0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau trisdešimt šešta  para.

Balandžio 1d. 06.30 Išlaisvintose ar rusų okuoantų paliktose teritorijose ir objektuose išaiškinami plėšikavimo ir teroro, civilių žudymo faktai.

Po kelias savaites trukusios okupacijos Rusijos kariai paliko Ukrainos Černobylio atominę elektrinę, ketvirtadienį pranešė Kyjivo pareigūnai.

„Černobylio atominės elektrinės teritorijoje nebėra pašalinių žmonių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos valstybinė agentūra, atsakinga už Černobylio atskirties zoną. Tiesa, kaip pranešama, išeidami okupantai nepamiršo jos apiplėšti – be kita ko, vogė virdulius, kavos virimo aparatus ir kompiuterius.

Priešai daug ką pasiėmė su savimi, sakė Valstybinės uždarosios zonos valdymo agentūros vadovas Jevgenijus Kramarenko TSN eteryje vykusiame žinių maratone.

Jo teigimu, kiek žinoma Ukrainos pusei, oponentai Černobylio AE nepaliko nieko savo.

“Jie pradėjo išvežti vertingus daiktus, pakuoti įrangą, kuri vis dar liko Černobylio atominės elektrinės aikštelėje ir iš dalies paliko…. Jie pavogė daugiau ar mažiau vertingų daiktų – kompiuterių, kavos aparatų, virdulių, kelis konteinerius su Černobylio atominėje elektrinėje buvusiu turtu. Susikrovė jį į savo automobilius ir išvažiavo”, – sakė pareigūnas.

Kramarenko pridūrė pridūrė, kad darbuotojai labai atsargiai judėjo po Černobylio AE teritoriją ir bijojo išeiti už jos ribų, nes baiminosi sprogstamųjų įtaisų, kuriuos galėjo palikti priešas. (BNS, unian.ua, kaunieciams.lt)

***

Okupantai, kaip skelbiama, įvykdė tikrą teroro išpuolį netoli Charkovo. Aukos – civiliai žmonės. Vasario pabaigoje okupantai užėmė kelią netoli Malaja Rogan kaimo (netoli Charkovo) ir įvykdė tikrą teroro išpuolį – apšaudė daugiau kaip 20 civilių automobilių su žmonėmis, tačiau apie tai tapo žinoma tik išlaisvinus kaimą.

Kai kurių žuvusiųjų kūnai buvo rasti tik dabar, ketvirtadienį, kovo 31 d., socialiniame tinkle “Facebook” pranešė Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisarė Liudmyla Denysova.

“…Kelyje nėra karinių transporto priemonių, tik civiliai. Žmonės bandė apsisukti. Deja, daugeliui nepavyko pabėgti… Vasario 27 d. šį greitkelį ėmė kontroliuoti Rašai ir surengė tikrą terorą – šaudė į visus automobilius”, – pasakojo ombudsmenė.

Pats Charkovas, kaip praneša Ukrainos generalinis štabas, tebėra blokuojama ir apšaudomas rusų artilerijos, kryptingai naikinant infrastruktūrą. (unian.ua)

***

Rusija perkelia dalį savo pajėgų iš okupuotų Sakartvelo regionų, kad sustiprintų puolimą prieš Ukrainą. Apie tai pranešė britų žvalgyba.

Žvalgybos duomenimis, nuo 1200 iki 2000 rusų kovotojų priklauso 3 bataliono taktinėms grupėms. “Labai mažai tikėtina, kad Rusija planavo tokiu būdu sukurti pastiprinimą, ir tai rodo nenumatytus nuostolius, kuriuos ji patyrė per invaziją”, – teigiama britų žvalgybos ataskaitoje. Kaip pranešė UNIAN, Ukrainos kariškiai išvežė okupantus iš karinės bazės, esančios Rusijos okupuotoje Sakartvelo teritorijoje – Abchazijos respublikoje.

Tuo tarpu skelbiama, kad Sakartvelas pagaliau prisijungė prie visų tarptautinių sankcijų, taikomų Rusijos Federacijai dėl didelio masto agresijos prieš Ukrainą.

Sakartvelo pusė taip pat pritaria visoms tarptautinėms rezoliucijoms, susijusioms su parama Ukrainos valstybei, sakė Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili CNN eteryje.

“Dalyvaujame visose tarptautinėse finansinėse sankcijose prieš Rusiją, ir tai iš tiesų reiškia kažką mūsų finansų sektoriui”, – sakė valstybės vadovė. (unian.ua)

***

Kijeve naktį buvo skelbtas, vėliau atšauktas oro pavojus. Kaip skelbia Ukrainos generalinis štabas, jokio progreso priešui pasiekti nepavyko. Taip pat skelbiama, jog buvo išvaduotos kai kurios teritorijos Chersono srityje.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis