0

Dalinkitės

Rusija tęsia savo agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų Vasario 24 dieną. Rusijos Federacija gali prarasti galimybę apsiginti nuo bet kokios kontratakos Chersono regione – teigia JAV Karo tyrimų institutas (ISW).

***

Vakarinėje Chersono srities dalyje jau dabar trūksta naujos sunkiosios technikos. Ukrainos pajėgos ir toliau sėkmingai trikdo Rusijos sausumos susisiekimo linijas, smogdamos Kachovkos tiltui – vieninteliam tiltui, kuriuo okupantai vis dar gali naudotis.

Kaip pažymima ISW ataskaitoje, Rusijos pajėgos negali vykdyti plataus masto mechanizuotų operacijų be patikimų sausumos tiekimo linijų.

“Pontoniniais perėjimais ar mėginimas oro transportu gabenti amuniciją, degalus ir sunkiąją techniką pakankamais kiekiais puolamosioms ar net plataus masto gynybinėms operacijoms yra nepraktiškas, o gal net neįmanomas. Jei Ukrainos pajėgos sunaikins visus tris tiltus ir ilgesnį laiką neleis rusams atkurti nė vieno iš jų funkcionalumo, Rusijos pajėgos vakariniame Dniepro krante greičiausiai praras galimybę gintis net nuo ribotų ukrainiečių kontratakų”, – teigiama ataskaitoje.

ISW pažymi, jog Rusijos kariuomenės aprūpinimas prastėja dėl sutrikusių Rusijos antžeminių tiekimo linijų.Anksčiau britų žvalgyba pranešė, kad rusų okupantai negalėjo naudotis dviem pagrindiniais aprūinant grupuotę vakariniame Dniepro krante Chersono srityje. Dėl to visas kelių tūkstančių rusų karių aprūpinimas priklausys nuo dviejų pontoninių erkėlų, lkurios irgi bus pažeidžiamos.

***

Chersono srityje sunaikintos trys rusų okupantų bazės ir trys amunicijos sandėliai. Apie tai “Telegram” pranešė Odesos regioninės karinės administracijos pirmininkas Serhijus Bratčukas. Jis pažymi, kad “ordos demilitarizacija” tęsėsi ir šiandien.

“Bazės – 3: Kachovkos rajonas, Naujoji Kachovka, Geničeskio rajonas. Chersono sritis: BK sandėliai – 3: Nova Kachovka, Geničeskio rajonas, Berislavskio rajonas”, – pranešė jis.

***

Rusijos pajėgos ir toliau tęsia raketų bei artilerijos apšaudymą bei oro antskrydžius pietų Ukrainoje. Apie tai skelbiama “Pivdeno” operatyvinės vadovybės pranešime.

Visų pirma rugpjūčio 13 d. okupantai smogė Nikolajevo uosto infrastruktūrai. “Priešaspenkis kartus smogė į mūsų pozicijas ties sąlyčio linija. Nukentėjusiųjų nėra. Iki vakaro trys “Uragan” daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai atakavo Nikolajevo uosto infrastruktūrą. Nukentėjusiųjų nėra. Dar po valandos šeši daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai “Smerch” smogė į miesto gyvenamuosius rajonus ir pramonės objektus. Buvo apgadinti keli pastatai, vienas civilis buvo sužeistas”, – sakoma pranešime.

Unian.ua, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis