0

Prezidentas reiškia užuojautą dėl buvusio Lietuvos ministro pirmininko Gedimino Kirkilo mirties. Pasak šalies vadovo, Gediminas Kirkilas buvo Lietuvai atsidavęs politikas, per savo karjerą prisidėjęs prie svarbių valstybės vystymosi etapų.

„Gediminas Kirkilas buvo išmintingas, garbingas, vakarietiškų pažiūrų politikas, nenuilstamai dirbęs vardan Lietuvos. Jo laikotarpis būnant premjeru pirmaisiais narystės ES ir NATO metais buvo svarbus vakarietiškos krypties egzaminas, kurį išlaikėme“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

Šalies vadovas reiškia užuojautą Gedimino Kirkilo šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir bendražygiams.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen  užuojautą pareiškė savo ir Seimo narių vardu. „G. Kirkilas buvo išmintingas, diplomatiškas politikas ir politikos mąstytojas. Tai išties didžiulė netektis Lietuvai. Nuoširdžiai užjaučiu šeimą, artimuosius ir kolegas“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Užuojautą pareiškė ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. „Gediminas Kirkilas buvo ryškus politikas, kuris nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo aktyviai dalyvavo Lietuvos politiniame gyvenime. Nepaisant to, kad kartais politiniame gyvenime užėmėme skirtingas pozicijas, neretai ginčijomės, tačiau visada labai vertinau Gedimino Kirkilo politinę patirtį, sugebėjimą įsiklausyti ir į kitų politinių krypčių atstovų argumentus, tai, kad jam nuoširdžiai rūpėjo valstybės stiprinimas. Gediminas Kirkilas buvo puikus pašnekovas, jautrus žmogus ir stipri asmenybė. Nuoširdžiai užjaučiu jo artimuosius ir visus bendražygius“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

1992–2020 m. politikas buvo išrinktas į Seimą kelioms kadencijoms. G. Kirkilas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi (2003) ir Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi (2004).

The post Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl buvusio Ministro Pirmininko, ilgamečio parlamentaro Gedimino Kirkilo mirties appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva