0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau trisdešimt ketvirta  para.

Kovo 29 d.  03.50 Ukrainos pajėgoms sėkmingai sustabdžius pirmą agresijos bangą Rusija telkia naujas pajėgas pasienyje, koncentruojasi į miestų naikinimą ir mėginimą galutinai užgrobti rytines šalies teritorijas,

***

Ukrainos ginkluotosios pajėgos stabdo Rusijos okupacinių pajėgų veržimąsi ir kontratakuoja. Taip teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo operatyvinėje informacijoje, paskelbtoje kovo 29 d.  00 val. socialiniame tinkle „Facebook“.

Visų pirma, anot pranešimo, Ukrainos gynybos pajėgų grupuotė toliau vykdo gynybinę operaciją Rytų, Pietryčių ir Šiaurės Rytų kryptimis. Pastangos sutelkiamos siekiant:

– užkirsti kelią priešo veržimuisi Slaviansko ir Barvenkovo ​​gyvenviečių kryptimis;

– Kamenkos, Topolskoe gyvenvietėms užimti;

– taktinei situacijai aplink čugukevo miestą pagerinti;

– sutramdyti priešo atakas Rubižnoje, Lisičiansko, Popasnajos gyvenviečių srityse, neleidžiant jas apsupti pagrindinėms priešo pajėgoms.

„Tuo pat metu gynybos pajėgos ir toliau visaip gina Mariupolio miesto gynybą, stabdo priešo veržimąsi į Černigovo sritį“, – sakoma pranešime.

Be to, Kijevą ginanti grupė, siekdama pagerinti operatyvinę situaciją ir išlaikyti išorinę gynybos liniją, tęsia karo veiksmus, kontroliuoja situaciją Motyžino, Lesnoje, Kapitanovkos ir Dmitrovkos gyvenvietėse.

Taip pat dalis pajėgų ir toliau vykdo gynybinę operaciją kitose specifinėse vietovėse<…>. “Priešas nusilpęs, dezorientuotas, nemaža jo dalis atkirsta nuo logistikos paramos ir pagrindinių pajėgų. Sumažėjusį priešo dalinių kovinį potencialą okupacinių pajėgų vadovybė bando kompensuoti beatodairiška artilerijos ugnimi ir raketomis, ir bombų smūgiais, taip sunaikindami Ukrainos miestų infrastruktūrą“, – rašoma pranešime. (unian.ua)

***

Rusija toliau telkia pajėgas prie Ukrainos sienos. Tai 24 kanalo eteryje pareiškė tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ atstovas Michailas Makarukas.

“Sunku ką nors pasakyti apie jo būklę ir kovinį pasirengimą. Tačiau technikos kiekis didžiulis – daugiau nei vasario 24 d.”, – sakė Makarukas. Rusija jau pripažino skrydžio personalo ir orlaivių trūkumą, pridūrė jis.

„Kovo 28 dieną Turkijos žvalgyba pranešė, kad Rusijos pusei kartu su įgula buvo perduoti 4 lėktuvai SU-30, kurie buvo pavaldūs Armėnijai. Jei informacija yra teisinga, tai gali reikšti, kad Armėnija įsitraukė į karą prieš Ukrainą. Panaši situacija ir Baltarusijoje“, – aiškino ekspertas.

Priešas išveda kariuomenę persigrupuoti: „Tai daroma, jei buvo prarasta apie 70% gyvosios jėgos ar įrangos dvizijoje“.

Prieš invazijos pradžią Rusija prie Ukrainos sienų, įskaitant Baltarusijos teritoriją, sutelkė apie 200 000 karių (kitais duomenimis apie 150 000).  Žvalgybos duomenimis, plataus masto karo metu Rusijos Federacija jas panaudojo 100%.

Dėl didelių nuostolių ir nepavykus užimti Kijevo rusai daugiausia dėmesio skyrė rytinių regionų okupacijai, įskaitant bandymus apsupti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, Ukrainos miestų bombardavimą.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos per aktyvių karo veiksmų mėnesį jau sunaikino daugiau nei 16 000 Rusijos karių. (unian.ua)

***

Rusija apie savo nuostolius nuo karo pradžios oficialiai pasisakė tik du kartus, Jų oficialūs skaičiai pasakoja, kad Ukrainoje žuvo apie 1500 karių. Palyginimui – per 10 metų trukusį karą Afganistane nuostoliai, kuriuos oficialiai pripažino Kremliaus kariuomenė, sudarė apie 14 400 kariškių.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis