0

2021 08 24

Nekilnojamojo kultūros paveldo nepriklausomų ekspertų taryba šiandien nusprendė išbraukti  sovietmečio rašytojo ir politinio veikėjo Petro Cvirkos paminklą iš Kultūros vertybių registro.

Kultūros ministro Simono Kairio teigimu, tai – ypač reikšmingas žingsnis kalbant tiek apie paveldo politiką, tiek apie šiuolaikinę visuomenę.

„Šiandien šiuolaikinei Lietuvai svarbi diena. Pasirinkome laisvos valstybės vertybes. P. Cvirkos paminklas nebebus saugomas kaip paveldo objektas. Nuo pat pradžių siekiau, kad Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba jau iš šių dienų perspektyvos įvertintų paveldo statusą šiam objektui. Stengiausi, kad ekspertai absoliučiai savo kompetencijos dėka priimtų sprendimus, o ne būtų veikiami emocijų ar primestos įtampos. Ačiū visiems supratusiems ir prie to prisidėjusiems, rengusiems įvairiausius raštus, dokumentus ir patį klausimą svarstymui. Žengtas didelis ir svarbus žingsnis kalbant apie prioritetus paveldo politikoje“, – teigė S. Kairys.

Šių metų gegužę kultūros ministras S. Kairys kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą prašydamas spręsti dėl teisinės apsaugos Petro Cvirkos paminklui panaikinimo ir išbraukimo iš Kultūros vertybių registro.

Paminklas į registrą buvo įtrauktas 1992 m., šio sprendimo šaltinis – LTSR Paminklų sąrašas (1973 m.).

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos