0

Rusija vykdo  agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau keturiasdešimt parų.

Balandžio 4d. 07.00 Kremlius tvirtina, kad masines civilių žudynes Bučoje surengė ne jo siųsti kariškiai, o “provokatoriai neonaciai”. Rusijos Federacija kreipėsi į Jungtinių Tautų vadovybę, prašydama skubiai sušaukti Saugumo Tarybą dėl karo nusikaltimų Bučoje, Kijevo srityje, vaizdų, kurie apskriejo visą pasaulį. Rusijos Federacija ciniškai apkaltino “neonacių grupuotes” žudant taikius ukrainiečius.

Apie tai pranešė Rusijos agentūra “Interfax”.

Kremlius tikisi, kad JT Saugumo Taryba pirmadienį, balandžio 4 d., svarstys Buchano žudynių klausimą.

Tuo pat metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova padarė dar vieną cinišką pareiškimą, kuriame Rusijos žiaurumus Bučoje pavadino “provokacija, kuria siekiama sužlugdyti diplomatines derybas”.

“Dėl siaubingos Ukrainos dešiniųjų radikalų provokacijos Bučoje Rusija reikalauja, kad jau rytoj būtų sušauktas JT Saugumo Tarybos posėdis”, – sakė oficialūs šalies agresorės šaltiniai.

Ta pačia kryptimi veikia ir Kremliaus propaganda, skleidžianti informaciją, kad Bučą “po Rusijos kariuomenės išvedimo apšaudė Ukrainos pajėgos”. Rusai teigia, kad “JAV apie tai nutylima”. Tai, pasak TASS, visų pirma pasakojama Rusijos ambasadorius Anatolijus Antonovas.

Absurdišką Rusijos žingsnį kritikavo buvusi JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power. Ji pavadino tai bandymu “apsimesti pasipiktinusiu”.

“Rusija remiasi scenarijumi, kurį naudojo Krymo ir Alepo atveju: priversta ginti tai, ko negalima pateisinti (šiuo atveju žiaurumus Bučoje), ji šaukia JT Saugumo Tarybos posėdį, kad apsimestų pasipiktinusi ir pareikalautų atsakomybės. Niekas tuo nepasinaudos”, – rašė ji socialiniame tinkle “Twitter”.

Pasak Maxar Technogies, 13,7m ilgio tranšėja Bučoje, panaši į masinę kapavietę, pirmą kartą pastebėta dar kovo 10d.

06:40 Sekmadienį Charkovo srityje Ukrainos priešlėktuvinės gynybos numušto Rusijos lėktuvo Su-35S vertė siekia 100 mln. dolerių, rašo žurnalistas Jurijus Butusovas. Tai brangiausias ir naujausias Rusijos naikintuvas. “Teroristą pilotą, kuris bombardavo Ukrainos miestus, sulaikė 81-osios oro desanto brigados kariai”, – pridūrė jis.

03:08 Charkove ir regione paskelbtas oro pavojus.

01:56 Per vakarykštį Charkovo apšaudymą žuvo septyni žmonės, dar 34, tarp jų trys vaikai, yra ligoninėje. Apie tai pranešė Charkovo srities prokuratūra. Labiausiai nukentėjo Slobodos rajonas – jame visiškai sugriautas troleibusų depas, apgadinta keliolika namų. Apšaudymas užklupo civilius gyventojus tiesiog gatvėse.

(unian.ua, kaunieciams.lt)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis