0

2021 09 03

Šiandien Nacionalinės koncertų salės projektinių pasiūlymų pristatyme dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys pabrėžė, kad būsimieji „Tautos namai“ ant Tauro kalno Vilniuje užpildys didelę Lietuvos kultūrinio gyvenimo spragą.

„Toks objektas Lietuvoje tikrai jau galėjo būti ir anksčiau. Tačiau ir Vilniuje, ir visoje Lietuvoje tai iki šiol buvo spraga, kurią būtina užpildyti. Turime tiek daug puikių muzikų, koncertuojančių garsiausiose pasaulio scenose, tačiau sąlygos, kurias jie savo veiklai turi ten ir kurias galime pasiūlyti čia, skiriasi kaip diena ir naktis. Bet tam, kad kultūra klestėtų, jai būtina sukurti pačias geriausias sąlygas“, – sakė kultūros ministras.

Didžiausias artimiausiu metu laukiantis uždavinys – išrinkti būsimosios Nacionalinės koncertų salės operatorių. Šiame procese dalyvaus ne tik Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė: į jį įsitrauks ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras bei kiti kultūros sektoriaus atstovai.

„Tokio daugiafunkcio objekto kaip Nacionalinė koncertų salė operatorius turėtų atitikti šiuolaikinius poreikius, būti demokratiškas ir gebėti viename dideliame objekte derinti daugybę veiklų. Džiaugiuosi, kad dėl to sutarėme su savivaldybe ir drauge gryninsime būtent tokį operavimo modelį“, – kalbėjo S. Kairys.

Pasak ministro, Vilniaus savivaldybei dabar teks atsakomybė suvaldyti projektavimo darbus, finansinę dalį, kad projektas neatsidurtų stalčiuje ir būtų kokybiškai realizuotas.

Nacionalinės reikšmės statinio architektūrinė idėja atrinkta iš beveik 250 pasaulio architektų pasiūlytų projektų. Konkurso nugalėtoja paskelbta Ispanijos architektų grupės „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja. Akustikos projektą įgyvendins japonų kompanija „Nagata Acoustics“.

Didžioji koncertų salė, talpinsianti apie 1,5 tūkst.–1,7 tūkst. klausytojų, bus pritaikyta ir klasikinės (simfoninės ir kamerinės) muzikos koncertams, ir kitų žanrų muzikos koncertams: salės akustinę kokybę numatyta pritaikyti panaudojant projektuojamas kintamos natūralios akustikos priemones.

Mažąją daugiafunkcę profesionalaus scenos meno salę planuojama naudoti įvairiausiems meno žanrams pristatyti. Trečioji, Tautos namų salė, bus skirta ekspozicijų, renginių ir edukacinei veiklai. Būsimajame komplekse nuspręsta įrengti ir repeticijų salę: tai leis maksimaliai išnaudoti didžiąją salę renginiams, taip pat suteiks galimybę vienu metu komplekse dirbti keliems orkestrams.

Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ vizualizacija („Arquivio architects“)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos