko ties Severodonecku, Ukrainos pajėgoms neleidžiant jo visiškai užimti.

„Jie [rusai] jo viso neužėmė“, – penktadienį sakė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus. Pasak jo, įsiveržusios pajėgos buvo išstumtos iš „20 proc.“ jų užimtų teritorijų Sjevjerodonecke.

„Vos tik gausime didelį kiekį vakarietiškų ilgo nuotolio ginklų, atstumsime jų artileriją… ir tuomet rusų pėstininkai pabėgs“, – teigė pareigūnas.

Pasak S. Haidajaus, Ukrainos pajėgos tebekontroliuoja Sjevjerodonecko pramonės zoną. Pareigūnas pažymėjo, kad šis scenarijus panašus į anksčiau susiklosčiusį pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, kurio didžiulė metalurgijos įmonė tapo miestą gynusių ukrainiečių paskutine tvirtove.

Padėtis šalia Severodonecko esančiame Lysyčansko mieste taip pat tampa vis sunkesnė. Jo meras Oleksandras Zaika sakė, kad apie 60 proc. infrastruktūros ir namų jau sugriauti, neveikia mobilusis ryšys ir nutrūkęs dujų tiekimas.

Maždaug už 80 km nuo Sjevjerodonecko esančio Slovjansko miesto meras ragino gyventojus evakuotis dėl intensyvaus bombardavimo ir nutrūkus vandens bei elektros tiekimui.

„Padėtis blogėja“, – naujienų agentūrai AFP sakė studentė Hulnara Jevharipova, ruošdamasi įsėsti į mikroautobusą, evakuojantį gyventojus.

Paramedikė Jekaterina Perednenko pridūrė: „Man baisu, kad čia nieko nebebus likę, dėl ko būtų galima grįžti.“

„Gėda ir neapykanta“

Rusijos pajėgos šiuo metu yra užėmusios apie penktadalį Ukrainos teritorijos, įskaitant anksčiau aneksuotą Krymą ir promaskvietiškų separatistų kontroliuojamas teritorijas, ir blokuoja Juodosios jūros uostus.

Tačiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį tebebuvo nusiteikęs ryžtingai.

„Pergalė bus mūsų“, – šalies vadovas žadėjo savo vaizdo kreipimesi.

Vėliau, naktį paskelbtame vaizdo įraše, V. Zelenskis nesureikšmino Rusijos kariuomenės.

„Iš pradžių ji atrodė grėsminga. Paskui – pavojinga… Na, o dabar, ko gera, verčia tik karčiai nusišypsoti, – kalbėjo jis. – Nes kas iš jos belikę? <…> Karo nusikaltimai, gėda ir neapykanta.“

Tačiau Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas teigė, kad „buvo pasiekta tam tikrų rezultatų“ ir kai kurios teritorijos „išvaduotos“ nuo, anot jo, „Ukrainos pronaciškų ginkluotųjų pajėgų“.

Tuo metu Vakarų šalys siunčia Ukrainai vis galingesnių ginklų ir toliau griežtina sankcijas Maskvai. Penktadienį Europos Sąjunga oficialiai įvedė didžiosios dalies rusiškos naftos importo draudimą.

Į asmenų, kuriems taikomas draudimas išduoti vizas ir turto areštas, sąrašą buvo įtraukta numanoma V. Putino meilužė buvusi olimpinė gimnastė Alina Kabajeva ir virtinė kitų veikėjų.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis