0

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį pasveikino Airijos Prezidentą Michaelį D. Higginsą ir visus Airijos žmones nacionalinės šventės – Šventojo Patriko dienos proga.

„Vertinu draugiškus dvišalius santykius tarp mūsų šalių. Šiemet švenčiame Lietuvai svarbią sukaktį – įstojimo į Europos Sąjungą dvidešimtmetį. Labai džiugu, kad Airija, tuo metu pirmininkavusi ES Tarybai, tapo reikšminga šio įvykio liudininke. Todėl artėjantis Airijos – Lietuvos – Graikijos trio pirmininkavimas ES bus ne tik simboliškas, bet ir labai svarbus šiandieniniame ES plėtros kontekste. Tvirtai tikiu, kad dirbdami kartu dėsime visas reikalingas pastangas siekiant Ukrainos, Moldovos ir kitų šalių kandidačių narystės Europos Sąjungoje“, – rašoma Lietuvos vadovo sveikinime.

Prezidentas pabrėžė, jog Airijos sprendimas niekada nepripažinti Lietuvos okupacijos ir aneksijos yra puikus abiejų valstybių bendrystės ir vertybinės laikysenos pavyzdys. „Neginčijamo vertybinio tvirtumo būtinybė akivaizdi ir šiandien. Rusijai jau daugiau nei du metus tęsiant brutalų karą prieš Ukrainą, negalime pailsti teikdami visokeriopą būtiną paramą Ukrainai iki pat jos pergalės“, – pabrėžė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat pasidžiaugė, jog Lietuva ir Airija sėkmingai bendradarbiauja kultūros, švietimo, mokslo ir ekonomikos srityse, taip pat turi daug potencialo vystyti partnerystes gyvybės mokslų, finansinių technologijų, turizmo srityse.

Nacionalinės šventės proga Lietuvos vadovas Airijai ir visiems jos  žmonėms palinkėjo sėkmės ir ilgų klestėjimo metų.

***

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Airiją  Šv. Patriko – nacionalinės dienos proga.

„Noriu pasidžiaugti mūsų tautų draugyste ir glaudžiu dvišaliu bendradarbiavimu, taip pat tuo, kad lietuvių diaspora Airijoje pasirodė esanti labai stipri mūsų šalis jungianti grandis. Neabejoju, kad bendromis pastangomis ir toliau tęsime glaudų bendradarbiavimą ir aktyvų abipusio supratimo dvasia paremtą Lietuvos ir Airijos dialogą.

Didžiuojuosi galėdama tvirtai teigti, kad būdamos ištikimos bendriems laisvės ir demokratijos idealams, mūsų valstybės glaudžiai bendradarbiauja, siekdamos kurti stiprią ir į ateitį orientuotą Europą, taip pat tvarią taiką mūsų žemyne ir visame pasaulyje. Rusijos sukrečiančios ir žiaurios invazijos į Ukrainą akivaizdoje privalu išlaikyti vienybę ir tęsti visokeriopą paramą Ukrainai, jai padedant apginti savo teritoriją ir mūsų bendras vertybes“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

***

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo ir Seimo vardu pasveikino Airijos parlamentą Šv. Patriko dienos proga.

„Airijos žmonių ryžtą ir susitelkimą kovoti už savo siekius įprasminančios nacionalinės šventės proga linkiu pačios didžiausios sėkmės parlamentui ir piliečiams kuriant šalies ateitį“, – Senato Pirmininkui Džeriui Batimeriui (Jerry Buttimer) ir Atstovų Rūmų Pirmininkui Šonui O’Fergeilui (Seán Ó Fearghaíl) siųstuose sveikinimuose rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Kartu sveikinime Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad pastaraisiais metais suintensyvėjo abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimas, kuris toliau sėkmingai prisidės prie Lietuvos ir Airijos santykių plėtros.

 

 

The post Šalies vadovai sveikina Airiją šv. Patriko dienos proga appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis