0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 m. vasario 24 d. Aršūs mūšiai vyksta šalies rytuose, tačiau labai pavojinga ir pietinė sritis. Čia vėl atgyja atakų iš jūros grėsmė. Vakarų karinė pagalba toliau stringa.

Juodojoje jūroje esanti priešo laivų grupuotė gresia Ukrainai 20 sparnuotųjų raketų. Apie tai pranešė Pietų operatyvinės vadovybės atstovas Vladyslavas Nazarovas.

“Priešo laivyno šiaurės vakarinėje Juodosios jūros dalyje pajėgos vėl buvo performuotos. Du raketiniai laivai ir povandeninis laivas su 20 sparnuotųjų raketų ir toliau kelia raketų atakos iš jūros grėsmę”, – sakė N. Nazarovas.

Be to, jis sakė, kad šiuose vandenyse yra vienas didelis desantinis laivas, o tai rodo, kad priešas ir toliau neatsisakoma minties vykdyti didelę jūrų desanto operaciją.

N. Nazarovas ragino gyventojus neignoruoti saugumo priemonių, laikytis nurodomo algoritmo ir veiksmų taisyklių oro pavojaus signalo atveju, nepasiduoti informacijos trukdžiams, atidžiai tikrinti duomenų gavimo šaltinius, pasitikėti gynybos pajėgomis.

Kaip pranešė UNIAN, okupantai didina savo pajėgas Odesos srities Snakeino saloje: palydovas užfiksavo naujas salos priešlėktuvinės gynybos priemones. Pasak karinio eksperto Oleho Ždanovo, Rusijos karinis laivynas Juodojoje jūroje ruošiasi smogti Ukrainai teikiamai karinei pagalbai.

***

Ukraina gavo tik 10 proc. ginklų, kuriuos Vakarai pažadėjo Kyjivui, kad padėtų atremti Rusijos puolimą, antradienį pareiškė gynybos ministro pavaduotoja. „Iš to, ko sakėme, kad mums reikia, gavome apie 10 procentų“, – televizijos eteryje sakė Hana Maliar, teigdama, kad Vakarai turėtų paspartinti tiekimo grafiką.

„Kad ir kaip Ukraina stengtųsi, kad ir kokia profesionali būtų mūsų kariuomenė, be Vakarų partnerių pagalbos mes negalėsime laimėti šio karo“, – pabrėžė ji. Turėtų būti nustatyti „aiškūs terminai“, nes kiekvienas vėlavimas Ukrainai brangiai kainuoja ir kelia pavojų, kad dar daugiau teritorijų pateks į Rusijos rankas, sakė H. Maliar.

„Turime žinoti aiškius terminus, nes kiekvieną dieną, kai vėluojama, kalbame apie Ukrainos karių ir civilių gyvybes“, – aiškino ji.

„Negalime labai ilgai laukti, nes situacija labai sudėtinga“, – pridūrė H. Maliar, turėdama omenyje Rusijos progresą Donbase, kur Maskvos pajėgos nori užimti visą Luhansko regioną.

Kiek anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vėl kreipėsi į Vakarus, prašydamas sunkiosios ginkluotės, ir kritikavo kai kurių Europos lyderių „santūrų elgesį“, kuris, pasak jo, „labai sulėtino ginklų tiekimą“.

„Esu dėkingas už tai, kas atkeliauja, bet jie (ginklai) turi atvykti greičiau“, – sakė jis Danijos žurnalistams per internetinę spaudos konferenciją.

Pasak prezidento, Rusija turi „šimtus kartų daugiau įrangos ir ginklų“ nei Ukraina. Kyjivas neturi pakankamai „tolimojo nuotolio ginklų“ ir „šarvuočių, ir dėl to mes prarandame žmones“, sakė jis.

Greitis, kuriuo Ukraina sugeba susigrąžinti Rusijos užimtas teritorijas, „iš tikrųjų priklauso nuo šios pagalbos ir ginklų“, pabrėžė V. Zelenskis.

„Jei nebus paspartintas ginklų tiekimas, bus sąstingis… žmonės ir toliau žus. Jei mums bus suteikta ginklų, judėsime į priekį“, – pridūrė jis.

UNIAN.ua, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis