0

Birželio 27 d. parlamento dauguma pirmuoju svarstymu priėmė prieš LGBT nukreiptą teisės aktų paketą, kurį sudaro pagrindinis įstatymo projektas “Dėl šeimos vertybių ir nepilnamečių apsaugos” ir 18 susijusių įvairių Gruzijos įstatymų pakeitimų. Apie tai praneša Civil.ge.

Paketas priimtas 78 balsais už ir nė vieno prieš. Dauguma opozicijos parlamento narių nedalyvavo plenariniame posėdyje, nes boikotuoja parlamento darbą po to, kai buvo priimtas užsienio agentų įstatymas.

Parlamento pirmininkas Šalva Papuašvli sakė: “Vakar … mes atidėjome balsavimą iki šios dienos, kad opozicija turėtų galimybę pagalvoti, kieno pusėje jie yra: ar jie yra Sakartvelo pusėje, ar jie yra visuomenės pusėje, ar jie yra propagandos ir kitų išorinių politinių grupių įtakoje bei todėl nedalyvauja šiame balsavime”.

Po balsavimo jis teigė, kad milijonas gruzinų pareikalavo pokyčių: “Sakartvelo parlamentas priėmė tikrai svarbų sprendimą”, pridurdamas, kad to reikalavo, jo vertinimu, milijonas Sakartvelo piliečių, kurie, jo teigimu, gegužės 17 d. susirinko palaikyti teisės akto.

Kadangi šią savaitę baigiasi pavasario įstatymų leidybos sesija, o paketas nėra svarstomas skubos tvarka, mažai tikėtina, kad dabar jis praeis antrąjį ir trečiąjį svarstymus, tačiau svarstymai bus tęsiami artėjančioje rudens sesijoje, kuri prasidės rugsėjį.

Birželio 26 d. Venecijos komisija paskelbė savo nuomonę dėl pagrindinio įstatymo ir jo pakeitimų. Komisija paragino Sakartvelo vyriausybę “visiškai persvarstyti šį teisės akto pasiūlymą ir nepradėti jo priėmimo” arba, jei ji imsis jį priimti, panaikinti ir (arba) pakeisti kai kuriuos straipsnius taip, kad būtų užtikrintas LGBTI asmenų nediskriminavimas ir atitiktis Europos žmogaus teisių konvencijai.

Valdančioji partija “Sakartvelo svajonė” homofobiją [opozicijos ir Civil.ge teigimu] naudojo kaip vieną iš pagrindinių savo rinkimų kampanijos ramsčių. Šiandien priimtu teisės aktų paketu siekiama kovoti su LGBT propaganda šalyje, tačiau iš tikrųjų juo neva keliama grėsmė kai kurioms pagrindinėms teisėms, įskaitant saviraiškos ir susirinkimų laisvę, ir sudaromos sąlygos cenzūruoti literatūrą, filmus ir žiniasklaidą.

Valdantieji taip pat inicijavo  Konstitucijos pataisą, kurioje būtų numatyta, kad šeimos vertybių ir nepilnamečių apsauga užtikrinama konstituciniu įstatymu ir atitinkamu konstituciniu įstatymu, tačiau pataisa atidėta, nes partija neturi konstitucinės daugumos.

***

Dera priminti, kad ir Vakaruose, tame tarpe Lietuvoje, esama nesutarimo ar senų filmų bei knygų draudimai bei perrašymai pagal “šiuolaikiškas” madas neprimena cenzūros bei aršios propagandos “LGBT kultūros” brukimo.

 

 

The post Sakartvelo parlamentas įsiutino LGBT šalininkus? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis